Yakın zamanda sigarayı bırakmak isteyenler için bir alternatif olarak dünyaya yayılan Vozol ürünleri, Alanya‘da da son dönemlerde oldukça yaygın hale geldi. Vozol Tech tarafından kullanıma sunulan ürünler sigara bırakmada net bir faydası ortaya konmuş değil. Aynı zamanda zararlarının tam olarak keşfedilmesi için yeterli bir süreç analiz edilemedi. Tam olarak zararları net olmasa da yakın zamanda Vozol ürünleriyle ilgili bazı zarar verilerine ulaşmamız mümkün olacak. Tam olarak o zaman bu ürünlerin sağlığa etkisini de analiz etmiş olacağız.

Dünyada Vozol Ürünleri

Vozol Global üreticisi bu konuda şu şekilde bir açıklama yapıyor.

Misyonumuz, atomizasyon teknolojisinin dünya çapında 1,1 milyar sigara içicisini zararlı tüketimi azaltmaya teşvik etmesi ve daha iyi bir yaşamın yolunu açmasıdır. VOZOL ile her nefesin sizi mutluluğa yaklaştırdığını bilerek, her zaman ve her yerde neşeyi yaşayabilirsiniz.

İnsan vucuduna sigaranın zararlarını minimize etmeye çalıştıklarını söyleselerde biraz önce bahsettiğimiz gibi Vozol ürünlerinin insan vucuduna etkisini tam analiz etmek için yeterli vakit geçmedi. Belki daha az zararlı belki daha fazla zararlı bunu net olarak bilmek şu an için mümkün değil.

Sahte Vozol Ürünleri

Türkiye’de orjinal Vozol ürünlerini temin edebileceğiniz Puffbaristan yetkilileri ise sahte Vozol ürünlerine karşı insanları uyarıyorlar. Aynı zamanda az kullanım, sigarayla beraber asla kullanılmaması gerektiğini ve sigarayı bırakmanın önemli olduğunu belirtiyorlar. Vozol’u bir ara form olarak düşünmeleri gerektiğini ve zamanla hem sigara hem vozol her ikisini aynı anda bırakmaları gerektiğini belitmekteler.

Puffbaristan.com yetkilileri İnternet üzerinde sahte Vozol ürünleri olduğunu ve güvenilir olmayan yerlerden Vozol satın almamaları gerektiğini belitiyor.

Peki Sağlığa Etkisi

Yeşilay bu konuda oldukça net bir ifade ile sigarayla aynı zararda olduğundan bahsetmiş. Bu konuda Türkiye’de ilk bakılacak portalda orası denebilir. Yeşilay; “elektronik sigara sıvısı buharının ise başta nikotin, propilen glikol, bitkisel gliserin, tat ve koku veren katkı maddeleri, tütüne(sigara) özgü nitrozaminler ve asetol olmak üzere pek çok tahriş edici ve kanser yapıcı özelliği bulunan madde içerdiğini dile getiriyor.

Birleşim Krallıkta Vozol ürünlerine karşı biraz daha esnek bir politika izleniyor. İdeavape üzerinde incele yaptığımız da kurumsallaşıldığını ve hatta kariyer imkanlarının olduğunu görüyoruz. Fiyat farkı ise Türkiye satış rakamlarına göre neredeyse yarısı kadar olduğunu görüyoruz.

En yakın zamanda sigarayı bırakmanız umuduyla.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments