Bildiğiniz veya farkettiğiniz gibi Tatil.name.tr sitemizin içerik düzenini “Ucuz Tatil Köyleri” mantığı üzerine kurduk. Bu konuda pansiyonlar, apartlar ve ucuz oteller konularını est geçtiğimizi düşünüyor olabilirsiniz. Sitemizde başlıca olarak “Herşey Dahil” konseptini uygulayan uygun fiyat veren otelleri listeleyeceğiz. Otel fiyatları konusunda uygun olmayan veya çok lüks olup fiyatları abartı olan otellere yer vermeyeceğiz. Şimdi neden konumuzu Tatil Köyü olarak seçtğimizi hızlı bir şekilde zamanınızı fazla almadan anlatalım.

Tatil için uygun fiyat veren bir pansiyona gittiğinizi farzedelim. Bir Pansiyonun ortalama fiyatı geceli 20 ila 30 lira arasında değişir biz bunu en azami fiyatı baz alarak 20 lira olarak alalım. Şimdi bir gece sadece yataga 20 lira vermiş oluyorsunuz. Konaklama ihtiyaçımızı pansiyon vesilesi ile hallettik günlük harcama miktarımıza 20 TL eklendi. Bu miktar şimdilik burada dursun.

Sabah uyandınız ve pansiyondasınız, şimdi ne yapmalısınız? Elbette açsınız bir kahvaltı yapmalısınız. Pansiyonların hemen hemen hepsinde kahvaltı vermezler. Dışardan kahvaltı yapacak olursanız, kahvaltı tabakları 10 TL’den başlar. Siz kahvaltı tabağının masraflı olduğunu düşünerek 5 TL’ye döner yemeye karar vereceksinizdir. Fakat 5 liraya yediğiniz döner hem lezzetli olur hemde sizi emin olun doyurmaz. 2. yemek içten bile olmadığı o dakikalarda yemiş olmanın vermiş oldu iç psikoloji ile yemeyeceksinizdir. 5 TL + 1,5 TL (içeçek) Dönerin yanında aldığınız içeçeğinde parasını hesapladığımızda 6,5 TL kahvaltı için gitmiş olacak. Bu rakamda şimdilik bu kısımda dursun.

Kahvaltıdan sonra ya denize ya da havuza girmeniz gerekecektir. Bu durumda kaldığınız yerde havuz olmadığından ya diğer ücretli havuzlara gideceksiniz ya da bir plaja gideceksiniz. Havuza gitmeye karar verirseniz havuz girişleri ise minumum 20 TL’den başlar. Bu ödemeyi yapmak istemeyeceğinizden en yakın plaja gidelim. Şimdi siz herşey dahil ücreti ile gitmediğinizden dolayı plaj mutlaka özel veya devlete ait olacaktır ve orada içeçeğiniz herşeye para vereceksiniz. 2 bardak bira içtiğinizi bununda maaliyetinin 6 Lira olduğunu hesaplayabiliriz fakat sizin içki içmediğinizi düşünerek sadece 2 bardak içeçek diyelim. Ben içmem diye içinizden geçirebilirsiniz fakat o sıcakta birşeyler hemde soğuk birşeyler çok iyi gidecektir. Bu 2 bardak içeçek 4 TL olsun. Plaj maceramıza yol parasınıda eklemeden 4 TL ‘ye kurtardık.

Biraz olan açlığımız denizde harçanan kaloriler ile arttı. Ardın birşeyler yeme zamanı hemde ciddi birşeyler siz o an çok açsınız ve 2 döner sizi ancak doyuracaktır. 2 Tane döner artı bir içeçek ile o öğün 11,5 TL ‘ye halledilmiş oluyor. Şimdi biraz hava serinlemeye o keskin güneş kaybolmaya başlamaklı. O an bir cafeye arkadaşınızla giderek biraz sohbet etmek iyi bir karar gibi duruyor ve ikişer bardak çay içmek çok lezzetli gözüküyor. 2 bardak çayla beraber 4 TL‘de cepten gitti. Bu fiyatta bir köşede birazdan hepsini toplayacağız.

Hava kararmaya başladı odaya gidip biraz dinlenmek gerekecek ve bunu uyguladığınızı havanın kararması ile beraber seyrimize devam edelim. Henüz tam aç değilsiniz biraz gezdikten sonra, evet şimdi açsınız. Bu öğün 1 döner yediğinizi farzedilim ve 6,5 TL yine gitsin cepten.

Ardından hareketli o tatil yörelerine özgü atmosfer şimdi çoşkusuyla renk vermeye başlıyor. Bir canlı müzik ne güzel giderdi iyi ki içki içmiyorsunuz diyesim geliyor bu satırlarda. Canlı müzikte uzun saatler bulunup adam başı minumum 7 TL ile geceyi kapatırsınız.

Şimdi toplama zamanı; 20 TL (Pansiyon) + 6,5 TL (Kahvaltı) + 4 TL (Plaj) + 11,5 TL (Öğlen Yemeği) + 4 TL (Çay Molası) + 6,5 TL (Akşam Yemeği) + 7 TL (Canlı Müzik) = 59,5 TL

Evet size o günün maliyeti toplam 59,5 TL oldu. Fakat şunu unutmamalı ki tatil özgürlüklerin en üst düzeyde yaşanması gereken yerdir. Canınız kola çeker ve gider içersiniz aynı zamanda hangi yemeği istiyorsanız gider yersiniz bu tamamen sizin içerinizde olan bir olgudur. Tatil köyüne gitmiş olsaydanız ve Erken rezervasyon dönemindende yararlanmış olsaydınız 59,5 TL’ye herşey dahil sınırsız bir tatil yaşamış olurdunuz. İşte Tatil.name.tr ‘nin temelinde de bu mantık vardır. Sonuç olarak bizler sizlere yardımcı olacak yönlendirmeler için bu siteyi açık tutuyoruz ve yazılarımızda da vereceğiniz Herşey Dahil otellerinde de 60 TL civarında olan otelleri listelemeye çalışacağız.

Subscribe
Bildir
guest

8 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] ve apartlar sizlere ucuz tatili sunmazlar. Bunun için bizler zaten neden tatil köyü konulu bir yazıyı kaleme almıştık. İlgili makalede tatil köyü veya herşey dahil sistemli […]

Tekin
Tekin
11 yıl önce

Her ay bir haftanızı tatilde geçiriyorsanız ve diğer satın alımlarınızda bir ürünü sadece fiyatıyla değerlendiriyorsanız, yukarıdaki nedenler geçerli sayılabilir. Tatil seçerken fiyat birinci ölçüt asla ve zinhar olmamalıdır. Her şey dahil bir tatilde, önceden parasını ödemiş olduğunuzdan önünüze ne konarsa yiyeceksiniz. Kalite sorgulayamazsınız ve kalite çoğunlukla düşük olur. Zira limit olmadığından yüksek kaliteli mamul kullanmak müessesenin işine gelmez. Sadece oda kiraladığınız da ise yiyeceğiniz şeyi seçersiniz ve diyelim döneri beğenmezseniz başka bir dönerciye gitme şansınız olur. Sadece bunun için dahi her şey dahil tercih edilmemelidir.

trackback

[…] detaylaştırırken Tatil köyü konusunda tavsiyelerinizi neden tatil köyü makalesinde değindik. Sizler rezervasyonlarınızı herşey dahil konsepti içerisinde yapmaya […]

trackback

[…] ve apartlar sizlere ucuz tatili sunmazlar. Bunun için bizler zaten neden tatil köyü konulu bir yazıyı kaleme almıştık. İlgili makalede tatil köyü veya herşey dahil sistemli […]

ahmet
ahmet
13 yıl önce

yazın çalışmak için iş arıyorum ingilizce ve arapçam var 🙂

the unforgıven
the unforgıven
14 yıl önce

evet katılıyorum,herkes çok zeki olamıyor maalesef…1

yeliz
yeliz
14 yıl önce

bunları belirtmenize gerek yok,bizde bunları biliyoruz arkadaşım.çok basit bir konu işlemişsiniz.