Türkiye’ye özgü bu deniz yolculuğu önemli bir sektörü de oluşturmaktadır. Tatil çeşitliliği bol olan ülkemizde Mavi Yolculuk çok ayrı bir tutku olup her yıl katılan önemli bir kitleside vardır. Dinlenmenin feyzinde ve arkadaşlık kurmanın tadında bir lezzettir.

Halikarnas Balıkçısının başlatmış olduğu bu yolculuklar bir çok yazarın makalelerinde baş kahraman olup Halikarnas Balıkçısıda en önemli eserlerini mavi yolculuklarda yazmıştır. Halikarnas balıkçısı bu eserleri ile kendisinden sonra gelen bir çok yazara esin kaynagı olmuştur.

mavi-yolculuk

Mavi Yolculuklar Bodrum, Marmaris ve Fethiye yörelerinde deniz seferleri ile kalkar ve bu seferlerin özellikleri birbirlerinden farklıdır. Örnegin bir sefer Bodrum’dan başlayıp Marmaris’te biterken diğer sefer Bodrum’dan başlayıp Fethiye’de biterler.

Aynı zamanda zamansal farklılıklar vardı. Fakat genel olarak 2 çeşiti bulunur 3 gece 4 gün ve 7 gece 8 gün olanlar en popülerleridir.

Yolunuz ege kıyılarına düşerse en azından 3 gece 4 günlük bu yolculuklara katılın.

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] konu hakkında bilgi almak için Mavi Yolculuk bağlantısını takip edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için +90 539 862 63 05 numarasını […]

Hüzün Yücel
Hüzün Yücel
13 yıl önce

Ben istanbulda yaşıyoru. Telkne turuyla tatil yapmak istiyorum. Mesela 7 gün 8 gece tercihimdir. Bilgi verebilirseniz sevin irim