Aksaray’a bağlı Tuz Gölüne ait en güzel kareleri sizler için derledik. Tuz Gölü Konya ve Ankara sınırları içerisinde de bulunur. Tuz Gölü’nün yok olduguna dair haberler geziniyor. Tuz gölü yok olmadan mutlaka tuz gölünü görün.

Under the white hat by aviana2.

Tuz Gölü by Михал Орела.

Tuz Gölü by ilvana *.*.

Tuz Gölü by OzanOnat.

Tuz Gölü by ilvana *.*.

Lago Salado - Tuz Gölü by Toni Escuder.

Lago Salado - Tuz Gölü by Toni Escuder.

Tuz Gölü/Salt lake by burakofly.

Tuz Gölü by jazzglow.

Tuz Gölü, Turkey by ogomogo.

Between water and sky by aviana2.

Tuz Golu by Audiofan.

Tuz Gölü'nde gün batımı- Sunset at Salt Lake, Türkiye by ludingirra.

14 YORUMLAR

 1. Merhaba Syn Güneş;
  Ben Şereflikoçhisarlıyım Resimleri yenisini buraya yüklerim;
  Temmuz Başı Resimleri size iletirim; Bu aylarda Sular çeilmektedir. Bembeyaz görüntü ve Deniz kuşlarının görüntüleri,ve Buradaki Resimlerden daha çok Tuz gölündeki adaları vs. görüntüleri, ilginç yerlerin görüntülerini de size iletebilirim.

 2. Merhaba, tuz gölü ile ilgili fotoğraflara ihtiyacım var. Bir kitapta kullanacağım. Çeken kişinin adını da yayılamak kaydı ile buradaki fotoğrafları çeken kişiden nasıl izin alabilirim? Kısa zamanda haber verirseniz memnun olurum…

 3. Tuzgölü ankaranın ilçesi şereflikoçhisar ve konyanın cihanbeyli ilçesi sınırları içindedir türkiyede en çok şereflikoçhisar tuzgölünden yararlanıyor aksaray ise kendi turizminin reklamını yapıyor gönül isterki ankaranın ilçesi şereflikoçhisar aksaraya bağlansın işte o zaman şereflikoçhisar ihya olur sayın ulaştırma bakanlığı yetkililerinden istegim ankara gölbaşı kulu şereflikoçhisar aksaray ulukışla güzergahına tren yolu yapılsın

 4. Aksaray’a bağlı ise Aksaray denir. Aksaray yerine tek tek köyleri mi saysaydı ne yapsaydı. Bu arada Aksaray yerine başka bir şehir kullanılacak olsaydı Ankara olurdu bu. Günümüzde de Tuz Gölü ile ilgili araştırma ve çalışmaları Aksaray üniversitesi yapıyor.

 5. Vahim bir durum. Görsel fotoların tamamı ŞEREFLİKOÇHİSAR coğrafi alanı içerisinde olduğu halde Aksaray olarak lanse edilmekle ne amaçlanıyor olabilir ki? Amaç:
  Ard niyetse gerekene gerektiği şekilde cevabı bulunur. yok değil sadece küçük bir hata ise yazıkkkk.
  Vahim bir durum. Eğer Tuzgölünün,Şereflikoçhisarın yada Aksarayın coğrafi konumunu bilmeden,araştırmadan böyle gelişigüzel eklenti yapmak ve sanal ortamda yanlış bilgiler paylaşmak BİLGİ KİRLİLİĞİ nden başka şekilde ifade edilemez diye düşünüyorum.

 6. Tuz Gölü geniş bir alanı kaplamaktadır. Yazları buharlaşma ile beraber su çekilir. Sığ(derin olmayan)bir göldür. En derin yerleri yüzey şekillerine paralel olarak 60-70 cm dir. Öyle korkutacak şekilde bataklık yoktur. Gölün yüzeyinde rahatlıkla yürünür. Yüzeydeki çamurun bazı hastalıklara iyi geldiği ifade edilmektedir. Güneşin batışı bir başka olur Tuz Göl’ünde.

  • Aksaray in pancarı buğday i Yoncasi hayvancılığı var üstelik mercedes i colins i brisa sı Doğuş çayı ise otomotiv i imer i Altuntaş i magna sı polikalip i cel gazı Sütaş i vs vs yani sadece organize sanayinde 15000 kişi istihdam ediliyor. Ha bi kaç tane tuz fabrikası var ama küçük yatırım kayda değer bişey dəgil bilmem anlatabildik mi gossar li lar. ..sizin olsun tutunuz. …

 7. Bir yanlışı düzeltmek istiyorum; Resimler çok güzel ama Tuz gölü Aksaray Bağlı değildir. Tuz gölü Aksaray-Konya ve Başkant Ankarayı ayıran Türkiyenin 2. Büyük gölüdür ve Bu gölden yararlanan Şereflikoçhisar(Ankara ve Kulu (Konyadır) neden Aksaryın adı geçiyor bilemiyorum ama lütfen kişileri yanlış yönlendirmeyin; Tuz gölü 1400 km2 dir ve en çuk derinlik 1-15 m dir. yani kesinlikle buğulma yoktur. Derinlik ise su aranına bağlıdır derinli gölün dibine değil aksine gölün üzerine doğrudur. 3 adet Tuzla işletmesi vardır. 2 tanesi Ş.koçhisarda (kaldırım-Kayacık); Bir tanesi ise Kuluda (Yavşanlı tuzlasıdır. Buradan yaz aylarında harmanlanan Tuzlar Yemeklik ve Büyük çoğunluğu ise Sanayiide kullanılmak üzere Gerek Y.Dışı G. Yurtiçi taşınmaktadır. Tekele Bağlı tuzlalar 2008 yılında özelleştirilmiş ve Özel sektöre devredilmiştir.
  Dolayısı ile işzislik artmıştır.
  Aksaraya bağlı demekle iş bitmiyor. Arkadaşlar:-)

  • Eskil ilçesi nin tüm gölü ne sınırı var bilmiyorsan aç oku. Kochisar da aksaraya bağlanmak için can atıyor aman ISTEMEYIZ. Biz mutluyuz AKsarayli olmaktan. Gidin Keskin’e kırıkkale ye neyim bağlanın

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here