Yaşatılan Tarih ve Kültür Mirası ile zaman içinde yolculuk yaparken aynı zamanda doğanın güzelliklerini yaşayabileceğiniz Karadeniz’in şirin ilçesi İnebolu’da ekonomik tatil yapmaya ne dersiniz?

Sabahları çam ormanlarının nefis kokusuyla uyanıp denizden yükselen güneşi selamlayarak, ılık meltem eşliğinde Karadeniz’in mavi sularında yunuslara el sallayacaksınız.

Yaz akşamları bir başkadır Karadeniz’de

Karadeniz’in kızıl akşamlarında güneşin lacivert sularda oluşturduğu ışıltının seyrine dalıp, ertesi gün buluşmanın tatlı heyecanı ile bu eşsiz görüntüyü bir tablo gibi hatıralarınıza katacaksınız.

İnebolu’da doğanın gizemli atmosferini görmekle kalmayacak, gönlünüzün Karadeniz’in dalgaları gibi coştuğunu hissedeceksiniz.

Tatilin sadece Ege’de, Akdeniz’de değil, Karadeniz’de de güzel olduğunu görmenin mutluluğu içinde olacaksınız.

Tarih ve Kültür Turizminin yeni adresi: İNEBOLU

inebolu

– Mustafa Kemal Atatürk’ün Şapka Devrimi’ni millete duyurduğu İstiklal Madalyalı tek ilçe…

– Müze denetiminde kazı yapılacak alan olarak belirlenmiş 1. derecede arkeolojik sit alanı …

– Arkeolojik Araştırmalarla Anadolu Tarihine ışık tutacak nitelikte Doğa, Tarih ve Kültür Merkezi …

– Geleneksel konut mimarisi, aşı boyalı ahşap evleri ve tarihi 400′ ü aşkın Tescilli Sivil Mimarlık Yapı Örneği ile farklı tarihsel dönemlere ait öğeleri içinde barındıran bir açık hava müzesi …

– Ekoloji Parkı olarak değerlendirilmesi ve Dünya Kültür Mirasına kazandırılması gereken Doğal ve Kültürel bir zenginlik…

Geleneksel konut mimarisi ile tipik Osmanlı Kenti özellikleri ve tarihi kentsel karekteri günümüze kadar önemli ölçüde korunmuş olup, tarih ve kültür varlıkları bir tarih sürekliliğini sunmaktadır. İnebolu, Antik dönemlerden başlayarak tarih boyunca önemli bir ticaret ve liman kenti olmuştur. Roma Yolu olarak adlandırılan ticaret yolu, Kurtuluş Savaşı’nda da ZAFER YOLU olarak tarihe geçmiştir.

NEREDE KALINIR?

20 bin metrekare üzerinde kurulu her bütçeye cevap verecek, toplam 170 yatak kapasiteli Yakamoz Tatil Köyü’nde otel, apart, ve bungalov olmak üzere üç farklı seçenek sunulmaktadır. Denize sıfır olan tatil köyümüz tüm odalar deniz manzaralı, balkonlu-verandalıdır. Yüzme Havuzu, Çocuk Havuzu, Plaj, Voleybol, Basketbol Sahası ve Çocuk Parkı, Cafe Mola, Rota Bar, Cafe Dem ile hizmet verilmektedir .

NELER YAPILIR?

Manastır kalıntılarının bulunduğu Geriş Tepesi’nden yeşille mavinin özgürce kucaklaştığı panoramik görüntüyü izlerken adeta bir şehir maketi ile karşılaştığınızı sanacaksınız. Çatıları ‘Marla Taşları’ ile kaplı, bahçelerinde rengarenk güllerle aşı boyalı ahşap evler, taş işçiliğinin önemli örneklerinden taş binalar, geleneksel köy yaşamı, bahçe ürünlerinin satıldığı pazar yeri, fotoğraf çekenlere ilginç kompozisyonlar oluşturmaktadır.

İstiklal Savaşında cephanelerin taşındığı Denk Kayığını ve Yat Tersanesini görebilirsiniz. Pembe Köşk’ten İnebolu Limanı’na tepeden bakıp, Marazın Kahvesi’nden tüm renklerin buluştuğu doğayı izleyebilirsiniz.

Akşamları çay bahçelerinde gönlünüzce eğlenip, Cafe Mola ve havuz başında canlı müzik dinleyebilirsiniz. Denizin kokusu ve dalga sesleriyle uzun sahil bandında keyifli yürüyüşler yapabilirsiniz.

NE YENİR?

Sabah balıkçıların getirmiş olduğu günlük balıkları ve yöresel yemekleri HEYAMOLA Restoran’da yiyebilirsiniz. Yöreye has, doğal kokulu domates ve salatalık, biberiyle, dağ çileğiyle ve gül reçeli ile kahvaltı yapabilir, bakraç yoğurdunu yiyebilirsiniz. Sadece sabahları bulabileceğiniz İnebolu usulü güveci tadabilirsiniz. Yörede yetişen dut, incir, böğürtlen, kiraz ve eriği dalından kopmuş haliyle bulursunuz. Gözleme, etli ekmek, pide, katmer, el mantısı ve ev baklavasını Cafe Mola’da yiyebilirsiniz.

NE ALINIR?

Ev ve kayık maketleri, yerli dokumalar, kilimler, örtüler, bağlama çarşaf, perde, kurutulmuş meyve, ıhlamur, pestil, yörede yetişen ürünlerden yapılan çeşitli reçeller ve marmelatlar, ev yapımı tereyağı, kesik, süzme yoğurdu, kızılcık tarhanası, kanlıca mantarı, kestane, çekme helva, taş fırın ve odunla pişmiş köy ekmeği…

NASIL GİDİLİR?

Yola İstanbul’dan çıkıyorsanız Gerede’den – Karabük – Safranbolu – Kastamonu ve Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın ‘acil koruma’ altına aldığı Küre Dağları’nın manzarası ve 33 kilometre uzunluğundaki teleferiğin yol arkadaşlığı ile 7 saatte (590 km) ulaşabilirsiniz. Ankara’dan geliyorsanız 4 saatlik (335 km) doğa ile iç içe olabileceğiniz bir yolculukla Çankırı – Ilgaz – Kastamonu üzerinden İnebolu’ya gelebilirsiniz.

Unutmayın! Bu yaz ve her yaz sizi ve sevdiklerinizi yeşille mavinin buluştuğu Karadeniz’e güneşin denizden doğup – denize battığı İnebolu’ya, güneşe, denize, doğanın güzelliklerine bekliyoruz.

İnebolu YAKAMOZ Tatil Köyü, bitmeyen yaz rüyası…

* Kredi kartına 3 taksit yapılmaktadır.
* Tüm odalar denize sıfır olup balkonlu ve verandalıdır.
* Tüm odalarda fön makinesı mevcuttur.
* Bir haftalık konaklamada liste fiyatından …..%5
* 8 ile 14 gün arasında konaklamada liste fiyatından…..%10
* 15 gün ve üzeri konaklamada liste fiyatından %15 indirim yapılacaktır.
* Seyahat acentelerine oda-kahvaltı fiyatlarından %20 indirim uygulanır.
* Şirket ortaklarına kendilerinin konaklamaları halinde %20 indirim uygulanır.
* 0-6 yaş grubu çocuk ücretsiz, 7-12 yaş arası %50 indirim uygulanır.
* Fiyatlara KDV dahildir.
* Kesin rezervasyon için konaklama bedelinin %50 sinin şirket hesaplarına yatırılması gerekmektedir.

Güneşin denizden doğup, denize batışının izlendiği, yeşille mavinin buluştuğu, aşı boyalı ahşap evleri ile özel bir yer olan İnebolu; Kastamonu’ya 1, Ankara’ya 4, İstanbul’a 7 saat uzaklıktadır.

İnebolu’ya ulaşım yapan otobüs firmaları:

AKSAKAL
İnebolu 0366 811 4327
İstanbul Otogar 0212 658 2537
Balat 0212 524 0224 Harem 0216 333 2132

K. ÖZLEM
İnebolu 0366 811 3837
İstanbul Otogar 0212 658 0613
Ankara 0312 224 0837
İzmir 0232 472 0621

METRO
İnebolu 0366 811 2228
İstanbul Otogar 0212 658 3232
Email: inebolu@yakamoztatilkoyu.com

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments