Ankara ve Turizm

Şunu başta söyleyelim ki Ankara’da “Tatil Köyleri” tanımına uygun bir tatil köyü yoktur. Ankara Türkiye’nin başkenti olmasından dolayı turizm açılımı konusunda da zayıftır. Nitekim başkentlerde genel olarak böyle bir turizm çalışması yapmak pek uygun olmuyor. Doğrusuda bu olsa gerek.

Ankara’da tatil köyü 2009 yılı itibariyle yoktur.  Açıldığı zaman ilk sizin haberiniz olacaktır.

Türkiye iç turizmde Anıtkabir ve Cumhuriyetimizin önemli yerleri olmasından dolayı iç turizmde bir hareketliligi vardır.

Ankara’ya genel olarak ülkelere ait elçiler ve temsilciler gelirler ve giderler. Ankara’da her hangi bir turizm potansiyeli zaten yoktur. Ankara’da az biraz Gölbaşı civarında turizm faaliyetleri vardır. Bu faaliyetlerde Türkiye iç turizmine yönelik çalışmalardır. Yakın bir zamanda eski Cumhurbaşkanı Nejdet Sezer‘in Gölbaşında ki villasına taşınmasıyla gündeme gelmiştir.

Ankara’dan bir görünüm

Ankara Resimleri ve Ankara Fotoğrafları ( Seyri zevkli bir Ankara )

Gölbaşı Tuzgölü bitiminde temizlenmiş bir alandır. Göl çok tuzlu olmasından dolayı yüzülmeye pek elverişli değildir. Fakat gölbaşında bir eglence mekanı ziyaretçilerine açıktır.

ankara

Ankara’nın hemen yakınında Kapadokya olmasından dolayı bir kaç saatlik yolculukla turizm bölgelerine ulaşılabilir. Özellikle yaklaşık 2 bucuk saatlik yol sonucunda varılan Aksaray ardından Nevşehir‘de bulunan tatil köyleri vardır. Kapadokya dünya’nın önde gelen turizm merkezlerinden birisidir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x