Ülkemiz konumu bakımından dünyanın en büyük 2 imparatorluğunun bulunduğu yere konuşlandırılmıştır. Aynı zamanda kültür beşiği veya medeniyetler beşiği tabiride aynı şekilde Anadolu için kullanışmıştır. Dünya haritasına baktığımız zaman dünyanın tam ortasında Türkiye’nin olduğunu görürüz. Durum bu kadar güzelken otel ve turizm alanında bu topraklarda ki Türk kültürünü anlatmakta ne durumdayız.

Yakın zamanda açılan ve Aşk otelleri kısmında yer verdiğimiz Mardan Palace Otel Osmanlı kültürüne hayli değinmiş bir mimari yapıyla karşımıza çıktı. O kadar görkem sahibi bir yapı olmuş ki şimdiden Avrupa’nın en iyi oteli etiketine kavuştu. Bir çok otelimiz Osmanlı ve roma figürlerini otellerinde kullanabilirler. Bu kullanmak hem ülkesel bir kültürel geliştirme faydası sağlarken hemde gelen misafirlerinde hoşlarına gidecektir.

Osmanlının henüz dünyada olduğu dönemlerde birçok Avrupa ülkesinde asillerin evlerinde mutlaka “Osmanlı Köşesi” bulunurdu. Günümüzde böyle değerleri evlerde göremesekde en azından otellerde Osmanlı ve Roma köşeleri olabilir.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments