Ülkemizin önde gelen acentalarından Anı Tur ile ilgili sorun yaşayanların veya övgü dolu mesajlar yazmak isteyenler için hazırlanmış sayfadasınız. Bu kısımda Alanyatatil.net olarak “Kullanıcı Yorumları” bazlı İnteraktif uygulamalarımız için hazırlanmıştır. Tatilcileri yine tatilciler yönlendirsin diyerek hazırladığımız bu sayfada isterseniz kendi şikayet mesajlarınızı yazın isterseniz daha önceki kullanıcı yorumlarını okuyun. Sizleri düşünerek hazırladığımız bu sayfanın daha çok kişiye yardımcı olması dileğindeyiz. Umarım sizler buradan arzuladığınız bilgilere ulaşmış ve diğer insanların Anı Tur hakkında ki düşüncelerini öğrenmişsinizdir.

anitur

Kurumsal Yorumlar Kısmıyla İlgili Yönergeleri Okuyunuz

Anı Turla ilgili bir çok konuyu burada diğer tatilcilerle rahatca tartışabilir ve okuyabilirsiniz.  Sizde lütfen tatilcilerin işine yarayacak bir anı turla ilgili deneyim sahibiyseniz bizlere bunları aktarınız.

Lütfen eleştirilerinizde yıkıcı değil yapıcı olunuz.

194 YORUMLAR

 1. İptal edilen turun parasını aylarca ödemeyen kanunlara aykırı bir şekilde haksız kazanç elde eden firma. Müşteri hizmetlerini her gün aramama ve mail atmama rağmen paramı yatırmıyorlar. Paramı alabilmek için tüketici hakem heyetine şikayet ettim. İnsanları dolandırdıkları gibi bir de instagramda yapılan olumsuz yorumları siliyorlar. Gördüğünüz olumlu yorumlara kanmayın. Pişman olup sinirleniz bozulsun istemiyorsanız uzak durun.

 2. 30.06.2017 tarihinde Gaziantep çıkışlı Anıtur karadeniz turuna çıktık. Gezi proğramında ciddi sıkıntı yaşamadık. Rehberin anlatımı ve konuya hakimiyeti iyi. Otobüste kısmen klima/arıza problemi yaşadık oda önemli değil. Ancak ailem ile katıldığım bu turda her yöreye ait kaliteli yemek yeme hakkımız olduğunu düşünüyorum. Ancak her nedense bize ait öğle yemeklerinde yörenin en kötü restaurantlarında yüksek bedel ile yemek yeme zorunluluğumuz oluşturuldu. Benim için fiyat önemli değil, yemekte kalite ön planda. Ancak kasıtlı yapılan bu uygulamanın ciddi şekilde irdelenmesini rica ederim.

 3. Anı Tur üzerinden Kuşadası’nda Blue sky otelindeyiz… Yarın tatili bitiriyoruz…Tatil dönüşü “Anı Tur” anılarını yazmayı düşünüyorum… Günlerdir adı var kendi yok “şef” e ulaşamadan anılara başlamayalım..
  Belki sosyal medya üzerinden haberleşiriz…

 4. Ben bir kez daha anı tur Hakkı’nda yanıldım çok yalancı bir tur şirketi başvurduğunuzda otel seçimi yaptırıyorlar fark ödüyorsunuz iyi bir otel seçiyorsunuz son gün saatler kala bir mesaj başka bir otele rezervasyon yapılmış arıyorsunuz yapacağımız birsey yok diyorlar resmen insanla dalga geciyorlar birdaha anı turmu Allah korusun çok yalancı sahtekar bir şirket biz kalabalık arkadaş gurubuyuz bir anda birdaha o kadar kişiyi asla bulamazlar

 5. Anı turla ilk defa çalışıyorum ama böyle bir müşteri hizmetisi görmedim.SEFA bey hem saygılı hem sabırlı ve cok zeki her aramamda özellikle kendisiyle iletşime geçiyorum çünkü sil baştan anlatmak zorunda kalmıyorum.mütevaziliğide cabası.böyle bir çalışanı kaybetmeyin hatta her çalışann örnrk alacağı bir kişi.kendisinede burdan çok tşk ederim yardımları sabrı saygısından dolayı.

 6. Mersin’den çıkışlı Akdeniz Ege turumuz 26.07.15 Pazar 16.00’da başlayacakken 19.30 da araç geldi ve bu nedenle tur geç başladı. Sabah 08:00 bodrumda olamadığımız için ilk gün tekne turumuzun yarısı iptal oldu. Ayrıca yetişebilmek için hiç durmadık ve kahvaltı dahi yapamadan Bodrum’a ulaştık 16 saatte. 2.gün akşamı bodrumda yazılı olan 3 otelde doluymuş ki Myntos otele geldik. Otel berbat odalar pis sivrisinek kaynıyor, açık büfe yemek var sadece 3 çeşit ve et tavuk vb. yok. Sabah 3.güne başladık Marmaris’e giderken otobüs bozuldu yolda kaldık 3 saat, servis gelmedi ve bir türü daha kaçırdık körfez turunu 5.gün Fethiye’deyiz. Yine listede olmayan berbat bir otel. Eva garden otel. Fotolar açıklar.Hayatım boyunca unutamayacağım kadar kötü bir organizasyon ANI TUR sayesinde.Ve kötü otellere ve otobüslere aynı zamanda yetersiz personele rağmen bu tatilin taksitlerini ödemek zorudayım. Müşteri hizmetlerine de halen ulaşamadım.

 7. Öncelikle herkese slm anı tura kısaca teşekkür etmek istedim Ramazan bayramı arifesi batı karedeniz turuna çıktım rehber arkadaşımız kan bey ve apranti arkadaşımız Mustafa’ya teşekkür ederim kaptanımızıda unutmayalım çok güzel yolculuk yaşattı bizlere ertugrul kaptanada başarılar dilerim birdaki turda inşallah yine sizlere denk geliriz hoççakalın

 8. 28 eylülden başlıyan anıturla bağlantı kurduğumuz büyük anadolu resort otel yer olarak güzel. fakat yemekleri hiç hoş değil. benim bu tarihte tatil seçmemim nedeni ucuz olsun diye değildi. yazlıkta işyerim var sezon sonunu beklemek zorundayım. lakin yemeklerin hoş olmadığını söylediğimizde müşteri temsilcisinin söylediği sözler oldukça ilginç yaz aylarındaki fiyatlarla eylül 28 deki fiyatları karşılaştırıp bu fiyata bu kadar hizmet demesi insanlık dışı.bu bana değil bütün otel müşterisine yapılmış bir hakaret.eğer büyük anadolu resort otel ***** yıldızlı bir otelse yazda güzde kışda ***** yıldızlı hizmet versin bu hizmeti eylülde ekimde vermiyecekse yıldızlarını indirsin. çünkü ben bu oteli 5 yıldızlı diye seçtim. parasınıda ona göre ödedim. eksikmi verdim hayır. o zaman bana bize ***** yıldızlı hizmet versin.

 9. Öncelikle hepinizin geçmiş kurban bayramınızı kutlarım arkadaşlar ben 23 09 2015 tarihli batı karedeniz turuna katıldım çok güzel 5 gün geçirdik arkadaşlarla beraber rehber arkadaşımız kan bey yardımcısı bizlerle çok ilgilendiler bu arada kaptanımız ertugrul beyi unutmayalım onada çok teşekkür borçluyuz 5 gün kahrımızı çekti her konuda bizlere yardımcı olmaya çalıştı kaptanımızda arabanın temizliği olsun şöfürlügü olsun onada ayrı teşekkürlerimizi sunuyorum inşallah birdaki tatilde böyle bir kadroyla gideriz inşallah anı tura teşekkür ederim böyle bi kadrosu olduğu için kolay gelsin

 10. 24.09.3015 tarihli 4 günlük karadenlz Kurban Bayramı turumuzun 3.günündeyiz ..dedeman yada green suada otelinde konaklamamız gerekirken şuanda 3 yıldızlı benzinci otelindeyiz..eşyalarımızı taşıyacak belboy olmadığı gibi hazır olmadığı için yemek saati 8 olarak şimdi size yazarken belirlendi..Dün Ayderdeki otelde 4 kişi zehirlendi mesleğini severek yapan!! Rehberimiz Yasemin hn ama 39 kişiye bişey olmadı diyerek geçmiş olsun bile demedi.. Bu turu ayarlarken çok heyecanlıydık …ve şimdi hissetiğimiz ALDATILMIŞLIK.. Lobide oturmak için sadece 3 kişilik koltuk var…. Bize yaşattığınız kabusu geri veremezsiniz ..paramızın iade edilmesini istiyorum.. Ve bidaha Anıturmu…ASLA..otobüs çok eski ..yazacak çok şey var ama yazacak gücüm kalmadı..belki hala bir yetkili ararmı diye umut ediyorum

 11. 24.09.3015 tarihli 4 günlük karadenlz Kurban Bayramı turumuzun 3.günündeyiz ..dedeman yada green suada otelinde konaklamamız gerekirken şuanda 3 yıldızlı benzinci otelindeyiz..eşyalarımızı taşıyacak belboy olmadığı gibi hazır olmadığı için yemek saati 8 olarak şimdi size yazarken belirlendi..Dün Ayderdeki otelde 4 kişi zehirlendi mesleğini severek yapan!! Rehberimiz Yasemin hn ama 39 kişiye bişey olmadı diyerek geçmiş olsun bile demedi.. Bu turu ayarlarken çok heyecanlıydık …ve şimdi hissetiğimiz ALDATILMIŞLIK.. Lobide oturmak için sadece 3 kişilik koltuk var…. Bize yaşattığınız kabusu geri veremezsiniz ..paramızın iade edilmesini istiyorum.. Ve bidaha Anıturmu…ASLA..otobüs çok eski ..yazacak çok şey var ama yazacak gücüm kalmadı..belki haka bir yetkili ararmı diye umutefiyorum..

 12. Merhaba,

  Temmus ayın 19. zunda vera stone palace da, oradaki elemanınız dan gelecek gün için manavgat tekne tur bileti aldık (dört kişi birisi ücretsiz.) Otobüse bindiğimizde sadece 2 kişilik yer vardı, ücretsiz olan küçük cocuğu kucağımıza aldık, büyük olan ayakta kaldı. bizden önce binen yolcular bizim gibi cocuklarını kucaklarına almadılar, koltuklarda oturttular. Gemi turundan sonra otobüslere binerken daha da kaotik oldu, bizim otobüsde bu sefer hiç oturacak yer yoktu, başka otobüslerin yolcuları bizim otobüse bildikleri, yada cocuklar önceden binip aileleri için yer reserve ettikleri yüzünden, biz yine ailece yersiz kaldık, ve baska otobüsü binmemiz gerekti, manavgatta gidikten sonra orada sizin personele durumu anlattım (Hakan Yıldız) bana dönüşde yardımcı olacağını söyledi, fakat ne yazik ki yine otobüslere bindigimizde sadece iki tane boş yer vardi, oraya hanımı ve cocukları oturttum, yolcular önce den dış koltuklara çantalarını koymuşlar ve böylece bütün koltukları (ücretsiz cocuklarınada dahil) reserve etmişlerdi. Ben bir pencere yanında, çantalarla reserve edilmemiş koltukta yer aldım, hemen sahibi geldi ve oradan kalkmamı söyledi, ona ben de çantasiz yere oturdum dediğimde, bu sefer beni zorlamaya başladı, ben ona, burayi reserve edemezsiniz dedim bu sefer bey efendi gözlüğünü çıkardı, bana yumruk gösterdi ve buradan kalkacaksın dedi (bana yardım etmek amacında olan Hakan Yıldız maalese sesini çıkarmadı, ortalıkttan kaybolmuş gibi idi. Eninde sonunda bir yolcu bana çocuğunu kucağına alarak yer verdi bende oradan kalktım, organizatör olarak, turun başında, ücretsiz , kücük çocuklar kucağa alınmasını söylemeniz şarttı ama yapılmadı, yetkiliniz Hakan Yıldız, yardım edeceğine, beni tehtit eden terbiyesiz beye çıkıp hatta özürdilermiş gibi tarz etti, maalesef iyi eğitilmiş bir elemanlarınızı orada göremedim, şu an belki tehti edildiğim için dava bile açmayı düşünüyorum, nasısa sigartalıyım…

  Başka bir konuyuda söylemek istiyorum,“ kareta kareta kaplumbaları“ göstermeye götürüyorsunuz touristleri ama aynı zamanda, gemilerden, plastik bardaklar ve şişeler, nehire ve denize yağıyor, gülünc değilmi bu? Dişardan gelen touristlerde ne biçim bir resim kalıyor akıllarında acaba? Cevabinizi beklemiyorum, çünkü en az beş sefer „müşteri ilişkileri deparmanı aradım, kimse telefona çıkmadı, süper ilişki!

  Cengiz K

 13. 2014 kurban bayramı için Didim Büyük Anadolu Hoteli herşey dahil olarak aldık ve özellikle ulaşım var diye tercih ettik. Tatilden 2 gün önce bizi arayarak ulaşımın dönüşte Metro Turizm ile olacağını ve biletimizin alındığını söylediler. İtirazım ve iptal talebim geçersiz oldu çünkü ukala bir şekilde sözleşmeyi okumadınız mı diye cevap verdiler. Kahvaltı için uğradığımız tesis boştu ve rastgele bir tesisde durarak mola verdik. Yol kenarında durup bizi başka bir araca transfer ettiler başka mişterileri de başka araçlara. Otelde herşey çok eski idi yemek ve çay saatleri boş masa ve sandelye bulmak için ve deniz ve havuzda boş şezlong bulmak için bayağı bir çaba sarfettik. Kalan Bulgar müşterilerle sohbet ettiğimizde onların çok komik bir rakama kaldıklarını öğrendik. Dönüş için bizi saat 02:30 da otelden alacaklarını söyleyip İzmir otogarına tranfer edeceklerinin bilgisini verdiler, oysaki biz Didim’den döneceğimiz sanıyorduk. 30 dakika gecikme ile bizi bir araç otelden aldı bizimle birlikte 2 kişiyi daha aldı ve İzmir otogarına saat:16:40 da bıraktı. 17:30 Metro Turizm otobüsü saat:18:00 de geldi ve hareket etti. Ben durumu sadece özetledim,arkadaşım ve ben 1992 den beri seyehat ederiz böyle bir rezilliği ve sorumsuzluğu ilk defa yaşadım ve çok üzgünüm, bundan sonra asla Anıtur ile seyehat etmeyeceğim ve tüm çevreme de anlatacağım, o kadar çok olumsuz durum yaşadık ki ancak bu kadar özetliyebiliyorum.

 14. Anı turla Kabusla biten bir benelux turu

  7 – 14 eylül arası ANI TUR firması ile benelux turunu alan 33 mağdur kişiden biriyim.Her şey tur firmalarının tur programlarını incelerken diğer turların Amsterdam 2 gün anı turun ise 3 gün vermesi sebebiyle turu satın almamla başladı.Satın alma işleminden sonra vize başvurusunu kendim yapacağım için kalacağım otellerin bilgilerini ve kaşeli imzalarını içeren konfirmelerini aldım.Vizemden sonra sebest zamanlarımda Amsterdamda ve Parisde yapacaklarımı otellerin ulaşımlarını ve amsterdamda gideceğim müzelerin rezervasyonlarını yaparak tur tarihine kadar bekledim.
  Tur zamanı geldi ilk şok rehber herhangi bir rehberlik eğitimi almamış bir bayan.Luxemburgdan sonra amsterdama kadar yol boyunca nerden geçtik nerelere geldik habersiz,Panoromik turlarda yetersiz bilgilerle yolculuğumuzu sonlandırdı.internetten topladığım bilgiler olmasa vay halimize.Lüxemburg tan sonra parisde kaldığımız otel temiz ancak şehre çok uzaktı otobusle 40 dk yol gittikten sonra metronun son durağına ulaşıp yaklaşık 20 dk metro yolculuğu sonrası merkeze vararak parisi gezdim.Belçikadan sonra Sabırla bütün tur esas şehir olan Amsterdamı bekliyoruz tabi.
  Ve esas şok ;
  amsterdamı gezdikten sonra akşam otelimize gitmek üzere araçlara bindik herkes Gece Amsterdam hayalleri kurarken Amsterdam ile Roterdam sınırında rehberimizden bir anons Amsterdamdaki otelimizde yer bulamadık Roterdamda kalacağız.Başka bir otel değişimini anlarım ama sözleşmedeki gibi müşterinin onayı alınarak yapılması gerekliydi ki kaldıki aynı şehir değil başka bir şehirde kalmak zorunda bırakıldık.Özellikle sınırda söylenerek geri dönmememizi imkansız hale getirerek
  Turda küçük çocuklar olduğu için bütün itirazlarımıza (anıtur yurt dışı sorumlusu hakan beyi aradık telefon suratımıza kapandı ve bir daha açılmadı) rağmen otelde kalmak zorunda kaldık.Bir sonraki günkü müze biletlerim yandı sadece son gün rijkmuseumu gezebildim diğer müzelere geçecek vaktim kalmadı 23.55 olan uçuş için 8 de havalanına transfer ettiler Hatta rehber normalde tur programında olan havalanı transferini istersem yapmam diyerek bizi tehdit bile etti.Ne amsterdamı gece yaşayabilidik nede serbest günümüzde rahat gezebildik.Bu arada otelle ilgili rehbere yaptığım konfirmedeki rezervasyonu hatırlattığımda vize için yapılır normal dendi Yani bir otelin kaşesini kullanarak rezervasyon varmış gibi göstermek evrakta sahtecilik olmuyormu?
  Amsterdamda yaşadığımız 3 günün maddi telafisi adına Müşteri hizmetlerine mail attık bakalım nasıl dönüş yapılacak . Yoksa yasal yollardan hakkımızı arayacağız.Tur rehberinden yazdırdığımız tutanak Roterdamda otelde kaldığımıza dair belgeler,Otelle aramızda geçen zorunlu kalmamıza ait diyologları kanıtlayan videolarla.Bu hak araması bir yıl boyunca hayalini kurduğum günleri geri getirecekmi hayır ancak başka mağduriyetlerin yaşanmaması için bir adım atabilirsem ne mutlu bana….

 15. ARTIK ANI TUR DEYİNCE IKI KERE DÜŞÜNÜYORUM…EŞİMLE BERABER GAP TURU SATIN ALDIK VE İZİNLERİMİZİ ONA GÖRE AYARLADIK…BİR KAÇ GÜN KALA YETERSİZ SAYINDAN TURUMUZ İPTAL OLDU…BURAYA KADAR HERŞEY NORMAL…FAKAT GERİ İADE MESELESİNE GELİNCE 1 HAFTA DEDİKLERİ SÜRE BELİRSİZLEŞİYOR.YANI TATİLİNİZİ MAHVEDİYOR….VE KİMSE SİZİ BİLGİLENDİRMİYOR …ARIYOSUNUZ HATIRLAMIYOLAR BİLE….ANI TURDAN ALIRKEN DÜŞÜNÜN İSTERİMMMM…..İYİ TATİLLER….

 16. anıtur ile 21 hazira 2014 girişli alanya konaklıQuatra beach spa otel’e eşim ve torunum ile birlikte gittim giderken otobüste pek sorun olmadı fakat dönüşümüz otobüs ve düzenliksizden dolayı bir çile idi hele organize iyi olmadığından 1 otelden yolcuları almak için 40 dakika bekledik yola çıktık hiç bilinmiyen bir yerde 35 dakika otobüsün sahibininin gelmesini bekledik istanbula alanyadan 14.50 de hareket etmemize rahmen sabah kadıköy evlendirme dairesi önünde 04.45 te olduk her yerde durdu mola verdi.otelimizden çok memnun kaldık fakat anı turun düzensizliğinden ulaşımından hiç memnun kalmadık kimseye anı tur firmasını tavsiye etmem ve önermem.daha önce bir kez daha gittim anı tur ile gene aynı şeyleri ve ilgisizliği yaşadım.anı tur Dan tur almakmı bir daha tövbeler olsun.

 17. anı turla benelux turuna katıldık eşimin israrı ile ama tur rehberi kişisel alışverişe çıkmış gibiydi …paris gece turu için ödeme yapmamıza rağmen şark kurnazı gibi kandırma yöntemleri uygulandı …kısaca paris oteli tam bir rezalet tti odalarda ailece tahtakuruları vardı ANI TURUN kapısından içeri girmem herşey anlatılamıyacak kadar rezalet birde rehber

 18. Anı tur yapmış olduğum 14/06/2014 tarihindeki Pamfilya turunda yaşamış olduğum durumu sizlere aktarmak istiyorum. söz konusu durum bizleri çok rahatsız etti ve tatilimizi resmen zevksiz bir hale getrid.
  14/06/2014 tarihinde pamfilya turu için izmitten tura katıldık. rehberimiz Zehra hanım bizi almak için indiğinde tarafımıza verilmiş olan 13 ve 14 numaralı yerlerin dolu olduğunu ve burada seyehat eden yolcuların kalkmadıklarını bize söyledi.
  bu yolcuların kalkmama nedeni ise; tur için 5 kişilik yer almışlar ancak listede 4 kişilik yerlerinin olması üzerine, 5 kişilik aile haklı olarak başka yere oturuyor oda bizim yerimize denk geliyor. bu nasıl bir organizasyon nasıl bir yerleştirmedir anlayamadık..

  neyse Zehra hanım bize 45 ve 46 numaraların boş olduğunu istersek orada gidebileceğimizi söyledi faklat kabul etmedik. sorunu çözmek için kendi yerlerini bize sundular ve biz hakkımız olmayan 3 ve 4 numaralı rehber ve yardımcısına ait olan yerde seyehat ettik. ancak rehberimiz ve yardımcısı Tolga perişan bir vaziyette gidişi tamamladılar. kendilerini buradan tebrik etmek istiyorum. anı tur yetkililerinede nasıl bir oraganize yaptıklarından ötürü şaşırıyorum.
  bu durum seyehatimizin ilk günü olup, bu şekilde gitti diyelim.
  ertesi gün otobüsteki rotasyon durumu ortaya çıktı. yine otobüste durumla ilgili tatsızlıklar yaşandı ve 1 yolcu yerinden kalkmadan Zehra hanım yine rotasyonu sağlamak durumunda kaldı, bunun sonucu yine bize dokundu tabiki, bizim yerimize yerleşen 5. kişi ve yerinden kalkmayan sabit yolcu nedeniyle, herkes yerleşti ve bize neresi boş kadıysa oraya oturmak düştü.
  Bu nasıl bir rezalettir nasıl bir organizasyondur inanın hala çözemiyorum. Acentalar sadece satış mı yapar müşterileri rotasyon konusunda aydınlatmazmı? herşey para mı, satış mı yani…

  neyse 5 günü; hergün bir huzursuzluk ile tamamladık ve geldik dönüş gününe, yine 3 ve 4 numaralı koltuklar bize verilerek dönüşe geçtik. rehber yardımcımız Tolga, Şöför yanındaki yere oturarak yolculuğunu tamamladı.

  ayrıca yedek şöförümüz Afyondan bize katılacak iken; yine nasıl bir organizasyon yapıldıkı Afyondan katılmadı, bozüyük denildi, oradanda katılmadı Metin Tan tesislerinde bize nihayet varışa 3 saatlik yol kalmışken katıldı. Yolda tüm yolcular huzursuz oldu, şöförümüz bizi bütün gün zaten Antalyada gezdirdi ve birde dönüş yoluna geçti, kendisine burada teşekkür etmek istiyorum. bizleri hiç huzursuz etmeden getirmeye çalıştı. Biz tur yolcuları kendisine Bozüyük’te 2-3 saat isterse dinlenebileceğini teklif ettik. ancakl kabul etmedi ve bizi çok rahat bir şekilde yedek şöföre kadar getirdi.
  tüm bu yaşananlar; tamamen sizin organizasyonunuzdan kaynaklanıyor, bu nasıl bir organizedir, nasıl bir listlemedir. siz hangi hakla bizlerin huzuru bozabiliyorsunuz. inanın anlayamıyorum.
  bu durum bana göre minör hata değil, majör bir hatadır. Anı turla 6 . seyehatim olmuştu, ilk defa bu kadar uygunsuzlukların bir arada olduğu seyehatte bulundum.
  umarım bu tür konuları gözden geçirmeyi düşünürsünüz ve düzeltmeyi sağlayacak faaliyetleri gerçekleştirirsiniz. açıklamalarınızıda ayrıca iletirseniz memnun olurum.

  Saygılarımla

  Lale Akman 0-532-481 16 62

 19. 22-29 Haziran için Baştan Başa İtalya Tur’una yazıldım. İlk önce çoğunluk sağlanamadığını ancak 21 Haziran başlangıçlı aynı tura yazılabileceğim söylendi. Kabul ettim. Daha sonra da vize tarihimin başlangıç tarihinin 22’si olması dolayısıyla tura katılamayacağım bildirildi. Bir yandan katılabilirsiniz, öbür taraftan katılamazsınız. Bu nasıl organizasyon, bu nasıl saptırma, bu nasıl oyalama oyunu. Ve şimdi de ödemeleri sorun çıkardıkları vize işlemleri de dahil birçok ücretleri kesiyorlar. Hukuki tüm yollara gideceğim. Bilginiz olsun Standart basılıp imzalatılan sözleşmelerin ‘müşteri haksızlığa uğratıldığı’ taktirde geçerliliği kalmıyor.

 20. 31.5-7.6 arasi yaptigimiz guneydogu anadolu gezisi rehberimiz mine hanimla soforumuz zeki sayesinde mukemmel otesi bir tarihe sadece goz attik.bizi bir baska dunyaya goturduler.cok az zamanda mukemmel bir cok yer gorduk,tadi yarim kaldi.gittigimiz yerlerdeki oteller,insanlar hepsi bir mukemmellik ornegi idiler.soyleki onlar acaba istanbula gelseler bizde oyle davranirmiydik.tahmin bile edemiyorum.cok severek gezdik mine hanimin sayesinde.ilgisi bize karsi olagan ustuydu. zeki bey oglumuz da bir profosyenel(yasi kucuk ama)performansi ile o kadar yolu (1900km)sarsmadan kaymak gibi tabiri yerinde ise araba ile korkmadan ay uy demeden gezdirdi.hepinize sonsuz tesekkurler.kapadokya gezi planimizda,ondan sonra gene guney dogu gezisi, bu sefer her sehirde 3 gun kalmak sarti ile.tesekkurler ani tur.

 21. 8-14 haziran Ege-Akdeniz turuna katıldık.Rehberimiz Fatih ŞAHİN ve Murat AKAR eşliğinde harika bir tatil geçirdik.En güzel koylarda tekne turları yaptık.Yemek organizasyonları ve tekne turları,kısaca herşey mükemmeldi.Rehberlerimize ve Anı tura çok teşekkürler…

 22. 6.haziran.2014 ist çıkışli karya likya turuna 10 kişilik gurup adına bu mesajı gönderiyorum öncelikle anı turu tebrik ediyouz.tecrubeli ve başarılı elemanları bünyelerine kattıkları için tüm geziye katılanlara eşit şekilde davrandı 41 kişyi bütünleştirdi sevgi,saygı eğlence ve en önemlisi huzur içinde büyük bir aile olarak turu tamamladık.rehberimiz çağdaş rıza Erdoğan başta olmak üzere yardımcısı Özhan kılıç ve şoförümüze teşekkür ederiz.bizce çağdaş rıza Erdoğan insan olarak 10 numara 5 yıdız gezi programı mükemmel eğlenceliydi . çağdaş rıza erdoğanın rehberliğindeki her tura katılırız.gezideki takma adımız altın kızlar güşen,süheyla,serpil,sevgi,sermin,güler,zeynep,mahinur,nazmiye,zehra (hepinize tşk ediyoruz)

 23. 01.06.2014 başlangıç 07.06.2014 bitiş tarihli karadeniz kültür turu gezisi başlangıçtan sonuna kadar anlatımlarıyla sıcak kanlı dost yaklaşımları ile rehber hocamız özcan GÜDÜLOĞLU ve yardımcı rehber ahmet yasin TURGUT hocalarımıza çok teşekkür ediyorum bize güzel bir karadeniz turu yaşattıkları için başka bir tur gezisine kendileriyle tekrar gitmeyi çok isterim ….

 24. Anı turdan kasım 2013 de erken rezarvasyon side cesars otel yaptırdım otele gitmemize 5 gün kala arayıp rezarvasyonumuzu iptal ettik dediler bana kemerde bir otel tek alternetif bu dediler çok mağdur olduk bu tur firmasına güvenmeyin…

 25. Ben Erol Yalçınkaya, eşim Kadriye ve Nuri ve Fatma dostlarımızın yönlendirmesiyle 17-24 Mayıs 2014 tarihlerinde Karadeniz Yaylalar ve Batum turuna katılmıştık. Tur başta rehberimiz Mine Bıçak hanımefendi, yardımcısı Mihriban, Kaptanlarımız ve çok uyumlu bir grupla zevkli bir yolculuk yaptık. Mine hanımın deneyimi, insanları iyi yönetmesi ve yönlendirmesi ve kaynaştırması ile çok iyi bir hafta geçirdik. Bu geziden çok memnunum, herkese anlatarak imrendiriyorum.
  Çok teşekkürler ediyorum.

 26. doğu Anadolu turuna başladık son güne kadar herşey gayet iyi gitti. kemaliyede sabah bavulları indirdik ve kahvaltıya geçtik .sonra yaklaşık iki saat gibioralarda kadık bilemiyorum otel görevlilerimi yoksa rehbermi hatalı akşam ucaga binerken herkesin bavulu konulmuş ama bizim bavul yok onuda kabul ettim nasılsa gelir dedim ve geldide ama benden kaynaklanmıyan bir hatadan dolayı kargo ya 35 tl ödedim . anıturda çeşitli kişilerle görüştüm size döneriz dediler ama dönen olmadı.
  21 .5 2014

 27. Assos Ayvalık Bozcaada Turu’na 16-19 Mayıs 2014 tarihleri arasında katıldım. Bir sürü sorunla karşılaştım. Bir daha asla ANI TURU TERCİH ETMEYECEĞİM Bu sorunlar:
  1. Yenibosna’dan gelen servis aracı Tarihi Salıpazarı’nın girişinde bıraktıktan sonra Anı Tur’a ait turumun düzenlendiği alanı bulamadım. Ayrıca orta yerde bizi bıraktıktan sonra bekleme yerinin değiştiğini söylediler ve elimizde valizle bir oraya bir buraya koşuşturmak zorunda kaldık. Üstelik rehberimizi arayınca da bize “ben de otobüsümü bulamıyorum” dedi. Otobüslerin üstünde tur adları yazmıyordu ve bekleyen tur otobüslerinde bilgilendirme ve yönlendirme yoktu. Tur şirketine ait bir stand olmalıydı.
  2. Valizimi araca kendim yerleştirmek zorunda kaldım, kimse yardım etmedi.
  3. Turun kalkması gereken konumdan saatinde kalkması gerekirken yaklaşık 2 saat sonra kalktı. Bu süre zarfında araca su ve kumanyanın gelmesi gerekiyor diye ortaya bir gerekçe attılar. Araca gerekli malzeme vb. çok önceden tedarik edilmeliydi. Müşteri bu sebeple bekletilmez.
  4. Araçlar konfor konusunda çok yetersizdi. Kültür turlarında en çok süre otobüs içinde geçtiğinden bu konuda nasıl olur da yetersiz kalınılabilir? Koltuklar kırık, yemek tablaları kirli ve pis mendiller alınmamıştı. Ayrıca aracın arka tarafından kötü koku geliyordu (Aracı zorla değiştirttik). Yeni gelen araç da bundan farksız değildi. Aracın bakımı yapılmamıştı. Aracın kliması çalışmıyor, aracın vitesinde problem vardı. Perdelerin yarısı dışarıda sökük vaziyette duruyordu. Koltuk arkalarındaki TV ünitesi çalışmıyor; kiminde de kablolar dışarıdaydı (Berbat bir görüntü). Bize bu araçları mı layık gördünüz? 4 günlük turun toplam 2 günden fazlası otobüs içinde geçerken nasıl olur da böyle huzursuz bir atmosferi göze alabiliyorsunuz? Lütfen empati kurun…Araçların son model olması, konforlu olması gerekir, LÜTFEN KÜLÜSTÜR ARABALARINIZLA VEDALAŞIN!!! Sene 2014 ve burası Pakistan değil!!!
  5. Şoförlerin yol bilgisi yetersiz bazı kavşaklarda birkaç tur attık, geri gitmek zorunda kaldık ve çok zaman kaybettik. Şoförler profesyonellikten uzaklar.
  6. Anlaşmalı olunan seyahat mola yerleri çok varoş!!! Daha önce başka firma ile seyahat ettiğimden biliyorum, daha nezih tesisler seçilebilir.
  7. Devir teknoloji devri ve yolda olup biten aksaklıklar anlık olarak öğrenilebilir. Gebze’deki yol çalışmasının olması biliniyor da neden acil eylem planı geliştirilmiyor? Yenibosna’daki yolcularınızı servisle alıp ortak buluşma noktasına getirebilirken neden İzmit’e 30 küsür yolcuyla girilip 2 kişi için geri dönülüyor? Neden insanlara zaman kaybettiriliyor. 16 Mayıs saat 21:00’da Yenibosna’dan hareket ediyoruz ve 17 Mayıs saat 06:00’da İzmit’teyiz hala! Durum içler acısı…Halbuki diğer firmalarla seyahat edenler saat 09:00 itibariyle ulaşmışlardı (sorduk). Lütfen sizleri analitik düşünmeye davet ediyorum…Ehil kişilere sorumluluk veriniz!
  8. Tur güzergahına göre otellerin ayarlanması gerekir. Sarımsaklı’da kalınıp Bozcaada’ya gitmek için 5 saat yol gidilip gelinip ertesi günü de Çanakkale Şehitliğe gitmek için aynı güzergah izlenip bir 5 saat daha çekilmez. 15 saatlik kayıp resmen! Tur operatörleriniz sahayı hiç dolaşmamış sanırım. İstanbul’un trafiğinden keşmekeşliğinden kaçıp 3 günlük keyifli bir program yapmak isterken paramla rezil oldum. Ayıp ayıp! İnsanları salak yerine koyuyorsunuz.
  9. Anlaştığınız otel çok varoştu (Billurcu Hotel). Odalar ihtiyaç malzemelerinden yoksun (sabun, terlik vb), temizlik konusunda yetersizdi. Yemek çeşidi az, yetersiz ve kalitesi kötüydü. Otel kapasitesine uygun hazırlanmalıydı.
  10. İklim şartlarına göre tur programı revize edilmelidir. Örneğin denize girilme koşulları uygun olmayan mevsimde tekne turunda milleti üşütmeye gerek yok. Ya da plajı meşhur diye gidilen sahilde 2 saat 2 kişi denize girecek diye milletin burada (Bozcaada) bekletilmesi yersiz. Çanakkale gibi maneviyatı önemli yere 15 dakika verilmesi ise içler acısı…Abuk sabuk beklenilen yerlerde keşke daha az beklenilseydi de bu gibi önemli yerlerde daha fazla dolaşabilseydik…
  11. Turun hareket – bekleme saatlerine uyulmalıdır. Şimdi kalkıyoruz deyip de yarım saat-45 dakika insanlar enayice bekletilmemelidir.
  12. Tur için son dakika rehber ve kabine ekibi ayarlanmamalıdır. Çünkü herhangi bir sorun esnasında onlar da çaresiz kaldılar.
  13. SONUÇ: ARAÇLARINIZ ÇOK KONFORSUZ, BU NEDENLE RAHATSIZLANDIM. KALINAN OTELLER KÖTÜ. TUR ORGANİZASYON SIRASI BOZUK YA DA İYİ PLANLANMAMIŞ. YOLLARDA GEREKSİZ VAKİT KAYBETTİK. BİR DAHA ASLA ANI TUR İLE BİR TATİL ORGANİZASYONU YAPMAYACAĞIM. PARA KOLAY KAZANILMIYOR VE HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. BUNUN İÇİN GEREKLİ TÜM MERCİYİ BİLGİLENDİRECEĞİM. ANI TURDAN KESİNLİKLE REKLAM, KAMPANYA VB. TARAFIMA ULAŞTIRILMASINI İSTEMİYORUM. TÜM YAKINLARIMI DA ANI TUR İLE BİR ORGANİZASYON YAPMAMASI İÇİN UYARACAĞIM.

 28. 2014 temmuz ayı için ege akdeniz tur satın aldık ANI tur aracılığla acaba ne gibi durumlar bekliyor bizi olumlu olumsuz bilgilendirirseniz çok sevinirim Tur iptalleri meşhurmuş ANI tur da İptal durumlarında ücret iadeleri gibi durumlar nasıldır

 29. ANI TURDAN HATA YAPIP GRUP HALİNDE TUR AYARLADIK AMA BİR İKİNCİ HATA ASLA OLMAYACAK .TELEFONA BİR KERE BAKAN BAYAN TEMİZLİKÇİ İDİ VE SORULARIMIZA CEVAP VEREMEDEİGİ GİBİ KÜSTAHÇA İSTERDİGİN YERE Şİ,KAYET ET DİYEBİLİYORDU.YANİ HİZMET SIFIR BU KADAR TUR ŞİRKETİ VARKEN ANI TUR BANA GÖRE DEGİL ASLA TAVSİYE ETMEM VE ARKADAŞLARIMA ETRAFIMA BUNU DEVAMLI ANLATIYORUM

 30. 6 ülke balkan turuna katıldım anı turla sozlesme yaptım sorası şok son aksam gun içi saat 15/00 suları pasaportunuzu alabılırmısınız hırvat vizesi için 70 euro kişi başı ödedim neyse uzatmayayım belgrat ucusu kım marsılayacak jolı tur haydı gezmeye nlr şok daha bizi paslamışlar anı olmuş joli mazeret merkas yenı bıldırdı hayatta BİRDAHA ANI TUR NO SOYLENSE BIR DEREC YAZIK HAYALLERIM YOK OLDU BIRDAHA ASLA ÇALIŞAN HATA YAPACAK CEREMESİ BİZE TEL/0532/550/64/70

 31. 27 ekimde 6 ülke balkanlar turu yaptık .rehberimiz nafiye aysun hocaydı.hava alanında bizim yanımızdaydı .onu tanımakla çok mutlu oldum tarihe sil baştan başladım doğrusu.nasıl bir bellek şaşırtıcı gerçekten ,gülen yüzüyle zerafetiyle hiç bıktırmadan bilgilendirdi .turlu hiç problem yaşamadık otobüs şoförümüz çok deneyimli ve sempatikti ,hepimizin maskotu oldu .otellerimiz çok iyiydi.tavsiye edebiliyorum mtlaka nafiye hocayı isteyin .kitabı yakında çıkacakmış heyecanla bekliyorum.bir dahaki gezimiz içinde onu arayacağız çok teşekkür ediyorum..

 32. kesinlikle anı tur un araçlarıyla seyehat etmeyinnnnn
  araçlar eski tv yok bazı otobüslerde tv var kulaklık yok neymiş araç kültür turundan gelmiş kulaklıklar alınmış snra 3-5 kişi daha sinirlenip ses çıkarınca kullaklıklar birden ortaya çıkıyor
  mola yerine geliyorsun kaç dakika mola yapacaksın kimsenin haberi yok köy otobüsü gibi her yerde durup yolcu alıyorlar kardeşim antalyadan dışarı çıkmak 3 saat sürer mi bir daha anı tur mu asla adamlar bi tutturmuş şikayetinizi 4440264 bildirin bizimde kendi aramızda bir hesaplaşma var diyor bide utanmadan bana tekrar telefonla geri dönüş yaparsanız sevinirim diyor kardeşim sen milleti saat 12:30 da otelin önüne dikeceksin saat 19:00 da otelden alacaksın sonra utanmadan sırıtarak iyi bayramlar diyeceksin aklı olan anı tur ile seyehat etmesin

 33. Ege-Akdeniz Turu (13-22.9.2013)’nu yöneten orkestra şefimiz sayın Numan Çakmak’ın arkeoloji, sanat tarihi vb. ilgili engin bilgisi, belagat ve kişilerle dostça saygın ilişkileri gezi tuvalimizi renklere boğarken kültürel boyutuyla dersler niteliğinde bilgi donanımıyla geziyi sonlandırdığımızda herbirimiz buruk bir veda ama teşekkürlemizle ayrıldığımızı belirtmek isterim…

 34. 2 kişilik ege akdeniz turuna çıktık çıkmaz olsaydık rehber mustafa ablasını kuzenini bedavaya getirmiş ve ablayla kuzen nereye istiyorsa oraya götürdü koca otobüsü 10 günlük ege akdeniz oldu rezalet bir daha dedim anıyla asla bi yere gitmem ama 2kişilik kuzey ege turu ısmarladı arkim oda gitmeye 3 gün varken iptal oldu aradılar yeterli grup olmamış o yüzden iptal :(((( bir daha asla gitmem ne varsa ets jolly tur da var :)))

 35. 11.08.2013 tarihinde 4 arkadaş olarak katıldığımız likya turundan çok memnun kaldık. anıtur’a rehberimiz nazmi bey ufuk beye çok teşekkür ederiz. herşey mükemmeldi.

 36. ASOS BOZCADA ÇANAKKALE TURU
  AYNEN KENDİLERİNE ATTIĞIM MAİLİ YAZIYORUM ARKADAŞLAR;
  Merhabalar

  Günlerdir yılan hikayesine dönen bir olayı ve mağruriyetimi anlatmak istiyorum.
  16 Ağustos akşamı ablamın 3-5 ağustos arasında nakit ödemeyle kayıt olduğumuz bozcada-asos canakkale turu için yemek centre’ın önünde idik yaklaşık 45 dakika 1 saat bekledikten sonra bize verilen kayıt formundaki numaraları aradık ve numaralardaki arkadaşlar bu turun iptal edildiği( çalışanın numarayı almayı unutuğunu yada yanlış aldığını söylediler
  ) fakat bize ulaşılamadığı için bilgi verilemediğini söylediler böylelikle 15 gün yurt dışından izne gelen benim için ablamla tatil yapma ihtimalim ortadan kayboldu. Çok büyük sinir bozukluğuyla arakdaşlara bundan sonra ne olacağını söyledik kendileri ücretin havale ya da elden alma yoluyla iade edileceğini bildirdiler. Bunu üzerine dün kadıköyde ablam Pınar Güleryüz’ün ödeme yaptığı kadıköy subesine gittim yaklaşık yarım saat ödemeyi bulmaya çalıtılar sonrasında fiş yokmuydu diye soru sordular elimdeki kayıt formunu gösterip 500 tl nakit alınmıştır yazısını gördüktem sonra benim vermediğiniz bir şeyi nasıl istiyorsunuz dedikten sonra. “efendim biz muhasebe ile konusup gün için 5-5:30 gibi benim orada kendilerine verdiğim iş bankası hesabına yatırılacağını söylediler.Verilen kayıt fomu açık bir şkilde 500 tl alındığını ibra ediyor ki ücret ödenmeden de kayıt yaptırılamadığı internetten rezervasyon yapılır iken yazıyor. Çalışan hatasının bize yıkılmasına şahit olum açıkcası.

  Dün saat 7 gibi tekar hesaba baktığımızda herhangi bir paranın hesaba yatmadığını gördük tekrar aradığımızda Tekin Taşkıran adlı arkadaşımız bu işlerin erken olamayacağı kurumsal bir firmada bunların zaman alacağı muhasebeyle görüşüleceği ve bize haber verileceğini söyledi fakat şuana kadar bir bilgi verilmedi bu mailden sonra tekrar kendilerini ariyacağım ve eski sabrımla konuşamayacağımı tahmin ediyorum. Ben de suan Enka’da şantiye şefi olarak görev yapmaktayım ve kurumsallığın yavaşlık olmadığını kabul etmeyecek kadar fikir ve akıl sahibiyim.

  Olayı toplamak gerekirse mağduriyet üzerine mağduriyet yaşıyoruz. Şirketin kendi içindeki hataların müşteriye çektirilmesi hatta hatanın kısa bir zamanda düzeltilmesine özen göstermek yerine daha da uzatılması müşteriye verilen değeri ortaya koyuyor. 2009 yılında yine bir Anıtur maceeramızda Alanya’da iş arkadaşımla birlikte konaklamya gittiğimiz bir tatilde yine sorun çıkmış 1,5 ay öncesinde rzervasyon yapılıp satın alınan turda ; otelimizde alanya’ya vardığımızda yer olmadığı bildirilmişti. Yine bir dünya telefonlaşma ve askerlik öncesi süper bir moral olmuştu hatta bu hatayla ilgili daha sonra 5 günlük bir telafi tatili bile hediye edilmişti fakat bunca olay üzerine gözümüze pek tatmin edici gelmedi. Bu mağduriyetiin hemen bu gün içersinde sona ermesini rica etmekteyim Lütfen gereğini yapınız ve tarafıma bilgi veriniz.

  Ergin Güleryüz 0 555 636 54 27
  İyi çalışmalar

 37. maalesef Anı tur ile ilgili yorumları çok geç buldum..ancak reservasyon yaparken içim burkuldu.. ankara kızılaydaki temsilcileri son derece beceriksiz ..ve zeka seviyeleri bir turistik şirkete hiç yakışmıyor.. büyük ispanya diyorsun barcelona turunu açıyor..euro ödemek istiyorsun kabul etmiyor .. piyasada euro 2.54 iken illada 2.61 den saymaktadır.. verdiği evraklarda 2.49 yazıyor ve rezervasyon anındaki kur geçerlidir diye yazıyor ..El Hamra sarayı için önceden haber verilmesi gerektiğini söylüyor kime nasıl bildireceğini bilmiyorsun..daha tur başlamadan canımı sıktılar

 38. Anı turdan kemer phasalis otelde 21-28 temmuz tarihlerinde rezervasyon yaptırdık.Acentemiz Ankara Ves tur. 21 temmuzda otele vardık. Kaydımız yok. Ves turu aradık sağolsunlar yarım saat sonra kaydımız yapıldı. Anı tur temsilcisi aradık yok.Temsilcimizle 4 gün sonra tanıştık. Sizi arıyorum diye yalan söylüyor. Bizi Demre Kekova turuna ikna etti. Anı tur yeni tekne aldı tabanı camdan sizi alt katta denizi görüntülemek için vip servis yazıyorum dedi. Tabi biz angıtlar inandık ve yazıldık.Yine başka gün Kemerde masaj için bizi ikna etti2,5 saat sürecek bende gelice diyerek . Biz yine inandık. 2 çocuğa eğlencemizde var dediler. Sabah saat 09:00 da otobüs otelin önünden alıcak dedi. Saat 07:30 da şöför aradı 08:00 de alıcaz diye . Bende sizinle gelicem diyen temsilci ortada yok.Erken kalkarak kahvaltıdan feragat edip tura katıldık.Bizim gibi 2 kişi daha verdı aynı durumda. Amşam döndüğümüzde temsilci hanımı buldum neden bize yalan söylediğini sorduğumda 40 türlü bahane uydurdu. artık ona inanmadığımı ertesi günkü masaj turunu iptal etmek istediğimi söyledim. İptal edemeyiz parayı ben verdim geri alamam dedi. Ben itiraz ederek kesinlikle gitmek istemediğimi ve güvenmediğimi söyledim. Nihayet akşam 21:00’e kadar sizi arayıp iptal etmeye çelışacağım dedi. Ama aramadı. Ben aradım. Bir şey yapamayacağını söyledi. Ben Anı tur merkez ofisi aradım.Zorla bir görevli ile görüştüm. Önce bana turu aldığınız Ankara Ves turu arayın dediler. Israrla arayınca, bölge temsilcisini(Adnan bey) aradılar.Bölge temsilcisi beni aradı. Durumu anlattım. Bana çok inanmadı yada inanmak istemedi. Ben ücretimin hemen iade edilmesini istedim. Aynı gün mümkün olmadığını ertesi gün otelimize gelip bizzat görüşerek ödeyeceğini söyledi. İnandık. Ertesi gün mutlaka geleceğim demesine rağmen temsilciyi göremedim. Çünkü gelmedi. Ücretin resepsiyona bırakıldığına dair mesaj geldi.Gittiğimiz turla ilgili olarak bilet ve fiş almak istedik muhatap yok. Otelden ayrıldık. 5-6 yıldır Anı turdan tatil rezervasyonu yaptırıyorum. Artık bitti. Antalya temsilcisiymiş. Sözünde durmayan yada arayıp özür bildirmeyen böyle temsilci kocana bir firmayı bu kadar aciz edemez. Anı tur böyle yalancı(otel temsilcisi) ve sözünde durmayan insanlarla çalışmamalı.

 39. Anı tur ile 20 temmuz tarihinde 4 gecelik disneyland-paris turu için thy ile olan bir tur satın aldık .Ancak 13 temmuz traihinde cep tlf mesajı ile turun iptal olduğunu söyleyip farklı bir içerik ve air france ile olan bir uçuş önerdiler.Bende düşünmek için zaman istedim bu arada araştırdığımda turun iptal olmadığını öğrendim durumu anı turun yurtdışı departman sorumluları fatih bey ve cansu hanımla görüştüğümde ise önce turun iptal olduğunu söylediler ancak durumdan bilgim olduğunu anladıklarında ise paranızı iade edelim dediler bende tamam dedim ancak daha sonra önerdikleri tur konusunda ısrarcı oldular ve bize sein nehri extra turunu da hediye edeceklerini söylediler.
  Sonunda oğluma sünnet hediyesi olarak söz verdiğim tura katılma kararı aldık.Sabah hava alanına gittiğimizde turdan hiçbir yetkili yoktu tur şirketinde fatih beyi aradık ancak ulaşamadık sonra cansu hanımı aradığımzda ise murat adlı bir reberin bizi fransada karşılayacağını söyledi oraya gittiğimizde ise tatilsepeti.com dan gelen bir aile ile bizi uğur bey karşıladı.ve fiyasko başlamış oldu iki aileyi kliması bile doğru dürüst çalışmayan doblo tarzı bir arabaya bindirerek sözüm ona panoramik şehir turu attırdı.ancak böyle bir arabada herhangi bir yapıyı görme ihtimali yoktu.Mevcut rehber hem araba kullanıyor hemde kafasına estiğinde bir iki bilgi veriyordu . sonra sein nehri için extra tur düzenleyeceğini söyledi bende bu extra turun anı turun bize hediyesi olduğunu söylediğimde ise bizim haberimiz yok dediler.Bunun üzerine cansu hanımı aradığımda turu değil sadece tekne biletlerini hediye edebileceklerini söyleyip şok yaşattılar.
  Bende yaptıklarının dolandırıcılık olduğunu bana ait olan turu sattıklarını bunun yerine şuan bulunduğpum turun anı turla ilgisi olmadığını vede verdikleri sözleri tutmadıklarını söyledim bunun üzerine biz size döneriz dediler ve son güne kadarda aramadılar.Rezalet burdada bitmedi bizi 20.bölgede yani şehrin en periferinde bir otelde konaklattıllar.tatil sepetinde gelen aile ise şehrin tam merkezine yerleştirldi.
  İkinci gün ise paramızı vererek notherdam-ressamlar tepesi turuna katıldık ve ilk günkü rehberimizle iki aile katedrale gittik rehber bir iki kuru bilgi verdikten sonra hadi dolaşın falan dedi yani doğru dürüst hiçbir bilgi sahibi olmadığı belliydi.Sonra aynı tablo resamlar tepesindede sürdü.
  Daha sonraki iki günümüz disneylandda geçti tabi oraya sadece transfer yaptılar ve bizim sorularımız üzerine transfer esnasında disneyland hakkında biraz bilgi verdiler o kadar.
  Son gün ise lovre müzesi ve versay sarayını yarım günlük bir extra tur şeklinede dolaştık çok hızlı bir tur olmasına rağmen yeni rehber biraz daha iyiydi
  Sonuçta anıtur benimle yaptığı ilk tur sözleşmesine uymadı ve bu turu başkasına sattı . yurtdışı departmandaki insanlar turun iptal olduğu konusunda yalan söylediler ve bizi bir tur şirketiyle gitmenin tüm avantajlarından yoksun bıraktılar.Yavan-amatör bir organizsyonla zamanımızı ve paramızı heba ettiller

 40. turdan memun deyilim bu turdan rezervasyon yapmadan iyi düşünün 7 kişilik 2 tane bebekle beraber kuş adası güzel çamlık kınalı kaya oteline 1 ay önceden yer ayırtdık tur çalşanları parayı asldıar otele bilgi faks çekmemişler otele geldik müdürün haberi yoktu tur sayesinde madur olduk oda yemek bulamadık bu yorumu okuyan herkes lütven çok dikat edin amma kınalı kaya otelinin müdürüne teşekür ederim bize elinden geldiyi kadar yardım eti personelleri de otelde süper amma tur malesef tuzağa düşmeyin

 41. merhaba 5-12 temmuz arası karadeniz turuna çıktık.ve herşey mükemmeldi.anı turu tercih ettiğim için mutluyum.özellikle tur rehberimiz sibel bayraktar a çok teşekkür ederim.onunla ayrı bir güzel oldu.bize gayet tadında bir karadeniz turu yaşattı.bir dahaki sefere yine sibel hanım eşliğinde aynı grupla bir tura katılacağız.görüşmek üzereee

 42. anı tur ile 08.07.2013 13.07.2013 tarihleri arası bodrum yasmin otele oğlumla beraber gittik oteldende çalışanlardanda oldukça memnun kaldık ama otelde görevli anı tur çalışanı olan göksel bey için ne söylesek azdır
  her konuda her an yanımızdaydı bizi hiç yalnız bırakmadı tüm sorularımız bıkıp tükenmeden cevap vermesi ve ilgisine söylenecek söz yoktu. kendisine çok ama çok teşekkür ediyoruz umarım çalışanların hepsi böyle olsun

 43. 23-30 haziran 2013 orta avrupa uruna ailece katıldık memnun kaldık herkese teşekkürler.Ankara kızılay alışveriş merkezinde bulunan Anı tur Kutup Grup çalışanlarına güleryüzlü hizmetlerinden ilgilerinden dolayı çok teşekkürler.Ayrıca rehberimiz Hıdır Şatana beyede kibarlığı ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkürler.Aynı acentayla gezilere devam…………

 44. anıtura trabzondan katıldım bir daha adını bile duymak istemiyorum turun seçtikleri oteller berbar müşteriye çifte standart harbiyedeki ofiste yüzümüze bile bakmadılar ilgi yok alaka yok sefil olduk oralarda bavulumuzu bile zorla ofislerinde emanet ettiler bir turum daha vardı onu memlekete döner dönmez iptal ettim yazık …

 45. 12 aile anı turdan erken rezervasyon yaptırdık.tatil gününe 1 hafta kala işlerimden dolayı rerzervasyonumu iptal ettirmek istedim,fakat ilgili kişiye ulaşmak mümkün degil.beni her aramamda 7-8 kişiye baglıyorlar amabir türlü işlemimi gerçekleştiremiyorlar.işin en vahimi santrale küstahmı küstah,seviyesizmi seviyesiz birini yerleştirmişler.ve bu kişi size beni istedigin yere şikayet et diyebilecek kadar küstah.kesinlikle müşteri memnuniyeti sıfır bir daha asla çalışmama ve çevremi anı tura yönlendirmem

 46. merhablar 7 haziran 203 taihinde anı tur aracılığıyla bodrum gümbet arinna otele gittik 6 gün cok güzel gectı otelde anı tur görevlisi hülya hanma cok teşekkür ederim çok ilgi ve alaklı oldugu ıcın oteldende gayet memnun kaldık herşey için teşekkürler

 47. Merhabalar,

  Ben Temmuz ayında Uzakdoğu gezisine katılmak istiyorum. Alternatiflerim arasında bir İstanbul şirketi olan Obi Tur var ve bir de Anı Tur var. Obi Tur ile daha önce gitmiştim pek memnun kaldığım söylenemez. Bu sefer Anı Tur ile denemek istiyorum. Anı Tur ile Uzakdoğu giden herhangi kişi var ise lütfen beni bilgilendirsin nasıldır burada gördüğüm kadarıyla çok şikayet ama bilemiyorum Anı Tur’un tek avantajı benim için Ankara’da acentaları olması.

 48. Bizler 50 kişi ile Yunanistan Mekodonya gezisi yaptık. Sadece REHBERİMİZ ORHAN YIBAR,A Teşekkür ederiz. EMEKLİ ÖĞRETMENLER DERNEĞİ YÖNETİM KURULU.

 49. ANI TURA HER ZAMAN SONSUZ TEŞEKKÜRLER.GEÇEN SENE BALAYI TATİLİ İÇİN KIBRISTA MÜKEMMEL BİR OTEL AYARLADI VE HARİKAYDI.ÇOK İLGİLİ OLDUKLARINI SÖYLEYEBİLİRİM.NEDENİNİ SÖYLEYEYİM.KIBRISTA DÖNÜŞ TRANSFERİ VAR UÇAKLA BAĞLANTILI TABİ AMA BİZİ OTELDE BIRAKIP GİTTİLER.ANI TURU ARADIM. BİR ABİ GİBİ ARKAMIZDA OLUP BİZİ ÖZEL TAKSİYLE HAVA ALANINA KADAR GİTMEMİZİ SAĞLADILAR. HEM DE KIBRIS GİBİ FİYATLARI UÇUK BİR YERDE .GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE İSE KUŞADASI İÇİN OTEL AYARLADI ANI TUR. GİTTİK FİYATLAR UYGUN VE KALİTE ON NUMARA YANİ DELÜX :))) TEŞEKKÜRLER ANI TUR TEŞEKKÜRLER DEĞERLİ ÇALIŞANLARI…

 50. 21-28 04.13 tarihinde Anı Tour tarafından Balkanlarda 6 ülke ismi ile satılan türü tur şirketinin vize başvurusunu yaptığını belirtmesine rağmen yapmaması üzerine 5 ülke olarak aldık. Yani 6 ülkeye niyet 5 ülkeye kısmet.

  Dubrovnik dedik, Trebinje çıktı.15.04.13 tarihinde turun vize departmanının vize başvurunuzu yaptık dedikten sonra,17.04.13 günü konsolosluktan vize başvurusu yapılıp yapılmadığının araştırmam neticesinde herhangi bir başvurunun yapılmadığını tespit ettim.

  Turu tekrar aradığımda ise var olan ses kaydına rağmen biz size vize başvurusu yaptık demedik, yapılacak dedik diye bir de kendilerini savunmaya çalışmaları gerçekten trajikomik. Vize bedelinin iadesini bekliyoruz kısmet.

 51. İyiki buradaki yorumları okudum. yoksa aynı mağduriyetleri yaşamak üzere ben de balkan turuna çıkacaktım. Anladığım kadarı ile sadece doğu karadeniz turlarından az da olsa memnun olanlar var. Bunun haricinde yurt içi ve yurtdışı tüm turlar fiyasko gibi görünüyor.Hiç kimse parasıyla mağdur olmak istemez. Bütün bu öğrendiklerimden sonra asla mezkür tur şirketiyle seyahate çıkmam mümkün olamaz. Bilgilendiren şahıslara teşekkür ederim.

 52. ben anıtur ile ağutos ayında italya turuna katıldım.çok kötü bir hava yoluyla anlaşmışlar.giderken 3 saat dönerken 2 saat rotar yaptı uçaklar.ayrıca dönüşte italyadan satın aldığım samsonite valizimizi parçaladılar.tutanak tutturduk ama hava alanında tek bir kişi bulamadık uçak firmasından muhattap olacak.anı turla görüştük.halledeceklerini söylemelerine rağmen hala mağduriyetimiz giderilmedi.en az elli kere müşteri hizmetleriyle görüştüm ama sonuç yok. bi de seyahat sigortası sattılar bize güya herşeyi karşılıyordu.hepsi boş.arkadaşları uyarmak isterim yurt dışı seyahatinde kesinlikle çok kötü bir firma.fırsat bulduğum her ortamda da bunları paylaşıp insanları uyarmak istiyorum.bu kadar büyük bir firma 200 tl lik valiz için yaptıklarından dolayı bisürü müşteri kaybedecekler.

 53. 5 şubat dubai turuna katıldık, ilk gün berbat bir otobüsle anıturun rehberi olmadan şehir gezisi yaptık, rezervasyon yaptığımız oteli değiştirmişler, bizi otelin karşı yolunda bıraktılar orası değilmiş, başka otele yürüdük, orda da kaydımız yokmuş, taksiyle kendimiz istanbulla görüşerek diğer otele gittik, otel pavyon tarzıydı, ve odalarda camlar açılmıyor ve küf kokuyordu. turun 1. ünü yazan öğle yemeği ve tekne turuna götürmediler, istanbulu aradık yarın yeni rehber gelicek dediler. rehber 5 dakika kalıp gitti, tur boyu her şeyi kendimiz ayarlayıp gezdik ve son gün uçağa transfer için ben istanbulu aradım falan filan kısacası kesinlikle anıturla yurtdışına gitmenizi tavsiye etmiyorum…

 54. 2013 Yılbaşında Anı Tour ile Tunus’a gittik. Kelimenin tam anlamı ile fiyaskoydu. Otel berbat kalitesiz ve soguktu. Esimin biletini uc kez uyarmama ragmne yanlış isme kestiler ve havalimanında beklemek zorunda kaldık. Otelin soguklugundan 16 aylık kızımız bronşit oldu. Kesinlikle Anı turdan uzak durun. Şikayetlerimizi genel mudurluge ilettik müşteri ilişkilerinden sorumlu bayan mahkemeye gidin dedi. RUH SAGLIGINIZ ICIN UZAK DURUN

 55. @ Bengi TOPKAYA KÜTÜK:
  gerçek mi bu yazdıklarınız. çünkü bana sanki başka bir insandan bahsediyormuşsunuz gibi geldi. Ece Figen Çolak hayatımda gördüğüm en kötü tur rehberiydi. bizim hiiiiiç bişeyimizle ilgilenmedi. yalnızca içti tur bıyunca ki bizim öyle sinek ıssırığı gibi küçük problemlerimiz olmadı… çok ciddi problemlerimiz oldu ama hiiiç umrunda olmadı. gezi rehberliği rezaletti… yalnızca para kazanma odaklı hadi hadi şurdan size şunu sattırayımda ordan komisyonumu alayım diye her yerde kazıklanmamıza neden oldu. çok ciddi burdan yazamaktan utanacağım kadar büyük rezaletler yaşadık ve sonrasında Anı Turda hiiiç ilgili davranmadı. Anı Tur’la yaptığım son tatildir. sadece benim değil benim tanıdığım herkesin yaptığı son tatildir. çevremde tanıdığım hiiiç kimseyi Anı Turla tatile göndermem ki balayı için Anı Turla yurtdışı düşünen 3 arkadaşımı vazgeçirdim bile… Anı Turla tatile gideceğinize hiç gitmeyin daha huzurlu olursunuz….

 56. bundan önce şikeyette bulunmama rahmen hiç bir anı tur yetkilileri malesef ve malesef dönüş yapma gereği duymadıklarını belirtmek isterim.konu özetle 01 ekim 2012 / 05 ekim 2012 tarihleri arasında anı tur aracılığıyla fethiyede çalış mevkinde bulunan ORİENT otelde tatil amaçlı bulundum keşke bulunmasaydım sadece çok kısa ve net söylemek istiyorum YİYECEK VE İÇECEK ANLAMINDA ÇOK AMA ÇOK KÖTÜLER TÜM SAMİMİYETİMLE SÖYLEYEBİLİRİMKİ SOKAK ARASINDA BİR LOKANTAYA GİTSENİZ LEZZETLİ ÜRÜNLER MUTLAKA VARDIR.SAYIN YETKİLİLER SİZE SESLENİYORUMMMMMMMMM

 57. 26 eylül 2012
  Gap turuna ilk defa ANI turla katıldık daha önce farklı turlarla gitmiştik bazen verilen sözler yerine getirilmiyor tabi anı turlada böyle bir sorunla karşılaşırmıyız diye sorduk bize vadedilen yerlere eksiksiz gidildiğini ve memnun kalacağımızı söylediler ve gerçektende söyledikleri gibi eksiksiz tamamladık her şey güzeldi hiç bir aksilik yaşanmadı sadece küçük bir aksama Sabiha Gökçenden kalkacak uçak Atatürkten kalktı buda sorun deil zaten belirlemiş oldukları noktalardan bizleri havaalanına götürdüler bizi Diyarbakır havaalanında rehberimiz Ebru Direk karşıladı buradan kendisinide çok teşekkür ediyoruz çok memnun kaldık başka bir turda yine rehber olarak Ebru hanımla gitmeyi tercih edeceğiz.Gerçekten bilgili ve işini herşeyden önce severek samimi içten yapıyor EBRU DİREK anı tur için bulunmaz kendini yetiştirmiş yaşına göre olgun düzgün bir insan bizi kaldığımız oteler güzeldi biz bu kadarını beklemiyorduk 5 yıldızlı oteller sadece Hiltonun yemeği çok zayıftı adına yakışır bir menüsü yoktu burda okuduğumuz yorumlarda eşimle şaşırıp kaldık sürekli eleştiri var biz eleştirecek bir şey yaşamadık ufak tefek aksilikler olur ama gayet memnun kaldık aslında memleketimizin her yeri çok güzel ama kıymetini bilmiyoruz elimizdeki değerleri kaybettikten sonramı anlıyacağız herkesin gidip görmesi gereken başlı başına tarih kokan yerler Teşekkürler

 58. 13-14 Ekim Batı Karadeniz turunuza arkadaşlarımla birlikte katıldım ve Ersin Eren bey’in anlatımıyla çok eğlenceli,öğretici ve güzel iki gün geçirdim.Otelimizde temizlik,servis,yiyecekler konusunda gayet iyiydi sadece odalarında bir kaç eksiklik vardı.Ama onlarda büyütülecek şeyler değildi.Çelik Palas Otel’e de teşekkürler.Ersin bey’e ve bize yardımcı olan Kürşat bey’i de unutmamak lazım tabi, o da bize çok yardımcı oldu. Tur boyunca “Anı Tur devam ediyoruz” lafı en çok duyduğumuz şeydi 🙂 Ersin bey’e ayrıca teşekkürler yol boyunca bize çok yardımcı oldu.Herşey için teşekkürler Anı Tur.

 59. Anı Tur’un 5-14 Ekim 12 Ege-Akdeniz Kültür Turu adı altında yaptığı geziye Ünye’den 52-72 yaş arası 14 kişilik bayan grubu olarak katıldı annemler. Ve şuanda da turdalar. Ünye’den çıkıp Kadıköy’e gittiler ve Anı Tur önce Burger King sonra rıhtımdaki bir camiyi tarif etti. Sürekli olarak verilen yanlış yönlendirme sonucu tarif ettikleri yeri bulabilmek için 2 saat kadar ellerinde bavullarla bir oraya bir buraya yürüdüler. Yer bulununca ofisteki kişiler yönlendirmeyi kendilerinin yapmadığını söyleyerek suçlarını bastırmaya çalışsalar da annemlerin grubundan olan bir arkadaşları onların yanında orayı arayarak yalan söylediklerini de ortaya çıkarmış oldular. Özür dilemek yerine bu şekilde davranmaları Anı Tur’un bu gezide yaptığı ilk hataydı. Saat 23 de İstanbul’dan yola çıkan annemler susurlukta ilk molalarını verdiler ve Anı Tur adına hiç yakışmayacak bir rezaleti daha yaşattı. Verilen 20 dk’lık molada tam 7 kişinin çantası çalındı hem tur otobüsünün içinden, hem de otobüs şoförü arabanın kapılarını içinde kimse olmadığı halde açık bıraktığı için. Bir bayanın otobüsten çantasını almak için arabaya binmesiyle ortaya çıktı bu durum. Daha sonra Jandarma gelmiş ve orada 3 ayda bir hırsızlık olduğunu söylemiş. Otobüs şoförünün bu durumda kapıları neden açık bıraktığı konusu da merak uyandırıcı. Jandarma 34 kişilik grupla 4 saat tutanak tutmuş. Daha sonra oradan ayrılarak yola çıkılmış ve ne otobüs şoförü ne de Rehber Numan Bey olay hakkında özür bile dilememiş. Bir de üstüne üstlük Anı Tur hırsızlık olayı bildirilince “Bizi ilgilendirmez o sizin sorununuz” gibi bir yorumda bulunmuş utanmadan. Anı Tur çok güzel, çok iyi bir turizm şirketi ya o yüzden bu kadar sıkıntılar yaşatmış ve özür dilemek ve durumu çözmek için uğraşması, oradaki müşterilerini memnun etmeye çalışması gerekirken tam tersine davranmış.

  Tüm bunların ardından verilen 600 TL gezi parasıyla beraber 170 TL tekne gezintisi ve 30TL müze giriş kartı parası toplanmış. Tekne gezisine katılmak istemediği için ücreti vermek istemeyen bayanlara rehber Numan Bey ters bir şekilde mecburi tutmuş ve o para alınmak istenmiş. Vermeyen kişiler rehber Numan Bey tarafından saygısız tepkiler almış. Moralleri ve sinirleri iyice bozulmuş olan annem ve yolcuların geri kalanı tüm bu olanlara rağmen kendilerini eğlendirmek için bir müzik açmak istemişler. Tüm bunları yaşatan rehber ne buna izin vermiş ne de güler yüzle insanları rahatlatmaya çalışmış. Acil durumlar nedeniyle ayrılmak isteyen 3 kişiyi önlerindeki ilk garaja bırakmak yerine yolda olmadık bir yerde bırakmışlar. Ve annemlerin sinirleri inanılmaz bozulmuş.

  ÖZETLE: ŞUANDA TURDA OLAN ANNEMLER PARALARIYLA REZİLLİK ÇEKMİŞLER, 600 LİRA OLAN TURA NEREDEYSE 1000 LİRA ÖDEMİŞLER, YOLDA OTOBÜS ŞOFÖRÜNÜN BİR HATASI YÜZÜNDEN ÇANTALARI ÇALINMIŞ VE KÖTÜ MUAMELE GÖRMÜŞLER.

  ANI TUR’UN DAHA ÖNCE DUYUP TOZKONDURAMADIĞIM OLAYLARINI BİZZAT ANNEMLER YAŞAYARAK ANI TUR’LA HERHANGİ BİR YERE GİDİLMEYECEĞİNİ ONAYLAMIŞ OLDUK.

  BEN ŞUANDA ANNEMLERLE İLGİLİGİ ENDİŞE DUYUYORUM. AYNI ŞEY SİZİN ANNENİZİN BAŞINA GELSE NE YAPARDINIZ ?

  SİZ SİZ OLUN ANI TUR’LA YOLA ÇIKIP PARANIZLA REZİL OLMAYIN…

 60. Sayın yetkililer merhaba,

  01-05 EKİM 2012 tarihleri arasında Fethiye Çalış bölgesinde bulunan ORİENT OTEL de tatil amaçlı bulunmuş olup keşke bulunmamış olsaydım diyorum.NEDENMİ ?
  01:SABAH KAHVALTILARI TAM ANLAMIYLA ÇOK AMA ÇOK KÜTÜ İDİ BEYAZ PEYNİR LASTİK GİBİ ,TULUM PEYNİRİ ACILIKTAN YENİLMİYECEK KADAR KÖTÜ DOMATES SALATALIK SÖĞÜŞ OLARAK VERİLEN İSE AKŞAM YEMEĞİNDEN KALANLARI SUNULDUĞU GÖRÜŞÜNDEYİM ZEYTİN ÇEŞİTLERİNİN İSE SOLMUŞ LEZZETSİZ OLDUĞUNU SÖYLEYE BİLİRİM.ÖZELLİKLE BEN SABAH KAHVALTISINA ÖNEM VEREN BİRİSİ OLARAK AÇ OTURDUM AÇ KALKTIM DESEM YERİDİR.
  02: ÖĞLEN YEMEKLERİNİN İSE SET MÖNÜ OLARAK SUNUM YAPILDIĞI DAYATMA İLE YERSENİZ BU YEMEZSENİZ BU MANTIĞI İLE SERVİS EDİLDİĞİ YEMEK LEZZETİNİNDE SIRADAN BİR LOKANTADAKİ YEMEK LEZZETİNİN DAHA İYİ OLDUĞUNU SAVUNUYORUM .
  03: ARA ÖĞÜN İÇİN SUNULAN İKRAMLARIN SİZ İSTEMEDİĞİNİZ SÜRECE SERVİS EDİLMEDİĞİ GEREKÇE OLARAKTA DOLULUK ORANININ YETERSİZ OLDUĞU İFADE EDİLDİ VE BUNU YANISIRA HAMBURGER KÖFTE İSTEDİM GETİRDİLER KEŞKE İSTEMEZ OLAYDIM GELEN KÖFTESİN YANIK OLDUĞU HAMBURGER EKMEĞİNİN İSE EN AZ BİR HAFTALIK OLDUĞUNU İFADE EDEBİLİRİM.
  04:AÇIK BÜFEDE SUNULAN ELMALARIN EZİK YARALI OLDUĞU ÜZÜMÜN İSE ÇOK KÖTÜ OLDUĞUNU SÖYLEYE BİLİRİM YANİ KISACA ORİENT OTEL YİYECEK TARAFINDA KENDİNE ÇİDDİ ANLAMDA ÇEKİ DÜZEN VERMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM.SİZ SAYIN ANI TUR YETKİLİLERİ BU TÜR İŞLETMELERİ ÖNERİRKEN KENDİNİZ TATİLE GİDİYORMUŞ GİBİ HAREKET EDERSENİZ ÇOK İYİ OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM.

  NOT:ARKADAŞLARINA VE DOSTLARINIZA ÖNERİRMİSİNİZ DERSENİZ EVET ÖNERİRİM AMA GİTMEMELERİ YÖNDE

  Saygılarımla,

 61. Anı turun sayesınde ıgrenc bı tatıl gecırdırm.Esım ve ben butun yılın yorgunlugunu atmak ıcın kısa bı tatıle cıkalım dedık ve anı turun bıze sundukları otelı netden bakıp hosumuza gıdıp rezerve yaptırdık otele gıttıgımızde sok gecırdık resımlerle alakalı olmayan bı otele dustuk Anı turu aradıgımızda ıse ılk gunku alaka ılgı yoktu bız sızı arıcaz dedıler ve hıc bırsekılde yardımcı olmadıla bızı o lanet otele tıktılar ASLA GUVENMEYIN….

 62. Anı turdan bayram öncesi rezervasyon yaptırıp kuşadası scanway hotele gittik ,gitmez olaydık.Neyini söyleyeyim kanalizasyon kokan bir plaj kötü odalar ve yemekler,düşünebiliyormusunuz barda servis yapılan bardaklar kumsaldan toplanıp yıkanmadan servis ediliyor havuz pislik içinde yani şu da güzel diyebileceğim hiç bir şeyi yaşamadık.Bir tatil parası da hergün DAVUTLAR MİLLİ PARKIN na giderek harcadık sizde mutlaka gidin.ANI TUR ARTIK BENİM İÇİN KÖTÜ BİR ANI.BOL ŞANS İYİ TATİLLER

 63. anı turla klasik italya turuna katıldım. paranızla çin işgenceleri çekmek istiyorsanız anı turdan bu tatili satın alın. tatil adı altında işgence ne demekmiş öğrenin. venedikte otel odamızda böcekler cirit atıyordu. romada otel odamızdan fareler çıkt, bu fareler herşeyimizi tüm eşyalarımızı kemirdi. madddi olarak verdiği zararı geçiyorum manevi olarak halimizi düşünün. tur rehberimiz ece hiçbir şekilde bize sahip çıkmadı, konuyla ilgilenmedi. anı tur sadece özür dileriz dilemekle yetindi. bu konu burda bitmez ben her türlü şikayete yapıp anı tura kimse para kaptırmasın diye elimden geleni yapıcam. burdan aman sizde para kaptırmayın diye yazıyorum.

 64. 31.08-09.09 tarihleri arasında Arinna Hotel/Gümbet’te arkadaşlarımla tatil yaptık. Tesis çok güzel, çalışanlar çok güler yüzlü ve ilgiliydi, gerçekten çok memnun kaldık. Özelliklle, yüzmeyi bırakın, suya girmekten korkan iki arkadaşımıza Gökhan Bey’in bir günde yüzmeyi öğretmesi hepimiz için inanılmazdı. Oteli, bilhassa yüzme öğrenmek isteyenler için Gökhan Hocayı tavsiye ederim.
  Teşekkürler Arinna Hotel, tekrar görüşmek üzere…

 65. Anı turla karadeniz turuna çıktık , tur güzeldi fakat eşimle namazlarımızı kılmak için molalarda hep koşa koşa işlerimiz hallettik , çünkü bizden başka namaz kılan veya ALLAH cc veya dini hatırlayan yoktu ,8 günlük tur boyunca 44 kişi içinden ne kiliseye gideni , ne havraya gideni , ne budist tapınağı arayanı , nede camiye gideni veya arayana şahit olmadık.Tamamen dünyaya dalmışlar ve hiçbir dine mensup olmadıklarına şahit oldum , çok üzücü bir durum , hesap günü ve ebedi bir cennet veya cehennem hayatı var , tabi bu yazdıklarım inananlar için , akıl sahipleri için Kuranı kerimde hiçmi düşünüp aklı etmezsiniz hesap gününü diyor.

 66. Merhabalar

  pendik şubenizden satın aldığımız,16 haziran tarihinde karadeniz turuna kuzenimle katıldım.rehberimiz Okana ve yardımcısı Kadire çok teşekkür ediyorum.çoook eğlendik,karadenize hayran kaldım.doya doya yaşayamasakta,tadımlıktı 🙂

 67. Eşimle birlikte 25-31.08.2012 tarihleri arasında Klasik İtalya turuna katıldık. Tur ile ilgili ufak tefek sorunlar ve aksaklıklar yaşanmış olsa da, tur rehberimiz Ece Figen ÇOLAK sayesinde hoş vakit geçirdik. Eğer İtalya’ya gidecekseniz rehberiniz mutlaka Ece Figen ÇOLAK olmalı! Herkesin sıkıntısıyla, hastalığıyla, sivrisinek ısırığı ile bile ilgilendi. Benim de arkamı toparladı sağolsun :)) Şapkamı, hırkalarımı, hatta aldığım makarnaları bile çeşitli yerlerde bırakıp gitmiştim. Kendisine bir espresso sözüm var, bir dahaki görüşmemizde diyorum ;))

 68. Merhaba, 22/08/2012 de kızımla birlikde katıldığımız kısa likya turundan,hem ben,hemde kızım oldukça keyif aldık.Herşey mükemmeldi.Olumsuz birşeyle karşılaşmadık,gurubumuz çok güzeldi,yeni arkadaşlar edindik.Rehberimiz Hüsniye hanım,yardımcı rehberimiz Ufuk bey harika insanlar,her konuda bize yardımcı oldular.Yolculuğumuz çok neşeli ve zevkli geçti,yeni yerler görmenin mutluluğunu yaşadık.Güzel bir tatil oldu bizim için,İnşallah,seneye yine ANI TUR la başka bir turda buluşmak üzere

 69. fark edermı anıtur jollytur bamtur hepsının tarzı aynı bedava hayel satıp para kazanma mucadelesı sayın mısafırler kendınız otellerle ırtıbata gırıp rezarvasyon yapsanız daha kardasınız
  organızasyonunuzu kendıniz gerceklestırın bır fırma hac seferı yapmaz para kazanır bırı öger tura kazık atar zengin olur sinan vardar bamtur mılletı dolandırır velı çilsal ise paravan şirketler kurup devleti dolandırır türkiye böyle işte herşey esnek bey efendilerin düzeni

 70. bayram sebebiyle tatil için 4ay önceden rezervasyon yaptırdık rahatsızlığım sebebiyle tatile çıkacağım gece aniden ameliyat oldum ertesi günü anitur aradık rezervasyon için yardımcı olan serkan bey iptal ettirdi ve anitur muhasebesiyle görüşmem gerektiğini söyledi muhasebeyi aradığımda okadar çok aktarma yaşadım ve son cümle biz sizi arayacağız dediler ümidim kırılmıştı ki ertesi gün şansımı tekrar denemek istedim ahmet bey çıktı hesap numaramı istedi ve yarın paranızı yatıracağız dedi dediği gibi oldu sigorta bedeli dışında hiçbir kesinti yapmadan ve sorun çıkarmadan paramı iade ettiler ben burdan ahmet ve serkan beye yardımlarından dolayı çok teşekkür ediyorum bize anıturu arkadaşlarımız tavsiye etmişti ama gidemedik inşallah birdahaki tatilimiz aniturla olacak

 71. ben anı tur tarafından kandırıldım aldatıltım,,paramıda aldılar iade etmiyorlar..mahkemeye verdim heryere şikayet ettim rezil bir tur şirketi uzak durun..

 72. ANI TURDAN MEMNUN KALDIM.
  23.08–26-08-2012 Tarihinde Uçaklı Doğu Karadeniz Yaylalar Turuna katıldım.Rezervasyon yapılırken belirtilen tüm yerler ziyaret edildi.ANI TURDAN çok memnun kaldım.Rehberimiz H.İbrahim Bey gayet kibar,Saygılı,kesinlikle işini yapar gibi değil bizle seyahat eder gibi davranmış gayet relax kırıcı hiç bir davranışta blulunmamıştır.Kendisine Öncelikle Teşekkürü borç bilirim.Tabiki Hoteller konusunda çok büyük beklenti içinde olmamak gerek.Zaten kaldığımız yerlerde ki en iyi tesisler seçilmiş olmasına karşın yörede daha iyisi bulunmamaktadır.Serbest zamanlarda tesis olarak durakladığımız yerler kaliteli olanlar seçilmeye çalışılmıştır.Gurubumuz da iyi niyetli uyumlu insalardan oluşunca daha sıcak bir gezi haline dönüşmüş oluverdi.Kesinlile herkese oraları görmeyi ANI TUR ile tavsiye ederim.

 73. 17 Ağustos 2012 tarihinde klasik karadeniz turuna çıktık çok keyifli geçti.Bunda çok emeği geçen Rehberimiz Elif ÇAMLIKAYA.Erhan KARABACAK.ve şöförümüz Mehmet bey ekibine gayretlerinden dolayı çok teşekkür ederiz.Aynı ekiple inşallah bir dahaki turda buluşmak üzere.

 74. Bayram tatili için çıktığımız likya turu tam bir rezaletti.Turun ilk günü saklıkentle başladı Allahtan önceden ege akdeniz turuna çıkmıştımda rehbere ihtiyacımız yoktu rehber turdan bihaber gurubunu toplamadan uçtu kültür turlarında rehberin önemini bilmeyen yoktur bizim rehberimizin anlatma kabiliyeti sıfır olmasının yanında eleştiriye kapalı misafirlerine çemkirmeside cabası.Ardından alınan öğle yemeği: gittiğimiz yer PİS ekmekler küflenmiş,kısır kokmuş anşayacağınız aç kaldık:(Akşam otele vardığımızda konum olarak güzeldi akşam yemeği, saatinde başlamayınca artı tabaklar masanın orta yerine koyulunca sıra falan kalmadı sanki belediye bedava yemek dağıtıyor ve ve hazin son yemek kalmadı:(Ümidimiz kahvaltı dedik ne görelim masada peynir,domates kalmamıış garsona bardağım pis değiştirirmisiniz dediğimde çok yoğunmuş ilgilenemeyecekmiş neymiş aşçıyla bulaşıkçı kaçmış ŞAKA gibi:p(otelin adı poseidon)9 gün uzun turlara katılmış biri olarak sorun yaşamazken şu 3 güne bu kadar aksilik yaşamamız normal mi?bilemedim.Anı turla ilk ve son turumdu kimseyede tavsiye etmiyorum paranızla rezil olmayın.

 75. çağrı merkezindeki personeliniz çok ilgisiz alakasız..
  bi gün önce kartıma ait bilgileri veriyorum. tur ücretinin ödenmesi için,bi gün sonra ücret ödenmiyor ve fiyat 30 euro artıyor. zaten 150 euro fazladan para ödedim. bu tarihte gitmek zorundayım.başka bir firma olsa asla dönüp size bakmam. sinirlerimi alt üst ettiniz.

 76. Ben 20-29 Temmuz 2012 Büyük İspanya turunuz katıldım. Rehber Deniz Hanım’la tura yolladığınız tüm kişiler son derece mutsuz. Kendisini çoban, rehberlik yaptığı kişileri sürü zannederek herkesi aşağılayıp kırarak ”Artık benim rehber haklarım var, öyle her şikayete pabuç bırakmam, sizin ne düşündüğünüz önemli değil.” diyecek kadar ileri gitmiş olup gezilecek yerleri (Elhamra Sarayı) ”Ben buradan nefret ediyorum.” dedi ve gezdirirken son derece gergin bir şekilde mümkünse en hızlı şekilde gezdirdi. Tüm insanlarla bireysel kavgaya girip üzmüştür. Böyle bir rehberle lütfen gezi düzenlemeyin. Onun dışında konakladığımız yerleri ve gezileri(anlatım dışında)çok beğendim ama bu tura katılan kişiler bu olumsuz tutumlar sonucu Anı Tur’u (ben de dahil)artık tercih etmeyeceklerini belirttiler.

 77. Tamamını okumak istemeyen arkadaşlara kısaca şunu belirtmeliyim tatili şu anda bedava verseler KESİNLİKLE tatil planı YAPMAYACAĞIM bir tur acentesidir. Öncelikle ilk otobüse bindiğimizde bir haftalık kısa ege-akdeniz turunu yani bir haftanın büyük bölümünü otobüslerde geçireceğimiz bir turda eşimle benim ayrı oturacağımı söylüyolar ve bunu doğal karşılamam gerektiğini söylediler ve bende olur mu böyle şey saçmalamayın dediğimde benle kavga eden ve tura otobüsüne katılmak için ankara’dan kalkıp gittiğim afyon’da sabahın beşinde beğinirseniz otobüs burda beğenmezseniz siz bilirsiniz diyen bir tur rehberiyle taile başladığınızı ve bu rehberin bir hafta boyunca kaldığnız her pis ve iğrenç otelde karşılaşan sıkıntılara bu tarz cevaplar verdiğini düşünün artık. Rahatlaytıp eğlenmeye gittiğiniz tatilden gerilip sıkıntıyla dönmek istemiyorsanız KESİNLİKLE bu firmayı SEÇMEYİN!!. Özellikle Rehberi Leyla Özdemir’in olduğu turlara katılmayın.

 78. 07.07.2012-18.07.2012 tarihleri arasında marmaristeki ege antig otelde tatil yaptık iki aile bukadar kötü bir oyeli daha önce hiç görmemiştim otelde büyük bir yönetim eksiklği var sadece o değil tabi herşey dahil gitiğimiz otelde bira yok soda yok kola yok dendi bize varmışta bitmiş genel müdür ishak bey aracıyla markete gitmiş bunları tedarik ediyormuş neredeyse gelir dendi bize odalarda kara fatmalar dolaşıyor personel son derece saygısız ve lakayit ayrıca economi odaları giriş katı ve balkonludur yazıyor anıtur un sitesinde böyle birşey yok bodrumda katında bu odalar bu otele sakın gitmeyin paranızla rezil olmayın arkadaşlar.

 79. Anı Tur ile 04/11 Temmuz 2012 de St Petersburg-Moskova turuna katıldım.Hiç memnun kalmadım kimseya önermiyorum.Çünkü tur paramı tam ödememe rağmen iki otelde de ilave yatakta yatmak zorunda kaldım. Tur görevlisine söyledik ”normal yatak istiyorsanız para ödeyeceksiniz”dedi.Ama bu haksızlık herkes gibi paramı tam ödemişim dedik. İlave yatakta ayaklarım taşarak yatmak zorunda kaldım, haksızlık. Sonra efendim benim adımı not almışlar bir daha ki turda ”bana indirim yapacakmışlar” çocuk kandırır gibi. İki kişi kalmaya karar vermiş insanları da üçüncü kişi olarak rahatsız ettim, bundan dolayı da huzursuz oldum. Dinlenmiş ve mutlu olarak tatilden dönmedim.Bilge Hanım hiç duyarlı davranmadı Yavuz Bey zaten sorun yokmuş gibi davrandı. Yani sonuç olarak hiç memnun kalmadın bu turu asla önermiyeceğim.

 80. 07-14/07/2012 Tarihleri arasında düzenlemiş olduğunuz İtalya gezisine üç kişilik (Kemal-Nesrin-Ezgi) KAZAZ ailesi
  olarak katıldık.Düzenlemiş olduğunuz bu tur için övgülerimiz olduğu gibi şikayetlerimizde olmuştur.
  Öncelikle övgülerimizi belirtelim:
  Tur rehberimiz Ece Figen Çolak Hanım’a çok teşekkürler ediyoruz.Oldukca başarılı ve tura katılanları, gezi hakkında
  geniş bir şekilde bilgilendiriyor.Yani işini çok iyi yapıyor.
  Şikayetlerimiz: Tura katılmak için acentenize müracaat ettiğimizde bize 7 gece 8 gün olarak bilgi verilmişti.Oysa,ilk gittiğimiz gün saat 20 de olan uçak gecikme nedeniyle saat 20:40 ta haraket etti ve otele yerleşmemiz saat bir sonraki günün 01:30 u olmuştu.Yani bir gün geçti. Dönüşümüzde sabah saat 08:00 da otelden çıktık ve yaklaşık 4 saatlik bir yolculuktan sonra Roma
  havaalanına geldik,Direk olarak uçuş işlemlerini yaptık ve Türkiyeye döndük.Böylece sizin tanıtımda 8 gün dediğiniz 6 güne inmiş oldu.Yani 7 gece 6 gün olrak tanıtım yapmanız daha uygundur.
  Bir diğer şikayetimiz, öyle bir gezi programı yapmışsınız ki ROMA-VENEDİK-FLORANSA-ROMA şeklinde,4 saatlik otobüs yolculukları.Arkadaş neden bunu Romadan başlatarak Venedikten İstanbula yapmıyorsunuz.İnsanları otobüs yolculukları ile perişan ediyorsunuz.Biraz diğer turların yaptıklarıa bakın.

  Rehberiniz ECE Hanıma sonsuz teşekkürler.Tek başına ANITURU kurtarıyor……….

  Kemal KAZAZ

 81. Klasik İtalya turumuzda hoşça vakit geçirdiğimiz ve aynı güzelliklere birlikte tanık olduğumuz arkadaşlara kucak dolusu selamlar

 82. 08.07.2012 tarihinde güney ege 5 gece konaklamalı turuna katıldım.rehber Mustafa Çeneli kendini yetiştirmiş harika bir rehber.Kendisini tebrik ediyorum.Otel hakkında:YEMEKLER HARİÇ ORTA DERECEDE

 83. sayın anıtur yetkilileri veya varsa yetkilisi…
  neden böyle başlıyorum,yukarıdaki şikayetleri okuyup ta görmediklerini veya okumadıklarını düşündüren bu tablodan dolayı..
  keşke daha önce bu yorumları okuyup öyle tatile gitme kararı verseydim
  4-11 temmuz tarihlerinde st.petersbur ve moskova gezisine anı turla gitmeye karar verdik.grup olarak 37 kişi ile.öncesinde doğru dürüst bilgilendirme olmadan,arkadaşlarımızdan biri sabiha gökçen havaalanına gitmiş ve son anda taksiyle haberleşmemiz sayesinde atatürk havaalanına geldi tabi nasıl durumda ve nasıl bir psikolojiyle..
  hadi hoşgörelim dedik…sonra st petersbur a vardık..biri erkek(YAVUZ) biri kadın(BİLGE)iki sorumlu ile birlikte..ordan bize eşlik edecek ordan bir rehber konuşuyor ama anlayan oldu mu bilmiyorum bizden anlayan yoktu..belki görevliler anlamıştır ne dediğini..otele vardık yerleştirmeler…işte sorunlar devam ediyor.görevliler 6 kişiyi 2 odaya sıkıştırma politikasıyla başladılar.sorunu çözmek için arkadaşlar 2 şerli odalara yerleştirelim dedik..kadın görevli “BEN UÇAK HESABIMI KESTİM,OTEL ÜCRETLERİMİ YAPTIM HESABIMI KESTİM BENİM İŞİM BİTTİ ” dedi.sormazlar mı siz o zaman niye burdasınız diye anı tur böyle mi görevli veriyor..ilginç olan sorunu çözelim dediğimiz diğer görevli zaten rusça bilmiyormu..yani iki görevli ve ikisi rusça bilmiyor ve bizim sorumlumuz olarak ynımızda gelmişler.anı tur bunu kendisine yakıştırıyor.biz sorunu resepsiyonla kendimiz halletmeye çalıştık..bu arada ikisi özel odalarda tek kalıyor ama gruptan birbirini hiç tanımayan kadın ve erkeği aynı odaya vermeyi de uygun görüyorlar…ilave yatakta ve tam ücret ödeyerek 4 gün rahatsız şekilde yatmak zorunda kaldık.bunlaR da yetmiyor gidilecek yerler kurallar hatta müzelerin kapalı olduğu gün bizi şehrin ortasında bırakıp hadi müzeye gidebilirsiniz diyebilecek düzey ve bilgiye sahip rehber-görevli sorumlu…hangi birini yazayım.ARKADAŞIMIZ RESTORANTTA DÜŞTÜ KAFASI KIRILDI GÖREVLİMİZİ ÇAĞIRDIK İKİSİ DE GELMEDİ KENDİ ÇABAMIZLA HASTANEYE GÖTÜRDÜK ORDAKİ RESTORAN GÖREVLİLERİ VE DIŞARDAKİ İNSANLAR DAHA YARDIMSEVER….lütfen bu işi yapacaksanız ya kuralına uygun yapın ya da açıkça biz böyleyiz deyin..”her köl satıcının topal alıcısı olur” sloganıyla hareket edin…bizleri de zora sokmayın..AYRICA YASAL HAKLARIMIZI DA TAKİP EDECEĞİZ…

 84. 7-14 temmuz tarihleri arasında anı turun ankara çıkışlı firması olan ves turizm ile marmaris-bodrum turu için anı turun güvencesialtında olduğundan memnun kalacağımızı düşünerek tura katıldık. Çok büyük bir hayal kırıklığına uğradık. Anı turun isminin böyle taşeron turlarda kullanılmasını çok yadırgadık ve yakıştıramadık nedenlerine gelince aşağıda maddeler halinde yazacağım.
  1) 7 temmuz cumartesi gecesi 23.00 de 06ZHU53 plakalı şoför mehmet emin yönetiminde cihan turizme ait eski dökülen bir araçla çilemiz başladı.Şöför bey ne hikmetse klimayı çalıştırmaktan imtina etti.Araba bakımsız koltuklar pis ve kırık motordan anormal sesler gelir halde seyahat başladı.Klimayı çalıştırmama sorunu bütün tur boyu devam etti
  2)Bodrumda 3 gün kalmamız gerekirken 2 gün kalıp marmarise geçtik program 2 güne sıkışınca gece 22.00 de otele yorgun argın dönebiliyorduk.
  3) Datça dönüşü dalaman yakınlarında otobüs beklenen arızayı yaptı şanzıman dağıldı heran beklediğimiz bir arızaydı
  4)En önemlisi rehberimiz bir akrabasının düğünü olduğunu beyan ederek izin istedi çoğunluk alkışladı ve cuma günü dalamanda bizi bırakarak ankaraya döndü.Böyle bir olayla ilk defa karşılaşıyoruz.Soruyorum size bu mesleğin etiğine uygun profesyonel bir hareketmidir? Size bırakıyorum. herhangi bir durumda sorumlusu kim olacak….
  5)Bozulan araçın yerine yine aynı şirkete ait yeni bir araç geldi yalnızca 100 km hız halinde iken söför değişimi yapmasaydı diyecek bir sözüm yoktu … evet yanlış duymadınız araç hareket halinde iken şöför değişimi yapıldı hemde 2 kere………. bence bu kadarı yeterli olacaktır.

  Anı tur adına çok üzüldük böyle bir ismin profesyonel olmayan teşeron tur şirketleri tarafından kullanılması bizi üzdü bir daha tercih edeceğimizi zannetmiyorum
  saygılarımla………
  2)

 85. İyiki merak edipte bakmışım, çok önceden gitmiştim anı turla, ufak tefek problem yaşamıştım fakat unutmuştum, şimdi yine hatırladım yazılanları okuduktan sonra vazgeçtim, paylaşımlarınız için teşekkürler.

 86. Merhaba,

  Anı Tur’un facebook fan sayfası bir iki gecede nasıl 150bin kişi oldu?
  Ben söyleyeyim, fotoğraf video beğenirken gizli sayfa beğendirme yapıyorlar.
  Çok ayıp, bu kadar ucuz yollarla olur mu böyle işler?
  Ne denli ciddi bir şirket olduğunu da görmüş olduk böylece.
  Yetkililer biran önce incelemeli bence. Yöneticilerinin bilgisi olduğunu sanmıyorum.
  Zaten bakacak olursanız, birşey paylaşılınca bir kaç kişi beğeniyor. 150bin kişi var ama 2-3kişi beğenir.
  gerçekten çok ayıp. Anı tur yöneticilerinin bu duruma el atması lazım. Her yıl yüzbinlerce kişi taşıdığını söyleyen anı turun buna tenezzül etmiş olması bende çok ciddi şüphelere neden oldu.

  “Göğe direk, denize kapak olmaz.” hakkıyla başarmak lazım.

  teşekkürler.

 87. ANITUR muuu tövbeee ama neden tek sorununuz rehberlerinizz?Tammuz ayında izmit anıtur acentesi sevilay hanımdı sanırım onun bize önermiş olduğu otele gittik.gerçekten kendisine çok teşşekür ederiz otel harikaydı çok beğendik fakat anıtur un rehberleri rezaletti.bizimle ilgilenme namına hiçbir şey yok.kemer aurada inna konserine katıldık konserde rehberleri yanımızda hiç görmedik zaten bize gelen msj doğrultusunda bar dan çıktık fakat araç yok.rehberler kendileri bindi gittiler bizi orada 4kişi bıraktılar defalarca aramamızdan sonra aracın gittiğini bizi başka birilerine emanet ettiler resmen biz başka bir araçla geldik bütün herşeyi kendi imkanlarımızla hallettik 1 kere bile yanımızda olmadılar .resmen rezaletti çok sinirlendik.ssat gece 3 te bardan çıktık otele 4ü geçiyodu geldiğimizde ve kemer bölge sorumlusu süleyman bey ile telefonla irtibata geçtik bize açıklaması rehberim kız o saatte sizinle bırakamazdım ozaman erkek rehber verin bize ayrıca bizde kızız,sonraki gün anıtur istanbuldan müşteri şikayetleriyle ilgilenen selin hanımla görüşme yaptık onun üzerine süleyman byden snra ytkili olan sorumlu aradı yat turunu iptal etmek istiyorduk çnkü gerçekten yaka silkemiştik ve tatilimiz rezalet olmuştu arayan sorumlu bzmnle gayet güzel knştu ve yat turunu iptal etmemizi söyledi ve sabah araç göndereceğini söyledi.sabah otelin önünde dakikalarca bekledik kmse gelmedi ve bu beyefendiyi aradık ben size birazdan döneceğim dediii ve o diyişş kimse dönmedi ve gene gene kendi imkanlarımızla ulaştık.tatil dönüşünde kemer bölgesinde7 rehberin istifa ettiğini öğrendik tüm otobüs anıtur mu asla birdha diye resmen haykırıyordu .. otelden ve bize bu oteli öneren izmit anıtur ofisindeki hanımefendiye çok teşekkür ediyoruz fakat anıtur gerçekten çok eksik bzm tatilmz yarıyarıya mafoldu ama umarım dha fazla müşterinizi kaçırmazsınız . yapmış olduğum yanlış yorum varsa şmdiden k.bakmayın ama insanlar tatillere büyük beklentilerle gidiyorlr … iyi günler

 88. 07.07.2012 ve 13.07.2012 tarihleri arasında bodrum vera club tmt otelde konakladık otel her ne kadar isteklerimizi karşılayamasada güleryüzü ile her zaman bize yardımcı olan ve keyifli zaman geçirmemizi sağlayan gizem özmene ve anı tura sonsuz teşekkür ediyorum…

 89. Tatıle gıtmeye son anda karar verdıgımız ıcın bır tur sırketıyle anlasalım dedık ve anı turu sectık en azından sectıgı otellerde kalıtelıdır dıye,ılk otobuse bındıgımız de yarım saat gecıkmelı kalktık otobus eskıydı koltukları hıc komforlu degıldı televızyon caalısmıyordu,mola verdıgı yerler kotuydu fethıye oludenıze gıdecegız gokovada bızı bır servıs mınıbusune bındırdıler mınubıs soforu yolları bılmıyor o sıcakta ordan oraya ordan oraya savrulduk nıhayet 15-16 saatte otele ulastık,normalde ıstanbuldan doguya gıdıyorum 16 saatte varıyorum,demekkı bunlarla doguya gıtsek 2gunde ancak varırız,otele vardık dolap bombos bır su bıle yok madem tur olarak anlasmıssın kontrol etmek senın gorevın cıp safarı turuna yazıldık 55 tl aldılar ama oradakı baska turlar 45 goturuyorlarmıs sordugumuzda bızım tur farklıydı onların gırmedıgı yerlere gırıyor falan yalan gıttıgımız her yere obur turlarda vardı hem para verıp tura katılıyorsun adı ustunde tur oradada bır suru para harcattılar yok suraya gırılecek 5 tl yok suna bın 30 tl yemek bedava ıcecek parayla yanı turun bı anlamı yok,donduk gelecegız tam kacta cıkacagımız bellı degıl aradık 2 de alacagız dedıler 3 oldu aradık trafık var dedı sankı bogaz trafıgı yalan soyledıler donerken ne trafık vardı ne baska bırsey orada bır adamla tanıstık adamı tam 8 saat bekletmısler otelden cıkıs 12 3 te bızı almaya geldıler sıcaktan kavrulduk,bızı alan soforde yolu bılmıyordu fethıyeden cıkıs yolunu kacırdı 30-45 dak gerıdonduk selcukta mola yerını kacırdı efese gıdıyorduk tangur tungur otobuste eskı uyuyamadık bıle asla tavsıye etmem soforlerı yolları bılmıyor tam bır kabus gıbıydı

 90. anı tur bize öyle bir otel tavsiye ettiki;türkiyedeki en pis besili sivrisineklerin olduğu hijyenin olmadığı otel olan le chauto de prestij’e gittik.otelde kaza geçirdik,ilgilenen olmadı.otele ulaştığımızda anı turdan hiç kimse bizle ilgilenmedi.deniz manzaralı oda için extra ücret almalarına rağmen otelde denizi gören oda yoktu herhalde.havuzda ayağımı kırdım,tekerlekli sandalyeyi kavga döğüş getittirebildik.insanlık ölmüş olmalı.anı tur kemerden antalya havaalanına transferimde yardımcı olmadılar kırık ayakla aracımı kendim kullanmak zorunda kaldım allahtan otomatikvitesti ve sol ayağım alçıdaydı.engelli vatandaşların yaşamış olduğu sorunları otel ve tur yetkilileri bana yaşatarak öğretti.

 91. @ ANI TOUR la tatil:
  Hüseyin Şalvarlı kesinlikle insanları kazıklamak adına orda bulunmaktadır.yapmış olduğu işin arkasında durmamaktır size sonsuz katılıyorum ama anladığım kadarıyla anı turda bunun farkına varmış olacakki hüseyin beyfendiyi bünyesinden atmış.

 92. 1-8 Temmuz 2012 tarihleri arasında katıldığımız Klasik İtalya turunda, konaklamalardaki belli aksaklıklara karşın, bize rehberlik eden güleryüzlü, kültürlü, mükemmel bir organizasyon yeteneğine sahip olan Sn. Bilge GÜÇBİLMEZ sayesinde inanılmaz derecede keyif aldığımız bir gezi yaptık. Sn. Bilge GÜÇBİLMEZ’e sonsuz teşekkür ediyor, başarılı ve mutlu bir yaşam diliyoruz. AKKUŞ Ailesi

 93. Gülçin Çakan demiş ki:

  24-31/ 7/ 2011 tarihleri arasında Likya Turunda bizlere rehberlik eden Hakan Öksel , yardımcısı Hüsniye Karabuğaç ve kaptanlarımız Muammer amcamıza ve Taci Beye sonsuz teşekkürlerimle…

  Hakan Öksel’in gruba hakimiyeti, güler yüzlü,samimi, espirili hoş sohbetleriyle tatilimize renk kattığı için ayrıca çok teşekkür eder, gelecekteki tatillerimizde görüşmek dileğiyle…

 94. Merhabalar,
  Anı tur aracılığla 25-30 hazıran 2012 tarihleri arası Ulusoy Aspendos Hotele gittik.Çok memnun kaldık.4 aileydik süper eğlendik.Oradaki rehberimizde harikaydı.Ankaradan bize yardımcı olan Tuğçe hanıma ayrıca çok teşekkür ediyorum.

 95. 30.06.2012-07.07.2012 tarihleri arasında eşimle beraber katıldığımız doğu karadeniz turunda önceleri tedirgindik.fatsadaki otelin yemekleri çok kötüydü.ama onun dışında harika bir ortamda geziyi tamamladık.otobüsümüzdeki arkadaşlarımızla tam bir dostluk bağları kurduk her biri çok anlayışlı ve güzel insanlardı.mütevazi ve sempatik rehberimiz değerli kardeşim ERSİN Yardımcısı yani anı turun solisti(Ben ona Hüseyin Turan diyorum)Kadir kardeşime kaptanlarımız Vedat ve Mücahit beylere ve tüm anı tur ekibine teşekkür ediyorum.Mükemmel bir grubumuz vardı 46 insan bir araya adeta seçilip gelmişlerdi.başta emin hocam olmak üzere tüm kardeşlerime saygılar sunuyorum.şimdide önümüzdeki senenin turlarını birlikte organize etmeye başladık tabiiki ANİ tur diyoruz.çok eğlendik teşekkür ederiz. ARZU-ERHAN DÖŞ.

 96. antalya belek dyadom otelde kaldık. otel görünüşte beş yıldızlı olmasına rağmen yıldızları fazla kaçmış.inanılmaz sıkıntılı ve sorunlu bir otel.

 97. BİR ROMA KLASİĞİ
  BİR AKŞAM ŞAKASIYDI
  GÜNEŞLE VEDALAŞMAK
  İSPANYOL MERDİVENLERİNDE
  GÜLE KAVUŞAN BÜLBÜLLERİN
  BEKLENTİSİZ COŞKUSUYDU
  YOLLARINDA ÇOĞALAN

  SULARINA DOKUNSAM
  SİHİR BULAŞACAKTI ELLERİME

  EY HAYAT!
  ROMANIN KULELERİNDEN
  BİR TAÇ TAK SAÇLARIMA
  SONRA AL BENİ KOLLARINA

  TÜKENEN ZAMANIN
  KAÇINCI HALKASIYDIM
  GEÇMİŞİN İZDÜŞÜMÜNDE

  GÜVERCİN MİSALİ ENGİNDE
  DÜŞ KADAR SONSUZ
  ROMA KADAR GERÇEK

  GÖLGELERİN SERİNLİĞİNDE
  DÜŞLÜYORUM KENTİ AŞK GİBİ
  BEŞYÜZYILLIK BRONZ ADAMLAR
  ŞARAPLA KUTSANMIŞ
  ŞİRAZESİ BOZULMUŞ
  DEREBEY TANRILARININ
  DAMARLARINDAKİ KAN
  MAVİ MAVİ AKAR

  DELHİZLERİNDE DOĞAN GÜN
  EVRENİN RENKLERİNİ GİYİNMİŞ
  GÖZUCUYLA BAKIYORUM
  TÜKENMESİN DİYE

  HER KARE AYRI SENARYO
  ÖZLE BİÇİM ARASINDA KAÇ YERDE
  AMATÖR RUHUM

  23-29 haziran 2012 Klasik Roma turundan ruhuma ilişenleri başka nasıl yazabilirdim ki.Olağanüstü evsahipliği,güçlü espiri ve mizansenleriyle gezimizi taçlandıran,yoğun tur programını coşkuya dönüştürebilen rehberimiz EDİZ MOLLAOĞLUN’a sonsuz teşekkürler.Herşey çok iyi düşünülmüş ve planlanmış.Yurda döndükten sonra bile gezi modundaydık.Zevkle yadediyoruz.Tüm dostlarıma anlatıyorum izlenimlerimi.Henüz Roma’dan çıkamadım.Venedik,Floransa,Napoli ve diyer gezdiğimiz yerleri sözcüklerim elverdiğince ayrıca yazmayı planlıyorum.Roma’nın yeni imparatoru Ediz Bey’in önünde saygıyla eğiliyorum.İşini böylesine yapanlara ithaf olunur efendim..

 98. anı tur rehberınız AVNI YILDIRIM altın bilezik sizin için ben müsteri gözüyle söylüyorum rehberinizde ışık var firmanız için sırf ilgi ve bilgi konusunda anı turu tekrar sececegım kız arkadasımla tekrar katılacagım aynı ekiple baska bır tura cıkarım

 99. merhabalar oncelikle benım basıma gelen sadece aynı satın aldıgım tur ıcınde sadece otelım degıstı her hangı bır sıkıntı yasamadım dedeman otel guzel bır oteldi kapadokya ve cıvarı yada güzargahımızdakı her noktada tarıh acısından oldukca bılgili rehberimiz AVNİ YILDIRIM göstermiş oldugu ilgi ve alaka okadar güzeldiki birde ufuk arkadasımız var soyısmını unuttum onunda katkıları cok buyuk mukemmel bır tatil gecirdim anı tur ile gittiğim için sanslıyım bunu anı tur reklamı ıcın değil kendi şahsım adında söylüyorum ilk seyahatımdı anı turla rehber AVNİ YILDIRIM^ın tur rehberi olacagı baska bir turda tekrar gideceğim bence harika bir turdu birde araclarda kuruyemiş yeme işine bir yasak gelmesini isterdim saygısızlık oluyor diğer insanlara bunun dısında mükemmel

 100. 24 6 2012 tarıhınde gap turuna katıldım rehber ugur yuzunden bıdaha anı turmu asla adam yol ustunde bıyere ugramak ıçın 600 tl para ıstedı adı herif ınşallah anı bı şeyler yapar

 101. merhabalar…13 haziranda vera tmt bodrumdaydık..anı turla gittik..inanın çok kötüydü..pislik içinde her yer..beş değil iki yıldızlık biyer..samimi söylüyorum fikriniz olsun..tek gece kaldık anı tur elemanı gizem veranın tek iyi şeyi..yardımcı oldu ve yerimiz armonia village spa ile değiştirildi..bu konuda haklarını teslim ediyorum..teşekkürler..sadece transfer konusunda aracımız yok denildi..taksiyle gittik..bence bu yanlıştı..nasıl aracı olmaz koskoca anı turun..genelde memnun kaldım anı turdan..armoniada güzel..onada 5 değilde 4 yıldız desek olur aslında..

 102. TATİLE GİTMEYE KARAR VERDİĞİMİZDE ANI TURA KARAR VERDİK.ANKARA KIZILAY ŞUBESİNDEKİ ANITURA GÖRÜŞMEYE GİTTİK.ORDA TUĞÇE İSMİNDE BİR HANIMEFENDİ BİZİMLE İLGİLENDİ.HİÇBİRYERLE İLGİLİ BİLGİ SAHİBİ DEĞİLDİK.BİZE UZUN UZUN HER SORDUĞUMUZ SORUYA SIKILMADAN CEVAP VERDİ.OTURDUĞUMUZ SÜREDEDE İKRAMDA CABASI ….NEYSE BİZE ANTALYA BELEKTE MARİTİN BEACH CLUP OTELİ ÖNERDİ TUĞÇE HANIMIN BİZE VERDİĞİ SAMAMİ SICAK DAVRANIŞLAR OTELE GİTMEDEN KARAR VERMEMİZİ SAĞLADI YANİ GÜVEN DUYDUK …TATİL ZAMANI GELDİ VE İNANILMAZ BİR TATİL GEÇİRDİK BİZE ANLATTIĞI HERŞEY GERÇEK ÇIKTI AAAA BUDA ÖYLE DEĞİLMİŞ DEMEDİK BU SENE İSE YİNE ANITURU TERCİH ETTİK BİZE BODRUMDA HAPİMAG SEA GERDANI ÖNERDİ HİÇ TEREDDÜT ETMEDEN OKYLEDİK ÇÜNKÜ TUĞÇE HANIM VE ANITUR ELEMANLARI İLE DOST ARKADAŞ OLMUŞTUK GÜLE OYNAYA GİTTİK BURASI GEÇEN SENE GİTTİĞİMİZ OTELDENDE HARİKAYDI DOĞASI DENİZİ HELE YEŞİLLİĞİ HARİKA TAM KAFA DİNLEMEYE İHTİYACI OLAN BÜTÜN ARKADAŞLARA ÖNERİRİM MÜKEMMEL BİRYER SADECE DENİZİ BİRAZ DALGALI SAHİLİDE BİRAZ TAŞLI OKADAR AMA OTELE DİYECEK YOK ÇALIŞANLAR CANDAN GÜLERYÜZLÜ YEMEKLERİ HARİKA İNANILMAZ BİR TATİL GEÇİRDİK ÖNCE ANITURA EN ÖNEMLİSİ TUĞÇE HANIMA ÇOK TEŞEKKÜRLER

 103. 18-06 / 23-06 tarihlerinde anı tur ile seyahat ettik,etmez olsaydık keşke,tam bir anlamıyla rezillik çektiriyorlar.Satış yapana kadar beyefendi ,problm bildirilince imza atmasaydınız gibi cevaplar alabiliyorsunuz.Neredeyse katil olucaktım.Bir daha Tövbe

 104. Anı tur ile 21 temmuzda mıkonos tatili aldık.Parasınıda nakit ödedik son gün akşamı anı turdan aradılar havaalanında anı turdan kimse olmayacak siz uçağa binip gideceksiniz orda sizi anı turdan birisi karşılayacak dediler.havaalanında uçak biletimizi almaya gittiğimizde ismimiz çıkmadı bizim gibi birkaç kişinin daha adı çıkmadı anı turu aradığımızda ilk önce parayı ödememissinizdir denildi sonra birbirlerine aktarmaya başladılar.uçağın kalkmasına yakın bilet alındı aslında uçakta yer olmasa gidemeyecektik çünkü uçak görevlisi biletlerin yeni alındığını söyledi.
  Havaalanında hiç türkçe bilmeyen bir rehber bizi karşıladı ordan bir arabaya bindirdi otele gönderdi dönüşte havaalanı hariç bir daha rehberi görmedik.otelde bizim ülkemizdedi pansiyonlar daha lüks kalır öyle bir oteldi.
  Sonuç olarak tavsiyem şudur imkanı olan arkadaşlar kendi imkanlarıyla gitmeleridir.oteller zaten havaalanı karşılama ve götürme işini yapıyor çok daha güzel ve uygun otel bulabileceklerini düşünüyorum.

 105. anı tur beni resmen dolandırdı.3 aydır paramı geri almaya çalışıyorum.vize alınmazsa paramı iade edecekleri sözünü verdikleri halde 3 aydır gitmediğim tatilin taksitlerini ödüyorum.anı tur eski sağlam bir şirket diye düşünüp güvenmiştim yanılmışım

 106. 12 haziran 17 haziran 2012 tatil yapmak için 8 haziranda kuzenimin ailesi ile tatil yapmak için alanya özkaymak otele rezervasyon yaptırdık.anı tur dan.ödemesi yapıldı.kuzenim bizden 1 gün önce giriş yaptığından otelle ve anı tur ile görüşmüş.otel sistemimizde yok diye cevap veriyor.anı tur bir problem yok diyor.se biz anı tur problem giderildi demesi üzere 12 aylık bebeğimizle onca yol gidip otele ulaştık saat 12;00 da bebeğimiz açıkmış uykusu gelmiş yol sarsmış durumda çocuğu olanlar bilir.otelde taramıza verilen cevap şu yerimiz yok.biz anı tura bildirdik.boş odamız yok.üstelik ben family oda rezervasyonu ve ödemesi yaptım.neyse saat akşam 17.30 da yoğun görüşmeler ve otel müdürünün ilgisi ile otel sahiplerinin kullandığı boş olan bir oda verildi.bebeğimiz gerçekten perişan oldu ben çıldırdım.ben ve kuzenim üst düzey yönetici olmamız sayesinde ve yoğun baskıyla otelle bir şekilde olayı çözdük.gelelim anı tur a blge şefleri izzet horasan bey kaçtı gitti.bize olaydan sonra dönmedi bile.stajer kamile horasan hanım kızçagız sağolsun o yanımızda kaldı.ama o stajer bayanında özür dilemekten başka bir şey gelmedi.ama kendisine insanlığından dolayı teşekkür ederim.

 107. diamond of bodrum otelini bize tavsiye etmiştiniz 5 yıldızlı otel diye fakat otel kesinlikle 5 değil 3 yıldızlı kalitesinde.çalışanlar berbat.odalar pis ve asla temizlik yapılmıyor.yemekler yetersiz.denizi ve plajı kötü.açıkcası yasadıgım en kötü tatildi.paramızın iade edilmesini istiyoruz.anıtur kalitesi bu mudur?ilginizi bekliyoruz.

 108. diamond of bodrum otelini bize tavsiye etmiştiniz 5 yıldızlı otel diye fakat otel kesinlikle 5 değil 3 yıldızlı kalitesindeydi. çalışanlar berbat odalar pis asla temizlik yapılmıyor . yemekler yetersiz denizi ve plajı kötü acıkcası yaşadığım en kötü tatildi. paramın iade edilmesini istiyorum. biz anı tur kalitesi bumudur?? sizden ilgilenilmesini rica ediyorum lütfen..

 109. @ mesut arıöz:
  mesut bey merhaba bizde eşimle bayram tatili için gap turu düşünüyoruz fakat yukarıdaki bir çok olumsuz yorum soru işaretleri bıraktı bende,son olarak sizin yorumunuzu gördüm ve gap turu yaptığınızı okudum.Gerçekten memnun kaldınız mı? oteller falan nasıldı?

 110. 4 mayıs-13 mayıs 2012 tarihleri arasında 10 kişilik bir grup olarak GAP turuna katıldık.Kırşehirliler olarak Ankara’dan tura katılmıştık.Ancak hepimizde bir tereddüt vardı.Çünkü daha önceleri 2 kez ETStur ile Karadeniz ve Ege Akdeniz turlarına katılmıştık.Anı Turu bilmiyorduk.Rahat edebilecek miydik,rehber nasıldı?Çünkü Ege Akdeniz turunda rehber yüzünden Anı turu seçmiştik…
  Fakat öyle olmadı.Erdan Şahin adlı rehberle GAP turuna başladık.Her gezi yerinde iyi ki,Anı turla katılmışız dedik.Rehber Erdan Şahin konusuna çok hakim.Çok bilgili,davranışları yumuşak,anlayışlı ve kendisini çok iyi yetiştirmiş.Onunla her tura katılmayı seve seve kabul ederiz.Artık Anı turdan başka bir tur ve özellikle Erdansız bir gezi düşünmüyoruz.Önümzdeki yıl Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu turunda Anı turla olacağız.Ayrıca 10 kişi sayısını da arttıracağız.Erdan’a bir kez daha teşekkürler…Anı tur bizi çok mutlu etti.Hiçbir sorun yaşamadık.Oteller çok lükstü.Bunları tüm arkadaşlarım adına yazıyorum.

 111. 15 Mayıs hareketle Selanik Atina Kavala turuna katıldık Başta rehber Murat Tokuş ve kaptanları Ali ve Mustafa nın özverisi ile güzel bir tur gercekleştirilmiştir Yolun uzun olmasına ve YAĞMUR arağmen olumsuzlukları olmıyan bir tur idi Murat sen uzakdoğu turunu da ayarla iyi çalışmalar

 112. 20-23/04/2012 tarihlerinde ANI turla yaptığım Fransa-Belçika gezisinde, yazılan hiçbir programa uyulmadığı gibi rehber Fransızca bilmiyordu… tahsis edilen otobüs şöförü yolları bilmiyordu…gerisini siz düşünün… hele son gün hep yollarda geçti… Verdiğim paramda, zamanımda boşa gitti…siz siz olun sakın ANI Turla yolculuk etmeyin..

 113. @ sevcan günaydın:

  bu acentanın ilk vukuatı değil bizim insanımız bu tur acentaları daha çok istiyor ve senelerdir iyi kötü bu acentanın sattığı otelelre ve turlara gidiyorlar.Oz aman kendi imkanınızla gideceksiniz.Sizin adınıza üzüldüm.Mutlu tatiller dilerim.Osman ANI

 114. merhabalar anı turun 23 nisan özel batı karadeniz turuna gittik. tur rehberimiz sibel bayraktar ve yazgülü oruç hanımların yardımı ve yönlendirmeleriyle harika bir tatil geçirdik. tek sorun iki gece kaldığımız otelin temizlikten uzak olmasıydı. anıtur bu konuyu da hallederse herkese tavsiye ederim.
  sevgilerimle

 115. yani bende klasik italya tatiline gitmek istiyordum ama yorumları okuyunca tırstım.eğer söylenenler doğruysa ki genelde yorumlar doğru çıkıyor bunu daha önce test etmiştim o zaman anı tur sana güle güle.insanları mağdur edenin kendi mağdur olsun inşallah.

 116. GİDEMEDİĞİMİZ TATİLİN TAKSİTLERİNİ ÖDEMEK ZORUNDA KALDIK. 15 nisan 2012 için harbiye şb den italya turu satın aldık.vize alamazsak paramızı iade edeceklerine söz verdiler.03.04.2012 de evrakları teslim edip ödemeyi yaptık.ayın 12 sine kadar vize sonucunu öğrenemedik sonunda vizeniz çıkmadı bizim bir kusurumuz yok bu durumda paranızı iade edemeyiz dediler.yani gidemediğimiz tatilin parasını ödemeye mecbur bırakıldık ne yaparsanız yapın ANI TUR dan tatil falan almak gafletine düşmeyin.LÜTFEN BU HERKEZLE PAYLAŞINKİ BAŞKALARININ BAŞI YANMASIN HİÇ DEĞİLSE.

 117. Mart ayında Anıturun Klasik İtalya Turuna katıldık.Çok memnun kaldık.Rehberimiz ECE HANIM mükemmel bir rehberlik hizmeti verdi.Konusunda mükemmel ve işinde son derece başarılı.Bizi İtalya’da çok iyi bir ev sahibi gibi ağırladı.Çok güzel bigilendik ve hiçbir şeyimiz aksamadı.Oteller de güzeldi.Sadece Roma’da kaldığımız otelin yeri iyi değildi.İtalya’da ulaşımımızı sağlayan Walter de dikkatli ve kibardı.Teşekkürler ANI TUR.

 118. Anı tur’dan klasik İtalya turu için rezervasyon yaptırdım.Ödememi yaptım fakat herhangi bir bildirim yapmadılar.Ayrıca fatura da vermediler.Daha sonra vize işlemleri için gerekli belgeleri teslim ettim.Sürekli arayarak bir aksilik olup olmadığını teyit ettim.Gereken hiçbirşey olmadığını söylediler her seferinde.Tura 3 gün kala bana vize çıkmadığını,tura katılamayacağımı ve hiçbirşekilde paramın iade edilmeyeceğini söylediler.Bu konuyla ilgili herhangi bir belge imzalamadığım ve bilgilendirilmediğim halde paramı geri alamadım.Görüşmeye gittim ve doğru düzgün cevap alamadım.Kimseye bu turu tavsiye etmiyorum.

 119. 2 SEZON SİZİN FİRMAYLA GITTIM VE SU SORUNU YASADIM LUKS OLSUN DIYE RAHAT YOLCULUK ICIN FARK VERIP LUKS OTOBUSLEN GITTIM FAKAT DONUSTE ESKI BASKA OTOBUSLEN GELDIN BU BENI VE BENIM GIBI COK MUSTERIYI RAHATSIZ ETTI BEN GIDIS DONUS ALDIGIM HALDE NEDEN BOYLE SORUN YASADIN BENI BILGILENDIRIRMISINIZ

 120. Sayın Engin Bey,

  Öncelikle 2 günlük tatilimizin ikinci günü için size teşekkür ederiz. biz Anıtur’dan 2 gece ve üç gündüzlük tatil satın almıştık ama biliyorsunuz talihsizlik sonucu 2 gece ve üç gündüzlük tatil fiyatına sadece 1 gece ve 2 gündüzlük tatil yapabildik. eşim ve ben en azından tatilden mutlu ayrılmış olmamıza seviniyor ve bizi yarı yolda bırakmadığınız için teşekkür ediyoruz.

  Bunun yanıda, müşteriniz olarak belki faydası olur düşüncesi ile size görüş ve yorumlarımızı bildirmek istedik. Arinna Hotel Club Gümbet 4 yıldızlı ve günlüğü kişi başı 100 tl değil, 3 yıldızlı ve 60-70 tl (internet sayfasınızdaki fiyat kadar) bir yer olurdu. Biz orasını günülüğü 100TL olduğu ve 60- 70TLlik yerlere göre daha iyidir düşüncesi ile okeylemiştik. İlgili yerin odaları, koridorları, kapıları, tuvaletleri (klozet kapağı bile kirli idi) kir içinde idi, banyosu çok kötü kokuyordu ve çevrede boş bardaklar (hatta kırık cam bardağı vardı merdivende, bütün gün kaldı sabaha almışlardı da resmini çekemedim), yerlerde çöpler, havuzun içinde köpük bardak parçaları vardı. otele ulaştığımız 15:00-16:00 arası birşeyler yemek istedik sadece iki çeşit yiyecek vardı ve çatal olmadığı için spagetti makarnayı 2 yaşındaki oğlum elleri yemeğe çalıştı (çalışanların cevabı biz buraya 3 paket çatıl bırakmıştık oldu…???!!!). Hotel çalışanları, müşteriler etrafta iken orda burda oturuyordu, üst baş temizlik ve düzeni derseniz nahoş. Hadi pis olduğu için havuza giremiyoruz, denizin tadını çıkaralım dedik, gördük ki deniz toprak renginde (belki dalgadandır diyeceksiniz, değil) ve içindeki taşların üzeri mavi-yeşil alg denilen yosunlarla kaplı. nedenini sonra anladık. Hotelin sağında eski bir dere yatağı var ve onu güya revize edip altından da kanalizasyon geçirip denize vermişler (hotelin sorumluluğunda değil biliyoruz), deniz kanalizasyon atıkları ile kirlenmiş. denizi de kullanamadık, kendimizi odaya attık. ilk günümüz ve parasına kırmızı eti dahi olmayan evimizdeki sıradan bir akşam yemeğine karşılık bir yemek (onda da çatal-kaşık krizi yaşadı başkalarınca) ve de oda ile kapattık-harcadık.

  Ama diğer tarafta, Armonia Holiday Village-SPA’da… fark fiyat açısından bir öncekinin 1.5 katıydı (150TL) ama hizmet, kalite, deniz ve havuz temizliği, havlu hizmeti, yemek çeşit ve kalitesi v.b. yönleri açısından fark bir önceki yerin 6-7 katı değerinde idi (bu da bir başka tezatlık!!!)Armonia Holiday Village-SPA bizi memnun bıraktı. Bizce ya Anıtur konaklama-expertleri, Arinna tarafından kandırılmış ya da Arinna, nasıl olsa bana bu şekilde iken bu fiyata da müşteri geliyor deyip işi savsaklamış.

  Bu mektubu ben ve eşim size niçin yazdığımızı girişte belirtmiştik ama tekrar etmek istediğimiz bir şey var ki; tur şirketinizi yanımızda bizi destekler gördüğümüz ve tatilimizin tatlı sonlanmaş olması sebebiyle öncelikle siz ENGİN Bey’e ve Anıtur’a tekrar teşekkür etmek istedik.

  İyi çalışmalar, saygılarımızla…

  Hacer- M.Murat ARAL

 121. nı tur la 2011 temmuzda tatile gittik. sıkıntı daha çıkmadan başladı. otobüsleri bir felaket. havasız tam anlamıyla bie felaket. valizleri rastgele atıyorlar bagaja. fiş vermek yok. zor bela sideye vardık. girişte otelin park alanı yok denildi. valizleri kendimiz indirip taşıdık 500 metre uzağa. neden giremiyor otelin önüne manevra yapamıyoruz denildi.valizler o otele gelinceye kadar hurdası çıkmış. hostlar pişmik tavuk gibi sırıtyolar. dönüşü bir ayrı felaket istanbula geleceğimizi düşünürken birde baktık arabada 2 kişi bursa yolcusu var. onlarıda magdur etmişler. araç bursa yoluna girdi dönüş yolumuz 3 saat kadar uzadı. tam bir felaketti. bir daha anı turmu allah korusun.

 122. Arkaşlar bende bir yurd dışı tatil düşünüyordum ama bu yorumları okuduktan sonra içimi bir korku sardı ne yapacağımı bilemez haldeyim sanırım vaz geçecem.

 123. Anı tur ile 2012 yılbaşı prag turu satın aldık. Uçak saatlerinin değişme ihtimalinin dışında turla ilgili herhangi bir sorun olmaz dediler. Fakat uçuş tarihinden Üç gün önce turu firma iptal etti, karşılığında prag ile alakasız turlar tavsiye ettiler. İlla prag diyorsak da ekstra ücret ödemeliydik. Boşuna vize masrafı yapmadığımı, sözleşmeye göre üç gün önce iptal edemeyeceklerini söylesem de hiç bir şey değişmedi.Yaz tatili olsa tamam iki hafta sonra da gitsek olur derdim, ama bu yılbaşı programı.. Bu kadar umursamaz ve lakayit olunması kabul edilemez. Bir daha asla anı turla biryere gitmem, kimseye de tavsiye etmem…

 124. Anı tur ile 2012 yılbaşı prag turu satın aldık. Uçak saatlerinin değişme ihtimalinin dışında turla ilgili herhangi bir sorun olmaz dediler. Fakat uçuş tarihinden Üç gün önce turu firma iptal etti, karşılığında prag ile alakasız turlar tavsiye ettiler. İlla prag diyorsak da ekstra ücret ödemeliydik. Boşuna vize masrafı yapmadığımı, sözleşmeye göre üç gün önce iptal edemeyeceklerini söylesem de hiç bir şey değişmedi.Yaz tatili olsa tamam iki hafta sonra da gitsek olur derdim, ama bu yılbaşı programı.. Bu kadar umursamaz ve lakayit olunması kabul edilemez. Bir daha asla anı turla biryere gitmem, kimseye de tavsiye etmem…

 125. Anı tur ile seyahat ederken transferde bize yardımcı olan Sertaç Kaya beye ve Reşat Devrim beye çok teşeşkkür ederiz. transferlerden çok memnun kaldık.bindiğimiz araç zamanında havaalanına geldi ve dönüştede otelden bizi zamanında aldı.arabayı kullanaın kişi(Musa bey) de deneyimliydi. Musa beye de teşekkür ederiz. bir daha ki anı tur seyahatlerimiz de umarım aynı kalite ve özen devam eder.

 126. yıllardan beri farklı bir seyahat acentası ile gezilerimizew gidiyorduk. iki senedir ataköy anı tur ile tatillerimize gidiyoruz.özellikle Ayten Öntürk hanım ve Zeynep Yakupoğlu hanıma çok teşekkür ederiz.bana göre turizm işiyle uğraşmak sadece rezervasyon konularında yardımcı olmak değil, misafirlerle doğru bir iletişim de çok önemli. biz bunu ataköt anı tur da gördük.bize önerdikler tatil yerlerinden memnun kaldık.gittiğimiz tesisler de en iyi şekilde tatilimizi geçirdik.umarım bundan sınra anı tur ile seyahat etmeye devam edeceğiz.

 127. Arkadaşlar !!! özellikle Ataşehirde oturanlar yada Hüseyim Şalvarlı’yı tanıyanlar dikkatine !!!
  yaşadıklarımı paylaşıyorum.. Ataşehirde ANITOUR temsilcisi olan Hüseyin beyefendiden Limak Limra otelinde bir tatil
  aldık ayarladık,
  taa ağustosun 17 sinde tüm işler ödemeler tamamlanmış ne güzel.
  eylülün 5 inde otele vardığımızda otelin bizden uzaktan yakından haberi yoktu, ve de dopdoluydu ne yazık ki..
  Hüseyin ve Anıtour operatörü rezervasyonumuzu yapmamışlar, zahmet etmemişler..
  birkaç saat stress ve sinir yaşandıktan sonra tesadüf eseri otelde bir aile odası bulunmuş,
  iki oda yerine tek odada tatil yapabildik 4 kişi olarak, olmasa istanbula geri dönmek zorunda kalırdık
  şans tamamen .. buna da şükürler olsun diyoruz..
  Hüsein beyefendi ise bir çozüm bulmak yerine, numaramı BlockList’e alarak ulaşılmamayı tercih etmiş
  Bir tatil yapmayi planlarsanız eğer, ANITOUR ve Hüseyinin yönettiği Çizgi Tourizm şirketinden
  uzak durun isterseniz, yaşadıklarımızı yaşamamak adına !!!
  Herkese keifili günler diliyorum !!!

 128. anı turmu aslaaaaaaa asla gittiğimiz otel neyse ne 5 yıldızmış sineye çektik herşey dahil gittik hamama bi hanım koymuşlar paralı kardeşim yetmedi kocasının alakası yok onuda fedayı dikmiş oraya didim palm wings otel bi dahamı asla mudure gittik hani 5 yıldız parası ödedikya anı tura müdüre bizden önce kadın telefon etmiş tabi haberli müdürde ne dedi biliyormusunuz hamamdakıleri taciz etmişsiniz aaaa 3 arkadaşız 60 yaşında tornumuz var yanımızda hanımlarımızla girmek istedik hamama buyurun böle bir otel böle bir ANI TUR bide anı tur otobüs paramızı vermiştik tarlalarda 80 model taka münübüslerle taşıdılar 34 ur 0001 pilakalı otobüsün şoförü arabada bebek bile varken durmadan sigara içti adama laf geçiremedik oysa sokakta bile içmek yasak bu nasıl bir turdur anlamadım coşkun kılıç

 129. anı tur firmasının duyarsızlığı dolayısıyla tatilcileri uyarmak istiyorum. benim başıma gelen olay sonucu bu olayı anı tura aşağıdaki yazı ile bildirdim ama cevap alamadım. lütfen anı turdan önce gideceğiniz oteli direk kendiniz arayınız daha ucuz oluyormuş bunu gördük

  İYİ ÇALIŞMALAR

  YILLARDIR ŞAHSIM, BAŞKANI OLDUĞUM DERNEKLER VE ŞİRKETİMİN BÜTÜN SEYAHATLERİNDE ANI TUR
  VASITASIYLA İŞLEM YAPARIM. BU GÜNE KADARDA HİÇ ŞİKAYETİM OLMADI.
  BU BAYRAMDA YİNE ANI TUR İZMİR PAGOS TUR VASITASIYLA DİDİM BÜYÜK ANADOLU OTELİNDE 2 ODA OLARAK
  GİTTİM. OTEL GÜZELDİ VE PAGOS TURİZMİ ARADIM 2 ODA DAHA GETİRMEK İSTİYORUM DEDİM. ANCAK OAN MÜSAİT OLMADIĞINI SÖYLEDİLER.
  BEN DE OTELDE ÖĞLEN YEMEĞİNE GİTTİM. ORADA DİĞER ANI TUR MÜŞTERİLERİ İLEDE TANIŞMA FIRSATIM OLDU.
  BİZ KONUŞURKEN GARSONLARDAN BİRİSİ SİZ BİRDE BİZİM RESEPSİYONA SORUN DEDİ.BENDE YEMEKTEN SONRA OTEL RESEPSİYONUNA GİTTİM. ONLARA 2 ODA DAHA MİSAFİR GETİRMEK İSTEDİĞİMİ MÜSAİT OLUP OLMADIĞIN I SORDUM. BANA MÜSAİT OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. 2 ODA AYIRTTIM VE PARALARIN I ÖDEMEK İSTEDİM. BANA KİŞİ BAŞI 120 TL FİYAT VERDİLER.
  BENDE BİR YANLIŞLIK OLMASIN DEDİM ÇÜNKÜ BİZ ANI TURDAN 162 TL YE GELDİK DEDİM. O BİZİ BAĞLAMAZ DEDİLER.
  BENDE PAGOS TURİZMİ ARAYARAK SERAP HANIMA KONUYU AKTARDIM. ODA BÖYLE BİRŞİEYİN MÜMKÜN OLMAYACAĞINI SÖYLEDİ.
  ARAŞTIRIP BANA GERİ DÖNDÜ VE BÖYLE BİR ŞEYİN MÜMKÜN OLMADIĞINI SÖYLEDİ. BEN DE 2 ODA TUTTUM VE 120 TL KİŞİ BAŞI ANLAŞTIĞIMI SÖYLEDİM. SONRA RESEPSİYONDA BEKLEDİM VE TAKİP ETTİM. OTEL HER YENİ GELENE 120 TL FİYAT VERİYORDU.
  BUNA ÜZÜLMÜŞTÜM. SONRA PAGOS TURU BİR DAHA ARADIM VE KONUYU İZAH ETTİM.
  PAGOS TUR BANA OTELDE MÜDÜR OLDUĞUNU İSMİ SUNA OLAN BİR BAYANLA GÖRÜŞMEM GEREKTİĞİNİ VE SORUNUMUZU ÇÖZMEYE
  BU BAYANIN YARDIMCI OLACAĞINI SÖYLEDİ. BENDE DİĞER MİSAFİR ARKADAŞLARIMLA SUNA HANIMIN YANINA GİTTİM.
  BU BAYANIN BİZE YARDIMCI OLACAĞINI SANIYORDUM. OYSA HİÇ BEKLEMDDİĞİM BİR TEPKİ ALDIM. OTELİN VERDİĞİ FİYATI NEDEN ANITURA ŞİKAYET ETTİNİZ DİYE BAYAN BİZE HOŞ OLMAYAN BİR DAVRANIŞ SERGİLEDİ. BİZİM HERKESLE AYRI ANLAŞMAMAIZ VAR
  BAZI YERLERE 100 TL DEN BİLE VERDİK BU BİZİM İŞYERİ UYGULAMAMIZ DEDİ. BEN DE ONUN SEVİYESİNE İNMEDEN ARKADAŞLARLA BERABER YANINDAN AYRILDIK.
  TEKRAR PAGOS TURA BU KONUYU BİLDİRDİM.
  SUNA HANIMIN BİZLERE DAVRANIŞI HİŞ HOŞ DEĞİLDİ VE ETİKDE DEĞİLDİ.
  ÇÜNKÜ BİZ ORAYA ANI TUR VASITASYLA GİTMİŞTİK VE BİZİM GİDİDŞ KOŞULLARIMIZI BİLİYORLARDI.

  NETİCE İTİBARİYLE BU OLAY BENİ MİSAFİRLERİM VE ARKADAŞLARIM KARŞISINDA ZOR DURUMDA BIRAKTI.
  SANKİ OTEL 120 TL BEN ONLARA 162 TL YE AYARLADIM VE ŞAHSIMA BİR ÇIKAR SAĞLADIM GİBİ ALGILANDIM.
  BUDA BENİ ÇOK ÜZDÜ. PAGOS TURİMİN VE ANI TURUN BU KONU KARŞISINDA ORADA BİZLERİ DESTEKLEMESİNİ
  BEKLERKEN BİZİ MUHATABIMIZ OLMAYACAK BİR BAYANLA MUHATAP ETTİKLERİ İÇİNDE AYRICA ÜZÜLDÜM.

  ANI TUR OLARAK BU KONUYU İNCELEMENİZİ VE MÜŞTERİLERİNİZİN HAKLARINI KORUMANIZI RİCA EDİYORUM.

  SERHAN ERDOĞAN
  0542-5664000
  GAZİLER CADDESİ NO:367/E YENİŞEHİR İZMİR
  TEL:232-4595585

 130. 28.08.2011 tarihinde 8gün 7 gece ege üçlemesi için ailemele tura katıldım, fakat reklamlara güvenerek anıturu sözünde durun işinin ehli bir firma ögrerek katıldık yaşadık ve yanıldık tatil burnumuzdan geldi, 5 yaşındaki çocuğum kullanılmış pis jilet buldu otel çekmecesinde, otoracağımız sandalye kırık ve paslı çiviler heran batabilir, yatak içinden çamaşır çıktı ,kıllar ve lekeli çarşaflar içersinde 3.yıldızlı bir otel ayarladıkları için ve akşam yemekleri 5 para etmez yemek sundukları için ve ayrıca şikayet ttiğimizde ister kal ister git diyen otel müdürleriyle bizi muhattap durumda bıraktıkları için ve ayrıca kendi rehberliğimizi kendimiz yaptığımız için anı tura çok teşekkür ederim.ayrıca arkadaşımıza tur esnasında otobüs çarptığı ve çarpan tur firmasını şikayet ettiği için arkadaşımızın sağlık nedeniyle uçak bileti talep ettiğimizde şikayetini geri alırsa uçak bileti vereceklerini söyleyip ilgilenmedikleri için ağrılar içinde arkadaşımızı 17 saatlik mesafede otobüste geri getirdikleri için ayrıca teşekkür ederim.tail bizim için bir kabustu anıtura güvenip yola çıkmayın bu yazdıklarımın kanıtı elimde resimler ve şahitler olarak mevcut imza toplanıldı ve gereken yerlere bildirilecek anı tur ilgisizliğin ve insanları enavi sayıp üstünden para kazanman yanında kalmayacak.ayrıca rehberlerin bize konser fiyatını 60,00 tl deyip biz konsere gittiğimizde 50,00tl fiyat almaları,yemek ücretlerinin 18,00tl toplanıp gittiğimiz yerde yemeklerin bize 10,00tl ye satılması gibi mide bulandırıcı daha çok olay var ,hiç bir şey yanınızda kalmayacak…

 131. Anıtur ile 3-eylül/11-eylül-2011 tarihleri arasında çeşme Mavi tatil köyünde tatil yaptım.En iyi fiyat garantisi veren Anıtur şirketinin bana sattığı fiyat cumartesi için 125 diğer günler için 106 TL. iken otelin resepsiyonundan oda satış fiyatı 80 tl idi.Bunu otele bildirdiğimde keşke bize sorsaydınız Anıtur bizden aldığı odaları kafasına göre istediği fiyata satıyor dedi . Bunu anıtura bildirdiğimde fiyatları istediğimiz gibi değistiririz dediler :))otel zaten kabus gibiydi.Ben böyle kötü yemekleri olan bir otel görmedim bir hafta boyunca sadece tavuk urunleri patlıcan kızartması ve makarna vardı.odalar soylenmeden temızlenmıyor .zaten tesis de emlak bankasının eskı kampıymıs tatıl koyu dedıklerı yer emlak bankası lojmanları cıktı.Anımasyon ekıbının basrısı ve sıcaklıgı ıle calısanlarının guler yuzlulugu sayesınde bır haftayı atlattık.Ama bır otel ıdarecılerı vardı kı sankı otel ıarecısı degıl toplama kampında ss subayı .son derece suratsız sevımsız .
  gecen yıl da yıne anıtur la naturland e tatıle gıtmıstım.bıze sattıgı yer forest bolumuydu ama hıc acıklama yapılmamıstı otelde ıkıncı sınıf vatandas muamelesı gorduk.yemek salonu ayrı.cıkan yemekler farklı
  o da ayrı bır kabustu.bı daha anıtur la asla tatıle cıkmam .kımseye de tavsıye etmem evde otururum hıc degılse sınırım bozulmaz ve ıgrenc yerlere para odemek sorunda bırakılmam

 132. anı tur aracılığı ile cesars bodrum otele gittik. Otel aşırı derecede pis çıkınca anı tura telefon ederk bizi madur ettiklerini ve aynı ayarda başka otelle değiştirmelerini talep ettik.Üstelik anı tur seyahat sigortasıda ypatırmıştık. sigortaya otele giriş yaptıktan sonra yer değişiklikleri dahil değilmiş.Ve aynı ayarda başka otel için ek ücret talep ettiler bize yapacakları en büyük yardım oda değişikliğiymiş. Gerçi onlar demeden biz odayı değişmiştik ama yine aynı pislik vardı. Çarşaflar ve havlular ısrarla yıkanmadan geliyordu. Bu işkence şeklinde ki pislikde anı tura bildirildi ve bize anı turun bodrum temsilcisi gönderildi.Daha doğrusu biz çok pozitfmişiz şikayetlerimiz üzerine geldiğini düşünmüştük.Temsilci bize dışarda 20 tl olan çevre turlarını 30 tl ye satmak için gelmiş ve bize aa buradan nasıl şikayet ediyorsunuz geçen yıl daha da kötüydü. buranın housekeeper zaten kötüdür biz rapor ettik. bodrum gümbette temiz otel bulunmaz buna şükredin gibi sözlerle ikna etmeye çalıştı ki bu bizi daha da çok kızdırdı. anı tur pis olan ve pisliğini otel çalışanları tarafından dahi kabul edilen bir oteli bize tavsiye edip hiç etik olmayan bir ticaret ahlakıyla müşterisi ile ilgilenmeyen, insanları ki bu insanlar arasında ben de varım enayi olarak gören bir anlayışa sahiptir. tabi kabahat bizde ki anı tura güvenip yola çıktık. Kılavuzu karga olanın burnu misali bir tatil yaşattın anı tur biz senin de klavuzunu karga olması temenissiyle.
  ayşe ekşi

 133. Anı tur ile temmuz ayında kapadokya turuna katıldık.Hayatımın en güzel kültür turuydu diyebilirim.Özellikle rehberimiz HAKAN beyin bilgi birikimi,blgiyi aktarımı,tur boyunca güler yüzü ve ilgisi,takdire şayandı.kaptan şöförümüz hasan abimizi ve yardımcı rehberimiz mustafayıda unutmuyorum tabiki.Her şey çok güzeldi.Sırf kapadokya turundan aldığım lezzetten dolayı,29 ağustos 2011 tarihinde ionya turunada katıldım.Herkese tavsiye ediyorum

 134. anı tur bi kere butun hayallerinizi geride bırakın.hayatımdakı en buyuk hayal kırıklıklarından bırıydı bıze süper harıka dedıklerı otele bı gıttık hayatımda boyle kötu bır otel görmedım bıde 4 yıldırlı bılmem ne.arkadaşlar kesınlıkle anı tur dışında bı fırmanya tatıl planları kurun.ne yemek yedık ne temız çarşaflarda uyuya bıldık personel umrunda degıl.anı tutu arıyoruz suçu bıze atıyor lanet olsun dedık ya.

 135. Merhabalar…

  29/07/2011 -06/08/2011 tarihleri arasında yapmış olduğumuz tatil süresinde anı tur rehberimizden ailece çok memnun kaldığımızı belirtmek isterim. Rehberimiz Çağrı Turan’a güler yüzlülüğü doğal davranışları ilgisinden dolayı çok teşekkür ederiz. Ayrıca otelimze giderken yolculuğumuz sırasında Hülya hanımın ilgisi ve alakası bize çok güzel bir yolculuk geçirmemize yardımcı oldu kendisinin soy ismini bilmediğim için sadece ismini veriyorum kendisinede çok çok teşekkürler…

 136. eşimle ege akdeniz turuna deme yaptık taksitle.ödeme yaptığımız gn arayıp turun iptal olduğunu söyledirler. biz uçak biletlerimizi almışızı iznimizi almışız onların keyfine göre diğer tur seçeneklerine gitmemizi bekliyolar. aldğımız uçak bileti yandı çözeceğiz dedikleri halde.allah belasını versin daha tatile çıkmadan en büyük stresi yaşattınız.reziller

 137. 24-31/ 7/ 2011 tarihleri arasında Likya Turunda bizlere rehberlik eden Hakan Öksel , yardımcısı Hüsniye Karabuğaç ve kaptanlarımız Muammer amcamıza ve Taci Beye sonsuz teşekkürlerimle…

  Hakan Öksel’in gruba hakimiyeti, güler yüzlü,samimi, espirili hoş sohbetleriyle tatilimize renk kattığı için ayrıca çok teşekkür eder, gelecekteki tatillerimizde görüşmek dileğiyle…

 138. NOT:BİRAZ UZUN BİR YORUMDUR,AMA DOĞRU TERCİH İÇİN LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUNUZ.

  ANI TURUN KEMER REACH OTEL MAĞDURUYUM.ERKEN REZERVASYON AVANTAJINDAN YARARLANARAK,MART 2011 DE 17-22/07/2011 TARİHLERİ ARASINDA KEMER REACH OTELDE KONAKLAMAK ÜZERE İKİ AİLE REZERVASYON YAPTIK.16/07/2011 TARİHİNDE,BİRLİKTE TATİL YAPMAYI PLANLADIĞIMIZ DİĞER AİLE TUR ELEMANLARINCA ARANARAK “ANI TUR VE KEMER REACH OTEL ARASINDA YAŞANAN PROBLEMDEN DOLAYI REZERVASYONUMUZUN İPTAL EDİLDİĞİ” SÖYLENMİŞ.İŞİN GARİBİ,BENİ ARAYIP BU DURUM BİLDİRİLMEDİ BİLE.HATTA SEÇENEK SUNULARAK,”İSTER PARA İADESİ,İSTER BİZİM BELİRLEDİĞİMİZ FARKLI BİR OTEL(BELEK DYADOM OTEL)” DENİLMİŞ.ARKADAŞIM BENİ ARAYIP DURUMU İLETTİĞİNDE,ONA “ŞAKA YAPIYORSUN SANIRIM!BEN YOLA ÇIKTIM BİLE.HEM ÖYLE BİRŞEY OLSA ETİK OLARAK BENİ DE BİLGİLENDİRMELERİ GEREKİRDİ.”CEVABINI VERDİM.BANA BİR TELEFON NUMARASI VERDİ.”BU NUMARAYI ARA VE TUR YETKİLİSİ İLE GÖRÜŞ.” DEDİ.HALA BU OLAYIN BİR ŞAKA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUM,AMA İÇİME DE BİR KUŞKU DÜŞTÜ.ZATEN YOLDA İDİM.KIRSAL BİR ALANDA ZORLA İLETİŞİM KURABİLDİM.TUR YETKİLİNİZ OLAYI DOĞRULADI.”NEDEN BU KADAR GECİKTİNİZ?BİLSEYDİM YOLA ÇIKMAZDIM.ÜSTELİK NEDEN BENİ DE ARAYIP BİLGİ VERMEDİNİZ?”TARZINDA SORULARIMA KIVRAK HAMLELERLE CEVAP ALDIM.AYNI SEÇENEKLER BANA DA SUNULDU.AMACIM,PARA OLSA İDİ,ZATEN TATİL PLANLAMAZDIM.BEN YILIN YORGUNLUĞUNU AİLEME BİRLİKTE GÜZEL BBİR TATİL YAPARAK ATMAK İSTİYORDUM.YANITIM TATİL OLDU.”AMA OTELİ BEN BELİRLEMEK İSTİYORUM.”DEDİM.TUR YETKİLİSİ “OLMAZ!YA PARA İADESİ,YA DA DYADOM OTEL” DEDİ.”NASIL OLUR,HEM KUSURLU HEM DE ÇÖZÜM ÜRETEMEZ DURUMDASINIZ.”DEDİM.BANA “EĞER İSTERSENİZ DYADOM OTELDE REZERVASYONUNUZ GEÇERLİ OLACAKTIR.”DENİLDİ.”ÇOK SAÇMA.BU OTEL HAKKINDA HİÇBİR FİKRİM YOK VE GERÇEKTEN BEN BU OTELE GİTMEK İSTEMİYORSAM,ÜSTELİK ORADA 2. HATTA 3. SINIF MUAMELE GÖRME İHTİMALİ DE SÖZ KONUSU”DEDİM.BANA “BU ŞEKİLDE BİR MUAMELE OLMAYACAĞI,ÜSTELİK ANI TURUN OTEL YETKİLİSİNİN BİZİ SICAK BİR ŞEKİLDE KARŞILAYACAĞI,ÜSTELİK DE BU OTELİN DAHA İYİ BİR OTEL OLDUĞU” TAAHHÜTÜNDE BULUNULDU.İKNA OLMASAM BİLE,ARTIK YOLDA OLDUĞUM VE DE AMACIM TATİL OLDUĞU İÇİN KABUL ETTİM.OTELE GİRDİĞİMİZDE SADECE REZERVASYONUMUZ YAPILMIŞTI.GERİ KALAN TAAHHÜTLERİN HİÇ BİRİ YOKTU.SAKİN VE SABIRLI DAVRANMAYA ÇALIŞIYORDUM AMA,NAFİLE…ARADAN BİR GÜN GEÇTİ.ANI TURUN OTEL YETKİLİSİ,BİZE BU TATİLİ KENDİ RIZAMIZLA KABUL ETTİĞİMİZE DAİR BİR TUTANAK İMZALATMAK İSTEDİ.BİZ,BU TAKLİFİ RED ETTİK.ZİRA,TATİL İŞİNDE KURUMSAL OLDUĞUNU İLERİ SÜREN BİR TUR FİRMASININ MAĞDURU İDİK.SERKAN BEYE,”KONUYU GÖRÜŞMEK İÇİN,YETKİLİ AMA MUHAKKAK YETKİLİ BİR KİŞİ İLE TEMASA GEÇMEK İSTEDİĞİMİZİ BELİRTTİK.BİZİ ANI TURUN ANTALYA SORUMLUSU BİR YETKİLİ İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜRDÜ.BİZ DE AYNI GÜNÜN AKŞAMINA RANDEVULAŞTIK.FAKAT SÖZÜM ONA YETKİLİ KİŞİ RANDEVUYA SADIK KALMADI.ZANNEDİYORUM ARTIK 3. SINIF MUAMELEDEN DE KÖTÜ BİR MUAMALE GÖRMEYE BAŞLIYORDUK.YANİ KISACASI,”PARAMIZLA REZİL OLUYORDUK.SERKAN BEYE,YAAŞANAN BU OLUMSUZ DURUMU HUKUKİ YOLLARA TAŞIYACAĞIMIZI SÖYLEDİK.BİZE “SİZ BİLİRSİNİZ!” DENİLDİ.

  ÖZETLE;
  1-KURUMSAL BİR TUR ŞİRKETİ OLARAK DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ ANI TUR,BİZİM NEZDİMİZDE SINIFTA KALMIŞ VE KURUMSALLIKLA ALAKASI OLMADIĞINI İSPATLAMIŞTIR.
  2-ANI TURUN,KEMER REACH OTEL İLE ARASINDAKİ HERHANGİ BİR SORUN,BİZ PARASI İLE TATİL YAPMAK İSTEYEN MÜŞTERİLERİNİ BAĞLAMAZ!
  3-HİÇBİR KURUMSAL KİMLİK,TAAHHÜT ETTİĞİNİN PEŞİNİ BIRAKMAZ.
  4-HATA,HATA İLE DÜZELTİLMEZ.HATANIN BEDELİNİ,SADECE HATA YAPAN ÖDER.
  5-KENDİ OTELİMİZİ,KENDİMİZ TERCİH ETTİĞİMİZDEN PARA ÖDÜYORUZ.
  6-BEN,HALA BİR ÖZÜR,HALA BİR TELAFİ BEKLİYORUM.(TABİ GERÇEKTEN KURUMSAL BİR FİRMA İSENİZ.)
  7-ANI TURDA YETKİLİ KİMDİR?KİM İNİSİYATİF KULLANARAK,KARAR VERME HAKKINA SAHİPTİR?EĞER ÖYLE BİRİ VARSA,NEDEN BİZİMLE TEMASA GEÇİLMİYOR?(17-22/07/2011 BELEK DYADAOM OTEL 2209 VE 2207 NOLU ODA SAKİNLERİ-KİMLİK VE İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN)
  8-BU YORUM,CEVAP ALINAMAYACAĞI BİLİNDİĞİ HALDE YAPILMIŞ OLUP,EN AZINDAN KİMSENİN BİZİM DURUMUMUZA DÜŞMEMESİ VE DE TATİL İÇİN KAR SAĞLAYACAĞI DOĞRU TUR FİRMASINI TERCİH EDEBİLMESİ DÜŞÜNÜLEREK YAZILMIŞTIR.

  OKUYANLARININ,SABRINA VE AFFINA SIĞINARAK,SAYGILARIMIZLA…

 139. 25/07/2011 ile 01/08/2011 tarihleri arasında anı tur ıle alanya mc arancıa otele rez yaptırdım.ilk defa anı turu denedım.hay denemez olaydım.kımseyede taysıye etmıyorum (ets turla gıderdım hep cok mennundum). tur rehberı yanıma geldı ve sadece şunu sordu ve gıttı.
  -transfere kac lıra odedınız?
  sen bır tur rehberısın gel kendını tanıt otelı bıze tanıt anlat nerede ne yapılıyor anlat bunları ve git..ama nerdee
  neyse otel guzel, oda guzel,havuzve denız ve plaj güzel..
  yemekler ve ıcecekler berbat ötesi…. 7 gün kaldık her gün aynı yemekler 3 ögun aynı yemekler ve cesıt az.icecekler plastık ufak bardakta ve asitli içeceklerin gazları kacmış..igrenç ötesi bişi..çay deseniz içilecek durumda degil….
  minibara konulan sular kapalı olmasına ragmen içilemiyecek durumda ve tatlı

  anı turun yerinde olsam bu oteli bırakırım…
  benım nacizane önerim he bide oradaki rehberide cıkarırım.sadece tur satmaya bakıyorlar cunku turlardan para kazanıyorlarmıs maasla calısmıyorlarmıs.duyumum öle.

 140. biz ailemle birlikte anı turun likya turuna katıldık rehberimiz Hakan öksel ve yardımcı rehber Hüsniye idi. hayatımda yasadıgım en güzel 1 haftayı yasadım onlar sayesinde. Hakan oksel konuklarını eglendirmek için elinden ne geliyorsa yaptı. eglenceli esprili son derece bilgili kendini işine adamıs bir insan. kendisine basarılar diiliyorum ayrıca kendisiyle bu seferde kapadokya turuna katılmak istiyorum…

 141. Ö N E M L İ ! ! !
  NOT:BİRAZ UZUN BİR YORUMDUR,AMA DOĞRU TERCİH İÇİN LÜTFEN SONUNA KADAR OKUYUNUZ.

  ANI TURUN KEMER REACH OTEL MAĞDURUYUM.ERKEN REZERVASYON AVANTAJINDAN YARARLANARAK,MART 2011 DE 17-22/07/2011 TARİHLERİ ARASINDA KEMER REACH OTELDE KONAKLAMAK ÜZERE İKİ AİLE REZERVASYON YAPTIK.16/07/2011 TARİHİNDE,BİRLİKTE TATİL YAPMAYI PLANLADIĞIMIZ DİĞER AİLE TUR ELEMANLARINCA ARANARAK “ANI TUR VE KEMER REACH OTEL ARASINDA YAŞANAN PROBLEMDEN DOLAYI REZERVASYONUMUZUN İPTAL EDİLDİĞİ” SÖYLENMİŞ.İŞİN GARİBİ,BENİ ARAYIP BU DURUM BİLDİRİLMEDİ BİLE.HATTA SEÇENEK SUNULARAK,”İSTER PARA İADESİ,İSTER BİZİM BELİRLEDİĞİMİZ FARKLI BİR OTEL(BELEK DYADOM OTEL)” DENİLMİŞ.ARKADAŞIM BENİ ARAYIP DURUMU İLETTİĞİNDE,ONA “ŞAKA YAPIYORSUN SANIRIM!BEN YOLA ÇIKTIM BİLE.HEM ÖYLE BİRŞEY OLSA ETİK OLARAK BENİ DE BİLGİLENDİRMELERİ GEREKİRDİ.”CEVABINI VERDİM.BANA BİR TELEFON NUMARASI VERDİ.”BU NUMARAYI ARA VE TUR YETKİLİSİ İLE GÖRÜŞ.” DEDİ.HALA BU OLAYIN BİR ŞAKA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUM,AMA İÇİME DE BİR KUŞKU DÜŞTÜ.ZATEN YOLDA İDİM.KIRSAL BİR ALANDA ZORLA İLETİŞİM KURABİLDİM.TUR YETKİLİNİZ OLAYI DOĞRULADI.”NEDEN BU KADAR GECİKTİNİZ?BİLSEYDİM YOLA ÇIKMAZDIM.ÜSTELİK NEDEN BENİ DE ARAYIP BİLGİ VERMEDİNİZ?”TARZINDA SORULARIMA KIVRAK HAMLELERLE CEVAP ALDIM.AYNI SEÇENEKLER BANA DA SUNULDU.AMACIM,PARA OLSA İDİ,ZATEN TATİL PLANLAMAZDIM.BEN YILIN YORGUNLUĞUNU AİLEME BİRLİKTE GÜZEL BBİR TATİL YAPARAK ATMAK İSTİYORDUM.YANITIM TATİL OLDU.”AMA OTELİ BEN BELİRLEMEK İSTİYORUM.”DEDİM.TUR YETKİLİSİ “OLMAZ!YA PARA İADESİ,YA DA DYADOM OTEL” DEDİ.”NASIL OLUR,HEM KUSURLU HEM DE ÇÖZÜM ÜRETEMEZ DURUMDASINIZ.”DEDİM.BANA “EĞER İSTERSENİZ DYADOM OTELDE REZERVASYONUNUZ GEÇERLİ OLACAKTIR.”DENİLDİ.”ÇOK SAÇMA.BU OTEL HAKKINDA HİÇBİR FİKRİM YOK VE GERÇEKTEN BEN BU OTELE GİTMEK İSTEMİYORSAM,ÜSTELİK ORADA 2. HATTA 3. SINIF MUAMELE GÖRME İHTİMALİ DE SÖZ KONUSU”DEDİM.BANA “BU ŞEKİLDE BİR MUAMELE OLMAYACAĞI,ÜSTELİK ANI TURUN OTEL YETKİLİSİNİN BİZİ SICAK BİR ŞEKİLDE KARŞILAYACAĞI,ÜSTELİK DE BU OTELİN DAHA İYİ BİR OTEL OLDUĞU” TAAHHÜTÜNDE BULUNULDU.İKNA OLMASAM BİLE,ARTIK YOLDA OLDUĞUM VE DE AMACIM TATİL OLDUĞU İÇİN KABUL ETTİM.OTELE GİRDİĞİMİZDE SADECE REZERVASYONUMUZ YAPILMIŞTI.GERİ KALAN TAAHHÜTLERİN HİÇ BİRİ YOKTU.SAKİN VE SABIRLI DAVRANMAYA ÇALIŞIYORDUM AMA,NAFİLE…ARADAN BİR GÜN GEÇTİ.ANI TURUN OTEL YETKİLİSİ,BİZE BU TATİLİ KENDİ RIZAMIZLA KABUL ETTİĞİMİZE DAİR BİR TUTANAK İMZALATMAK İSTEDİ.BİZ,BU TAKLİFİ RED ETTİK.ZİRA,TATİL İŞİNDE KURUMSAL OLDUĞUNU İLERİ SÜREN BİR TUR FİRMASININ MAĞDURU İDİK.SERKAN BEYE,”KONUYU GÖRÜŞMEK İÇİN,YETKİLİ AMA MUHAKKAK YETKİLİ BİR KİŞİ İLE TEMASA GEÇMEK İSTEDİĞİMİZİ BELİRTTİK.BİZİ ANI TURUN ANTALYA SORUMLUSU BİR YETKİLİ İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜRDÜ.BİZ DE AYNI GÜNÜN AKŞAMINA RANDEVULAŞTIK.FAKAT SÖZÜM ONA YETKİLİ KİŞİ RANDEVUYA SADIK KALMADI.ZANNEDİYORUM ARTIK 3. SINIF MUAMELEDEN DE KÖTÜ BİR MUAMALE GÖRMEYE BAŞLIYORDUK.YANİ KISACASI,”PARAMIZLA REZİL OLUYORDUK.SERKAN BEYE,YAAŞANAN BU OLUMSUZ DURUMU HUKUKİ YOLLARA TAŞIYACAĞIMIZI SÖYLEDİK.BİZE “SİZ BİLİRSİNİZ!” DENİLDİ.

  ÖZETLE;
  1-KURUMSAL BİR TUR ŞİRKETİ OLARAK DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ ANI TUR,BİZİM NEZDİMİZDE SINIFTA KALMIŞ VE KURUMSALLIKLA ALAKASI OLMADIĞINI İSPATLAMIŞTIR.
  2-ANI TURUN,KEMER REACH OTEL İLE ARASINDAKİ HERHANGİ BİR SORUN,BİZ PARASI İLE TATİL YAPMAK İSTEYEN MÜŞTERİLERİNİ BAĞLAMAZ!
  3-HİÇBİR KURUMSAL KİMLİK,TAAHHÜT ETTİĞİNİN PEŞİNİ BIRAKMAZ.
  4-HATA,HATA İLE DÜZELTİLMEZ.HATANIN BEDELİNİ,SADECE HATA YAPAN ÖDER.
  5-KENDİ OTELİMİZİ,KENDİMİZ TERCİH ETTİĞİMİZDEN PARA ÖDÜYORUZ.
  6-BEN,HALA BİR ÖZÜR,HALA BİR TELAFİ BEKLİYORUM.(TABİ GERÇEKTEN KURUMSAL BİR FİRMA İSENİZ.)
  7-ANI TURDA YETKİLİ KİMDİR?KİM İNİSİYATİF KULLANARAK,KARAR VERME HAKKINA SAHİPTİR?EĞER ÖYLE BİRİ VARSA,NEDEN BİZİMLE TEMASA GEÇİLMİYOR?(17-22/07/2011 BELEK DYADAOM OTEL 2209 VE 2207 NOLU ODA SAKİNLERİ-KİMLİK VE İLETİŞİM BİLGİLERİ İÇİN)
  8-BU YORUM,CEVAP ALINAMAYACAĞI BİLİNDİĞİ HALDE YAPILMIŞ OLUP,EN AZINDAN KİMSENİN BİZİM DURUMUMUZA DÜŞMEMESİ VE DE TATİL İÇİN KAR SAĞLAYACAĞI DOĞRU TUR FİRMASINI TERCİH EDEBİLMESİ DÜŞÜNÜLEREK YAZILMIŞTIR.

  OKUYANLARININ,SABRINA VE AFFINA SIĞINARAK,SAYGILARIMIZL

 142. ANI TURUN KEMER REACH OTEL MAĞDURUYUM.ERKEN REZERVASYON AVANTAJINDAN YARARLANARAK,MART 2011 DE 17-22/07/2011 TARİHLERİ ARASINDA KEMER REACH OTELDE KONAKLAMAK ÜZERE İKİ AİLE REZERVASYON YAPTIK.16/07/2011 TARİHİNDE,BİRLİKTE TATİL YAPMAYI PLANLADIĞIMIZ DİĞER AİLE TUR ELEMANLARINCA ARANARAK “ANI TUR VE KEMER REACH OTEL ARASINDA YAŞANAN PROBLEMDEN DOLAYI REZERVASYONUMUZUN İPTAL EDİLDİĞİ” SÖYLENMİŞ.İŞİN GARİBİ,BENİ ARAYIP BU DURUM BİLDİRİLMEDİ BİLE.HATTA SEÇENEK SUNULARAK,”İSTER PARA İADESİ,İSTER BİZİM BELİRLEDİĞİMİZ FARKLI BİR OTEL(BELEK DYADOM OTEL)” DENİLMİŞ.ARKADAŞIM BENİ ARAYIP DURUMU İLETTİĞİNDE,ONA “ŞAKA YAPIYORSUN SANIRIM!BEN YOLA ÇIKTIM BİLE.HEM ÖYLE BİRŞEY OLSA ETİK OLARAK BENİ DE BİLGİLENDİRMELERİ GEREKİRDİ.”CEVABINI VERDİM.BANA BİR TELEFON NUMARASI VERDİ.”BU NUMARAYI ARA VE TUR YETKİLİSİ İLE GÖRÜŞ.” DEDİ.HALA BU OLAYIN BİR ŞAKA OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORDUM,AMA İÇİME DE BİR KUŞKU DÜŞTÜ.ZATEN YOLDA İDİM.KIRSAL BİR ALANDA ZORLA İLETİŞİM KURABİLDİM.TUR YETKİLİNİZ OLAYI DOĞRULADI.”NEDEN BU KADAR GECİKTİNİZ?BİLSEYDİM YOLA ÇIKMAZDIM.ÜSTELİK NEDEN BENİ DE ARAYIP BİLGİ VERMEDİNİZ?”TARZINDA SORULARIMA KIVRAK HAMLELERLE CEVAP ALDIM.AYNI SEÇENEKLER BANA DA SUNULDU.AMACIM,PARA OLSA İDİ,ZATEN TATİL PLANLAMAZDIM.BEN YILIN YORGUNLUĞUNU AİLEME BİRLİKTE GÜZEL BBİR TATİL YAPARAK ATMAK İSTİYORDUM.YANITIM TATİL OLDU.”AMA OTELİ BEN BELİRLEMEK İSTİYORUM.”DEDİM.TUR YETKİLİSİ “OLMAZ!YA PARA İADESİ,YA DA DYADOM OTEL” DEDİ.”NASIL OLUR,HEM KUSURLU HEM DE ÇÖZÜM ÜRETEMEZ DURUMDASINIZ.”DEDİM.BANA “EĞER İSTERSENİZ DYADOM OTELDE REZERVASYONUNUZ GEÇERLİ OLACAKTIR.”DENİLDİ.”ÇOK SAÇMA.BU OTEL HAKKINDA HİÇBİR FİKRİM YOK VE GERÇEKTEN BEN BU OTELE GİTMEK İSTEMİYORSAM,ÜSTELİK ORADA 2. HATTA 3. SINIF MUAMELE GÖRME İHTİMALİ DE SÖZ KONUSU”DEDİM.BANA “BU ŞEKİLDE BİR MUAMELE OLMAYACAĞI,ÜSTELİK ANI TURUN OTEL YETKİLİSİNİN BİZİ SICAK BİR ŞEKİLDE KARŞILAYACAĞI,ÜSTELİK DE BU OTELİN DAHA İYİ BİR OTEL OLDUĞU” TAAHHÜTÜNDE BULUNULDU.İKNA OLMASAM BİLE,ARTIK YOLDA OLDUĞUM VE DE AMACIM TATİL OLDUĞU İÇİN KABUL ETTİM.OTELE GİRDİĞİMİZDE SADECE REZERVASYONUMUZ YAPILMIŞTI.GERİ KALAN TAAHHÜTLERİN HİÇ BİRİ YOKTU.SAKİN VE SABIRLI DAVRANMAYA ÇALIŞIYORDUM AMA,NAFİLE…ARADAN BİR GÜN GEÇTİ.ANI TURUN OTEL YETKİLİSİ,BİZE BU TATİLİ KENDİ RIZAMIZLA KABUL ETTİĞİMİZE DAİR BİR TUTANAK İMZALATMAK İSTEDİ.BİZ,BU TAKLİFİ RED ETTİK.ZİRA,TATİL İŞİNDE KURUMSAL OLDUĞUNU İLERİ SÜREN BİR TUR FİRMASININ MAĞDURU İDİK.SERKAN BEYE,”KONUYU GÖRÜŞMEK İÇİN,YETKİLİ AMA MUHAKKAK YETKİLİ BİR KİŞİ İLE TEMASA GEÇMEK İSTEDİĞİMİZİ BELİRTTİK.BİZİ ANI TURUN ANTALYA SORUMLUSU BİR YETKİLİ İLE TELEFONDA GÖRÜŞTÜRDÜ.BİZ DE AYNI GÜNÜN AKŞAMINA RANDEVULAŞTIK.FAKAT SÖZÜM ONA YETKİLİ KİŞİ RANDEVUYA SADIK KALMADI.ZANNEDİYORUM ARTIK 3. SINIF MUAMELEDEN DE KÖTÜ BİR MUAMALE GÖRMEYE BAŞLIYORDUK.YANİ KISACASI,”PARAMIZLA REZİL OLUYORDUK.

 143. 17-24 Temmuz Anı turla yaptığım karya tur gezisinde Tur rehberimiz Erdan ve yardımcısı Bernaya çok teşekkür ediyorum. Rehberimiz Erdan beyin efendiği, anlatığı mitolojik hikayeler ,ağaçlar vs her şey çok güzeldi.Berna da sağolsun ikramları ve ilgisiyle süperdi. Unutamayacım bir yaz tatili geçirdim sayelerinde herkese teşekkürler…Şirince çok güzel bir yer tur programında olamsada gittiğimiz için de Erdan rehberimize teşekkür ediyorumm

 144. 17.10.2011 de kuşadasına gittik daha otobüse biner binmez aksilikler başladı otobüs televizyonlu konforlu diye fark verdik 80 yılların kırık koltuklu otobüsle gittik otele geldiğimizde saat 9 ama biz saat 13 de odaya girdik saatlerce 2 çocukla perişan olduk tatil bitene kadar ortalıkta bizimle ilgilenen bir rehber bile göremedik dönüşte yine aynı sorunu yasadık 12 de odayı teslim ettik çıktık saat 4.30 da otobüs geldi ve biz yine 2 çocukla saatlerce otel önünde otobüs bekliyoruz ve otobüse bindiğimizde ne bir ilgilenen ne bir soran muavinlerde kaptanlarda arka koltukta uyuyorlardı birdahamı anıturla tatil asla ve asla bu kadar sorumsuzluk olmaz odaya girip çıkma saatimiz belli bizi o kadar saat perişan ettiler çocuklarla bu kadar sorumsuzluk olmaz biz rehberi arıyoruz akşam ben sizi ararım diyor dönüceğimiz gün otelin onünde görüyoruz

 145. başka bir tur şirketiyle ailece kuşadasındaki atlantique holuday clup otele gittik.gittiğimimiz otel gidilicek bir otel deil verilen oda rutübetliydi bu konuyla ilgili sorunumuzu otel persone iletirken anı tur isimli şirketinden adı ali buralı isimli arkadaş bize yardımcı olabileceğini söyledi ve bu sorunumuzla ilgilenip bizi başka bir odaya nakil ettirdi kendisine ve anı tur şirketine çok çok teşekkür ediyoruz.

 146. 1500 KM YOL YAPTIM BOŞA GİTTİ PARAMIN İADESİ OLACAK DEDİLER 25 BEŞ GÜN GECTİ HALA BEKLİYORUM TLF ACIYORU HESABA GECTİ DENİYOR YEMEKLER BİTTİ AN DEVAMI YOK CÜNKÜ DİGER OTELDEN YEMEK GELİYOR PLAJI VAR PLAJDA BARIMIZ VAR DEDİLER DİGER OTELLER LE ORTAK KULLANILAN HALK PLAJI GİBİ

 147. 2011 temmuz ayında anıtur ankara temsilcisi ves turızm vasıtasıyla rezarvasyon yaptırdım subat ayı erken rezervasyon 4yıldız otel diye gittik ailece5 kişine öglen yemegi var bze söylenilen hiçbiri yokotelde saat 3e kadar odaya giremedik hamburger saati dediler hamburger ekmegi gelmediginden veremiyoz patetes kızartması yapalım demiş aşcı otel sahibi masraflı olur demiş 1 gece kaldık akşam yemekleri berbat kahvaltı cok kötü zorunlu olarak ertesi gün otelden ayrıldık fakat okadar telefon görüşmesi yaptık tur yetkilileri ancak ertesi gün yanımıza geldive ankaraya mecburen dönüş yaptık herhangi bir otele yerleştirme yapilmadı ayrıca gittimiz OTEL 3 YILDIZ CIKTI FİRMAYETKİLİLERİ OTELİ 4 YILDIZ DİYE BİLİYORLAR OTEL ADIDA SAİLORS PARK OTEL KEMER KİRİŞ SAKIN GİTMEYİN ANI TUR BU OTELİ NASIL SATIYOR HAYRET EDİYORUM

 148. anı tur ile karadeniz turuna çıktık fakat rehberimiz pek hoşuma gitmedi.koskoca karadenizde ecdadın eserleri görmezden gelindi islam tarihi hafife alındı.bizim kadar geçmişine küfreden sahip çıkmıyan başka millet yok..tur sononda fatsa’lı olan rehberimizin hristiyan cemaatinden öğütler aldığını düşünmeye başladım.tüm kiliseler en ince ayrıntısıyla anlatıldı adeta sempati oluşturulmaya çalışıldı.bizim ibadet yerlerimize rehber girmedi bile bırak anlatmayı…osmanlı devleti ve islamiyet sanki hristiyanlıktan esinlenmiş toplama bir devlet ve din gibi gösterildi yazıklar olsun.samsun gibi tarihi ve müzesi olmayan şehirde 1,5 saat gezdik fakat kastamonu safranbolu gibi yerlerde 45dk serbest gezi yapıldı bunlar olmasın artık.batı ya sempati duymaktan vazgeçip kendimize güvenelim ve geçmişimize sahip çıkalım

 149. 27 Haziran 2011 günü ;
  Anı Tur’un ballandıra ballandıra anlattığı, bizi tatil köyü diye gönderdiği Sailor’s Beach Club’a gittik.Tesise girdiğimizde bir şok yaşadık.Tatil köyü ile alakası yoktu.Uçakla gittiğimiz için kalmaya razı olduk… Ta ki 3. günün akşam yemeğine kadar. Tabağımızdaki patlicana yapışmış bir adet kurtla karşılaşana kadar. Neye uğradığımızı şaşırdık. Mutfak şefini çağırdık, peçeteye sardı, aldı ve gitti.Daha sonra dönüp geldiğinde özrü kabahatinden büyük; onun kurt olmadığını 4 bacaklı ve kanatlı bir böcek olduğunu söyledi.Saat 21.00 gibi Anı Tur’un Call Center’ını aradım.Şu saat itibariyle bir şey yapamayacaklarını yarın sabah otelimizi değiştireceklerini söyledi.Bizi gönderdikleri yer buradan çok daha kötü bir yerdi.Ücret farkı ödeyip adam gibi bir tesise gitmek istediğimizi belirttik.”ÇİSEM” adlı şahıs Kemer’de hiçbir otel bulamadığını, gönderdikleri otelin (Carelta Beach) nesini beğenmediğimizi ısrarlan sordu.Otelin müdürüne de olayı çok farklı şekilde anlattığını müdür beyle konuşunca anladık.İki aile otel kapısının önünde yaklaşık 2 saat Call Center’dan ÇİSEM adlı şahıstan gelecek haberi bekledik.Bayağı bir cebelleştik.Daha sonra ONUR Bey diye biri arayıp, aile başı 500 Tl fark ile Belek’teki Belconti Resort Hotel’e gidebileceğimizi söyledi.Kabul ettik.
  Mağdur ettiniz.Ulaşım sağlayın dedik, hiçbir şekilde yanaşmadılar.Taksi tutarak kendi imkanlarımızla gittik.
  Bir daha Anı Tur mu? TÖVBEE!!

 150. Anı tur’a sonsuz teşekkürler!…. Haziran ayında Kuaşadasına giderken otobüs deki rehberleri ile Tusan Beach Resort’da bulunan rehberler Sayın Abdullah Çiftçi ile Sayın Çağla Güven’e müşterilerine gösterdikleri saygıdan, ilgiden dolayı teşekkür ederiz… Bundan sonra’ki tüm yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerim de Anıtur’u tercih edeceğim…. Tüm yakınlarıma dostlarıma önereceğim…. Anı Tur’la güvenle yola çıkılır…. Tekrar teşekkür eder, işleriniz de başarılar dilerim….

 151. 27.06.2011 04.07.2011 tarihleri arasında anı tur aracılığıyla antalya belek limak arcadıa otele tatile gittik tatil çok güzeldi otelden yana hiç bir şikayetim yok yanlız tur dan yana hiç bir ilgi ve alaka göremedik otelde turdan kimse yoktu karşılayan olmadı bırakın karşılamayı bir telefon bile açıp gittinizmi veya memnun kaldınızmı nasıl geçti diye soran bile olmadı böyle büyük bir tur şirketine yakışmadı ilgi sıfır turun anlaştığı otellerde müşterilerini karşılıyacak ilgilenicek bir personelinin olması şart umarım dikkate alırsınız

 152. teşekkürler [anı tur ] tatilimizi zehir ettiğin için bizi resmen kandırdınız nasıl bir otel pazarlama anlayışı bu otel hakkında hiç araştırma yapmadın mı tam rezalet otel rus dolu hijyen sıfır bide en önemlisi plajı kayalık bize söylenenintam aksi biz çocukların girebileceği bir yer istedik biz bile zor denize girdik bide demezler mi sizi başka otele kaydıralım biz istemedik zorda olsa rezarvasyonu iptal ettirdik ama 3 günümüzü yediler oteli pazarlarken güzel ballandıra ballandıra anlat sat hayal kırıklığı yaşayınca insana koyuyor bakalım kalan 4 gününün parasını alabilecekmiyiz ama nasıl olsa sözleşme elimizde nereye başvurmak gerekiyorsa yapıcam hakkımızı sonuna kadar arayacağım [anı tur] mu bir daha ne ben nede yakınlarım asla

 153. 24 Haziran 2011 de katılmış olduğum karadeniz yaylalar turuna rizeli bir bayan olarak görmediğim yerleri görmek bilgilerime bilgi katmaktı amacım. Anı turun bize konaklamak için seçmiş olduğu otellerden memnun kaldım önce Allaha sonra şöförlere emanet ettiğimiz canımızı bizi güvenle yolculuk etmemizi sağlayan şöförlerimizdende memnun kaldım.Yardımcı rehperimiz Alpere ilgi alakasından dolayıda çok teşekkür ederim. Rehperimiz Okan Sarıdiken bazı eksik bir kaç yanlış bilgisinin dışındaki kültür tarih açısındaki bilgileri çok verimliydi. Kültür turuna katılmış, amacı bilgi almak olan bir kişi olarak kendisini çok verimli buldum bu konuda buda çok önemli bu anlamda beklentisi olan insanlar için ama idare yeteneği sıfır olan bir arkadaşımız.Hayatta her şey bilgiyle sınırlı kalmamalı, ben kuralcı ve haksızlığa gelemiyen bir bayanım ve on günde bir, bir otabüs dolusu yolcuyla ayda ortalama doksan kişiye rehperlik yapmaya çalışan bu arkadaşımızın idare yeteneğinin çok eksik olduğunu üzülerek seyrettim.Koltuk sıralaması kurallara uygun bir şekilde her gün bir arkaya kaymak şartı ile kurulan kuralı yolculuğumuzun bir kaç gün sonrasında amacı kültür gezisimi yoksa başka nedenlermi olan bir bayanın, en öne oturulma haksızlığını gördüğümde kendisine bu rahatsızlığımı dile getirğimde bana haksız olduğumu dile getiren Okan bey koyulmuş olan kuralları kendi kişisel görüşleri ile değiştirdi. En büyük şanssızlığım yanımdaki koltuğa bilgisizliği ile kendini ispatlamaya çalışmakla hayatının bundan sonrasınıda hiç değişmeden yürüteceğine inandığım bakışlarının bir çok bayanı ve bazı el hareketleriylede rahatsız eden bir sapıkla yan yana on gün boyunca geçirmem oldu.Okan bey ile bir çok kişinin hikmet adındaki bu sapıktan rahatsız olmalarına rağmen idare yeteneğinin zayıf olmasının verdiği tecrübesizlikle on gün boyunca kan kussamda Okan beyin dik kafalılığını gördüğüm ilk konuşmamdan sonra kendisi ile muatap olmadım.Kendisine haksızlık yaptığını söylediğim konuşmamda ne derse onu yapacağımı kurallara harfiyen uyacağımı ifade etmiştim ve bunuda sonuna kadar yaptım ama bu benim en büyük hatam oldu malesef. Dağa çıkarken minübüslere binmiştik dönüş yolunda arkaya değil ön koltuğa oturmuş bir kaç bayandık şunuda belirteyim bizden yaşça büyük olan hasta bir bayanda en ön koltuğa oturmuştu. Hikmet adındaki sapık yanımıza gelerek bize kalkmamızı kendi yeri olduğunu dile getirdiğinde patlama noktasına gelmiştim günlerdir yatak hayatı duşu masajlarını dinlediğim kişinin koltuk kavgasına olayı dökmesine dayanamayıp minübüsten inip tartışmaya başladım sonuç ne mi Okan bey kavga ettiğim sapıkla beni aynı minübüse oturttu onu öne beni arkaya hasta olan bayanın hastalığını bilmesine rağmen onlarıda benim yanıma arka koltuğa oturttu onların yerişnede iki genç bayanı kavga esnasında günlerdir kendi koltuğunda oturmayan en önde oturan bayanında okan bırak birbirlerine girsinler sözünede hiç bir karşılık vermedi.Soruyorum sizlere bu mudur kural hak adalet. Otobüse geldiğimizde bütün yolculara bizi kimse satın almadı şöförleride benide alamaz konuşmasını yaptı. Soruyorum bir yolcunun bırak birbirlerine girsinler sözü ile kim kimi satın almış oluyor yorum sizin.İstanbula dönüşüme bir kaç gün kala okan beye bir kaç bayanın bu sapıktan rahatsız oldukşlarını bildirmiş olmalarına karşın elinden hiçbirşey gelemediğini kendisi ifade etmiş. Yapıcağı çok basit beimde ondan beklediğim şey kan kussaamda dile getirmedim sonuna kadar kurallara uydum ama rahatsızlığımı bilmesine karşın bana en arkada kimsenin oturmadığı iki sıra koltuğa geçmemi söylemesini bekledim ama bunu yapmadı. Soruyorum kendi annesi bacısı aynı durumda kalsaydı acaba ne yapardı. Münibste kavga ettiğim pısırık sapıkla beni aynı araca koyması mantıklımıydı. On iki saat yüksek ses hikmet sapığını dinlemem yeri geldiğinde rehperin anlattıklarını duyamamam şöförün sağ olsun müziğin sesini açmasını rica etmiş olmama karşın sapığın sesini yükseltmesi ve istanbula gelmemize az bir zaman kala sapığa artık yeter burası evin değil tartışmasına girdiğimde Okan beyin şöföre otobüsü durdur dışarıda kavgalarını yapsınlar demesi mantıklı mı bu tur çok farklı sonuçlanabilirdi ben kimseden beni savunmasını beklemedim tek beklediğim laftan anlamayan bu sapıktan idare yeteneği olmayan bir kişiden beni uzaklaştırmasını beklemek oldu ama bunu göremedim.Mevlananın bir sözünü Okan beye söylemek istiyorum ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol 39 yaşındayım hayatta öğreneceğim çok şey var öğrenmenin yaşı yoktur.Bu turda da çok şeyler öğrendim bir karadenizli rizeli olmaktan gurur duyardım bu turda bir o kadar daha milletime olan sevgim kat ve kat arttı.

 154. ayrıca özellikle belirtmek isterim ki anı tur şans işi değil senin gideceğin otel yada tatil şans işi
  eğer oteli yada tatil yerini beğenmediysen anı turun herkese tavrı aynı yapacak bişey yok ya daha fazla para verirsin yada bu tatili sonuna kadar çekmek zorundasın
  ama otel yada tatil yerin iyi ise anı tur herkes için iyidir çünkü yaptıkları bişey YOK.
  buradan herkese duyuruyorum ANI TUR KESİNLİKLE KALİTESİZ BİR KURULUŞTUR MÜŞTERİSİNE ASLA SAHİP ÇIKMIYOR.

 155. anı turun yönlendirdiği bir otele gittik (PGS World place)
  otelin 5 yıldızlı olduğu söylendi ama balayı odası olarak ayırttığımız odanın klimaları ve sıcak suyu çalışmıyordu
  ayrıca minibarında hiç adını duymadığım can kola gibi basit içecekler vardı
  banyoya da saç kremi koymayıp duş jelini ve sabunu sadece 1 defa ufacık bi kutuda verdiler
  odamızın içini oteldeki bütün herkesin görebileceği bi yerden vermişlerdi
  bütün şikayetlerimizi anı tur a ilettik bu otelde kalmak istemediğimizi bizi daha düzgün bir otele yerleştirmelerini istedik hatta müdürleri Melike hanımla da konuştuk ama bizi dinlemek yeride mahalle agızı ile ama eğer böyle bişey yaparsak ekstra ekstra bir sürü masraf çıkardılar. anı tur hiç bir şekilde müşterisine sahip çıkmayıp onun zor durumundan faydalanmaya çalışan bir kuruluştur. otellere yerleştirdikleri elemanlar hiç bir sorulara cvp veremiyor bilgisizler ve ilgisizler. bir daha asla anı tur u tercih etmeyeceğim. onların sayesinde balayım berbat oldu

 156. şikayetleri okudum da keşke gitmeden oksaydım çok benzer şeyler yaşamışız bizde 9 taksit dedik sevgili anı tur 6 taksit yapmış anı tur un tüm birimleri çok berbat bedava tatil deseler anı tur a yanaşmam tatil keyfinizi berbat hale getirmekte üslerine yok bakın bu konuda çok iyiler işte

 157. merhaba biz eşimle 24 haziran da anı tur ile kemer carelta otel e gittik benim sıkıntım tur görevlileri kesinlikle profosyonel değiller çok acemice tavırlar var
  otelin içinde bam tur görevlisi bize yardımcı olmaya çalıştı sanırım anıtur görevlisi ismail bey di otel de tüm tur görevlilerinin telefonu yazarken anı turla ilgili hiç bir bilgi yok biz bu arkadaşa tatil boyunca ulaşamadık dönüşle ilgili gezilerle ilgili hiç bir bilgi alamadık EN ÖNEMLİSİ BİZDEN RAHAT VE GENİŞ KOLTUKLARDA YOLCULUK YAPMAK İÇİN KİŞİ BAŞI 10 TL FAZLA PARA ALDILAR FAKAT RESMEN DOLANDIRICILIK OTOBÜSLERİN HEPSİ AYNIYDI BU DOLANDIRICILIKLA İLGİLİ GEREKLİ YERLERE BAŞVURACAĞIM BİLGİNİZ OLSUN HİÇ YAKIŞMIYOR HİÇ BU FIRSATÇILIKLAR ANI TUR BENİM İÇİN SON BULMUŞTUR

 158. Hayatımın en güzel günlerinden 3 gün…NEVŞEHİR ÜRGÜP TURU…Anı tur ve rehberlerimiz HAKAN ÖKSEL,MUSTAFA YÜKSEL E sonsuz teşekkürlerimle…

 159. Anıturdan tatil sigortası yaptırarak,erken rezarvasyon yaptırdım, daha sonra iptal ettirmek zorunda kaldım beşgün içinde paramın ödeneceğini bildirmelerine ramen onbeşgündür sallayıp duruyorlar bu hafta o hafta diye oyalayıp duruyorlar.Şuanda ödeyeceklerinden kuşku duyuyorum.

 160. anı turdan herşey dahil konsepte anlaştığım polat alara otel tam manasıyla rezalet, otele nasıl 4 yıldız verilmiş bilemedim, orada kalacağına çadır kur daha iyi içme suyumuzu bile dışarıdan aldım, yemek saatlari dışında yemek yok,içecekler 3 sınıf, nescafe makinasında sıcak çikolata dahi yok, sahilde yiyecek birşey yok,sadece belirledikleri içecekler var. Ama Anı tur oteli pazarlarken 07.30-23.30 arası herşey dahil diye sattı ama biz bir şey göremedik.

 161. anıtur aracılıgıyla 24 hazıranda 6 gecelık antalya dedeman otele gıttık.ınternet sayfasında 2 tur standart oda resmı vardı.bebegımde oldugu ıcın ozellıkle yenılenmıs oda olmasını tercıh ettıgımı belırtmeme ragmen bana butun odaların yenı oldugu ve bızede bu yenılenmıs odalardan verılecegı soylendı bızde bızımle konusan bayana guvenerek 5 gecelık kalmayı dusundugumuz tatılımızı ertesı gun 6 gecelık olarak cagrı merkezınden satın aldık.otele gıttıgımızde bıze eskı goruntulu odalar verıldı.anıturu aradıgımda bana neslıhan hanımın numarası verıldı ama neslıhan hanım o gun ızınlı oldugundan erkandı sanırım adı beyefendıyle konustum bana bır saat ıcınde bana gerı donulecegını soylemesıne ragmen gerı donulmedı tekrar cagrı merkezını aradıgımda bana gene gerı donulecegı soylendı.bızde hala anı tura guvendıgımızden odamız degısecek ya!bıze verılen odaya gecmedık.kucuk bebegım oldugunu soylememe ragmen yaklasık 5 saat kadar bızı beklettıler baktım ses seda yok mecbur odaya gectık cagrı merkezını bırdaha aramama ragmen gene bana gerı donulecegı soylendı şaka gıbı!!!tabıkı gerı donus hıc mı hıc gerceklesmedı.bebegım o sıcakta lobıde 5 saat beklemek zorunda kaldı.sunu bılıyorumkı bır daha anı turmu asla ve herkesede ıletecegım sey sukı anı tur denınce ya vaz gecın yada bır daha dusunun.herseyden once paranızla rezıl oluyorsunuz saygılı bır kurum olsa en azından arar bır derkı kusura bakmayın degıstıremıyoruz bız bunu bıle kabul ederdık,bebegım en degerlı varlıgımda harap olmazdı o kadar.ama 5 saat beklemem ragmen o bır saat sonra donecegım dıyen kımseler hala yoktu.anı tura tavsıyem oncelıkle ınsanlara saygı duyan yonetıceler ve cagrı merkezınede kendı kafalarına gore satıs yapmak ıcın uydurma seyler anlatmayan elemanlar almaları.umarım dıkkate alırsınız tavsıyemı cunku tanııgım herkese ve her fırsatta basıma gelenı anlatacagım.

 162. Anıtur ile 1 hafta önce antalyada tatilimizi yapıp döndük. şikayetim şu olacak, sakın gideceğiniz yere otobüs turu ekletip gitmeyin. çünkü 10 saatte gideceğiniz yere 13 saatte gidersiniz, ayrıca otobüslerde, hizmet ve konfor sıfır. resmen perişan olduk yollarda. 14 saat süren yolculuk tam bir işkenceydi. tatil rezervasyonunuzu anıtur ile yapabilirsiniz, ancak kesinlikle seyehatınıza otobüs turu eklettirmeyin derim. bu işi ehline bırakın. yani gidip otobüs firmaları ile çözün bu olayı..

 163. anıturdan şikayetciyim rezervasyonumu iptal ettim ama daha hala param geri yatırılmadı sizinle rezervasyon yaptığım için bin pişmanım bir telefon görüşmesinde derdimi on kişiye anlatmak zorunda kaldım ve asla birdaha sizden rezervasyon yaptırmıycam tüm tanıdık ve arkadaşlarımada sizinle çalışmamasını söyliycem tam bir rezillik yaptığınız!!! en kısa zamanda paramı geri yatırın ayıp bu yaptığınız….

 164. Bizden ultra her şey dahil olarak talep ettiğiniz ücreti anında size ödedik, otel rezervasyonumuzu yaptık ve tatile gittik. Siz bize “Tesiste açık-kapalı yüzme havuzu, fitness center, su sporları, spa merkezi, jakuzi, buhar odası, hamam&sauna, masaj odaları, güzellik salonu-kuaför ve kasa var.” dediniz ama bunların hiçbiri yok.

  Oteli satarken gösterdiğiniz resimlere inandık. Maalesef otelin resimleri ile gerçeği çok farklıydı. Bir defa havuz resimdeki gibi değil. İskele seneye olacakmış, denize girilecek nokta resimdekiyle alakasız yerde sığıntı gibi. Su sporları adına hiçbir şey yok. Resimde yarımadadan denize girilir gibi görünüyor, alakası yok. Verdiğimiz paranın hakkını geri istiyoruz.

  Havuz motorları 3 gündür çalışmıyor, her tarafımız kabardı. Raporları, resimleri yetkili mercilere sunmak üzere aldım. Lobide korkuluk kırılmış çocuklarımızı Allah korudu. İlk gün 20 Haziran’da bizi her yer kapalı diye beklettiler, bekledik. Ertesi gün kapalı dediler, bekledik açıldı dediler amelelerin içinde tatil yaptık. Çimler bile yeni döşeniyor. O kadar sinir doluyum, o kadar anlatacak şey var ki dinlemek isteyen olursa buradayım.

  Anı Tour merkezini aradık, şaka gibi 1 gün tatilinizi uzatalım dediler. Biz bunu mu hak ettik. Anı Tour’un ismine güvendim, mağduruz. 13 yetişkin 3 çocuk dünyanın parası tatilimizi 3 gün önce bitirdik. Bakalım ne olacak, bir de sezonda bayi toplantısı ne alaka?

 165. Veli Çilsal ***YOKSA KALİTELİ GÜVENİLİR Mİ SANIYORSUNUZ O ZAMAN OKU**** şubat ayın da erken rezervasyon yaptırdım daha ucuz diye bangır bangır mesajlar msn ye hergün bitiyo son gün diye,bizde kandık, rezervasyonu yaptırdık koskoca anıtuR ya.Dün yani 25/06/2011 tarihinde bir arkadaşım senin tuttugun otel 1632 tl deyince şok oldum baktıgımda harbiden ben 1840 tl şubatta ödemişim şuan yani haziran ayında 1632 tl ve aradım durumu izah ettim ertesigün dönüldü,yapacak birşey yok istersen iptal et ordan rezervasyon yap denildi pişkin pişkin senin BÜYÜKLÜGÜN NERDE ANI TUR.iptal ettireyim ettireyim ama şikayetlerde okursanız onuda anlarsınız nekadar zor oldugunu anlıcanız BENNNN YANDIMMM SİZZZ YANNNN MAAYINNNNN………………. dikkatine

 166. ***YOKSA KALİTELİ GÜVENİLİR Mİ SANIYORSUNUZ O ZAMAN OKU**** şubat ayın da erken rezervasyon yaptırdım daha ucuz diye bangır bangır mesajlar msn ye hergün bitiyo son gün diye,bizde kandık, rezervasyonu yaptırdık koskoca anıtuR ya.Dün yani 25/06/2011 tarihinde bir arkadaşım senin tuttugun otel 1632 tl deyince şok oldum baktıgımda harbiden ben 1840 tl şubatta ödemişim şuan yani haziran ayında 1632 tl ve aradım durumu izah ettim ertesigün dönüldü,yapacak birşey yok istersen iptal et ordan rezervasyon yap denildi pişkin pişkin senin BÜYÜKLÜGÜN NERDE ANI TUR.iptal ettireyim ettireyim ama şikayetlerde okursanız onuda anlarsınız nekadar zor oldugunu anlıcanız BENNNN YANDIMMM SİZZZ YANNNN MAAYINNNNN……………….

 167. şimdi yorumları okudumda;bu anıtur bir şans işi galiba.kimi çok memnun kimisi bela okuyor.kumar gibi yani allah anıturla sayahat edenlerin yardımcısı olsun ve bol şans versin.:))))))

 168. Sayın Anı Tur yetkilileri,
  Sizlerden almış olduğum(almaz olaydım!)20/06/2011 günü başlayan Didim Akbük tatilim tam anlamıyla hüsranla başladı, rezaletle sona erdi.Bir yıl boyunca bu tatili bekleyip tam bir rezeltle sonlanmasının elbette bir bedeli olmalı.
  Gittiğimiz otel muhteşem bir yer ve nezih ortamdı ancak sizin acentanızın anlaşmış olduğu şirket veya şahsa ait kısım tam bir felakat.Odalarda sadece yatak dışında hiçbir şey bulunmamakta(ne kılima,ne tv,ne buzdolabı ne mutfak eşyaları ne sıcak su,ne havlu,ne perde(perde takmak için korneş bile monte edilmemiş).Yol yorgunu geldiğimiz odanın bu görüntüzü tam bir feleketti.Bize siz restorana gidn oturun(hiç dinlenmeden)biz akşama kadar halledeceğiz denmesine rağmen akşam hiç bir artı birşey konmamıştı.Şirketinizi aradık bize döneceklerini söylediler:Dönmediler:biz aradık şahısların numaralarını bulamadıklarını söylediler.Biz araştırıp kendilerine verdik ancak bir sonuca ulaşamadık.Akşam bizi kuşadasında bir otele yerleştirebileceklerini söylediler.İstemeyerek ,yol yorgunluğu ile, ve tatilimizin bir günüğ boşa geçmiş olarak,gecenin bir yarısı yine yollara düşüp kuşadasına gittik.(Bu arada 3 yaşındaki cocugumuzla yaşadığımız sıkıntılardan bahsetmiyorum).Gittiğimizde karşılaştığımız manzara dahada vahimdi.Bizim seşmiş olduğumuz konseptle uzaktan yakındn alakası olmayan,denk olmayan bir yer.Odaları,o banyoları felaket bir koku biryerlere dokunmaya iğrenerek bir gece geçirmek zorunda kaldık.Yine şirket yetkililerinizle maduriyetimizin giderilmesi için görüşüldüğünde madur olan biz değilizde şirketiniz olmuş gibi tavırlar bizi tam anlamıyla çileden çıkarmıştır.Bir günlüğüne retoranda saatlerce bekletildiğimiz gece yaraısı yorgunlukla başka bir yere gönderildiğimiz ve yaptığımız benzin masrafı için,yaşadığımız rezilliğimiz için sizin kesmiş olduğunuz 227tl+350tl bedel ödettirildik.En önemlisi yaşadığımız sinir,stres ve yorgunluk,ve aile arasında gerginliğe neden oldunuz bunun bedelini siz bize 577tl+yaşanılan huzursuzluk olarak ödettirdiniz.Bizde maddi manevi tüm haklarımızı arayacağız….. Tatilimiz yaşanılan 2 rezil gün geçirdikten sonra bitirerek eve dönmek zorunda kaldık.
  Bilgilerinize.

 169. ***ŞİKAYETİM VAR***
  Anı tur firmasının kredi kartına 9 taksit kanpanyalarından faydalanarak şubat ayında erken rezervasyon yaptırdım,bu güne kadar 3 taksit kredi kartımdan tahsil edildi, çeşitli sebeplerden dolayı tatilimi iptal ettirmek zorunda kaldım.Sigortalı olan rezervasyonumla ilgili bankaya gittiğimde geriye kalan 6 taksidin hesabımdan silindiğini, ANCAK önceden ödemiş olduğum 3 taksil bedelinin hesaplarıma 2012 yılının ocak,şubat ve mart aylarında geçecek olması beni son derece rehatsız etti.Zamanı geldiğinde hesaplarımdan günü gününe alınan paraların geri ödemesinin 1 sene sonra yapılacak olması son derece haksız.Daha üzücü olanı, durumdan anı tur çalışanlarının haberdar olması ve bu maduriyetin giderilmesiyle ilgili bu güne kadar herhengi bir girişimde bulunmamalarıdır.ŞİMDİ SORARIM SİZE ANI TUR BANA NASIL BİR HİZMET VERDİ!!!!

 170. 8 Haziran’da giriş yaptığım 3 gece konakladığım Alatimya Oteli tur şirketinin yansıttığı kaliteye sahip değildir. Otel 5 yıldızlı olarak tanıtılmasına rağmen pansiyon kalitesindedir. Yerleştirildiğim odada halı 1 aydır temizlenmemiş, toz ve pislik içinde, cam çatlaktı. Oda, bağlantılı oda olup 2 oda kapısı arasında sadece kapı önüne valizlik konulmuştu. Her şeyin en kalitesiz ve ucuz tercih edilmişti. Banyoda havlu yoktu ve banyoda tüm metal aksesuarlar paslanmıştı. Klima kumandası yoktu, tv kumandası bozuktu.Yemekleri çok kötüydü ve her şeyi kalitesizdi.

  Bu otelden memnuniyetsizliğimi Anı Tur yetkililerine ilettiğimde odamı değiştirebileceklerini ama otel değişimi yapmalarının zor olduğunu, otel bulurlarsa fark ödemem gerektiğini isteksizce ilettiler. Odam değiştirildi ama otel çok kötüydü. Ben gecelik 180 TL ödedim ve Anı Tur kalite standartlarına güvendim. Anı Tur’un bir standardının olmadığını, bu otelle sadece tek bay kabul ettiği için çalıştığını öğrendim. Bu otelin belediye ile ruhsat problemleri olduğunu her sezon öncesi zabıtanın oteli mühürlemeye geldiğini fakat satış yapıldığı için sezonda dokunulmadığını ve bunun 3 yıldır sürdüğünü öğrendim.

  Anı Tur böyle bir oteli nasıl pazarlar? Konakladığım süreçte kalan tüm Türk misafirlerin şikayetçi olduğunu gördüm. Anı Tur konuklarını mağdur etmez söylemi gerçek değil, bizzat şahit oldum. Kısıtlı zamanda iyi zaman geçirmek için yapmış olduğum bu seyahatin kabusa dönmesinin sorumlusu Anı Tur’dur.

 171. SAYIN ANITUR
  ÖNCELİKLE GİTMİŞ OLDUĞUM OTELDEN ÇOK MEMNUN OLDUĞUMU BELİRTMEK İSTEDİM OTELDEKİ GÖRDÜĞÜMÜZ İLGİYİ VE ALAKAYI ANITUR VE YETKİLERİNDEN GÖREMEDİM NEDEN ?
  başlangıça döneyim ben şubat ayında erken rezarvasyon fırsatımdan yaralanmak için iki kişilik rezarvasyon yaptırdım buraya kadar herşey normal gideceğim otobüsüde aynı pakete dahil ettirdim ben ödeme yaptığımda araçların şu anda tek model olduğu normal standart ücret vermemiz yeterli olacağını ödeme yaptığım acenta tarafından
  söylendi
  1)anıturun antalyaya giderken götürdü araç mükemmeldi inanırmısınız ilk bindiğimizde inanamadık
  yola çıktık telefonları herkez kapatsın dediler herkezde inanıyorumki o araca zarar gelmesin diye herkezde kapattı sadece birileri dışında anıtur yetkilisi tabi araç bilgisayar donanımlı belli birsüre gittikten sonra araç doğal olarak arıza yaptı ve gerçek suçlu içerde masumca uyuyan bizlere attı ve kendini temize çekti
  2)antalyaya indiğimizde ikinci büyük şok yaşadık bizi otelimize anıtur yetkilirinin teslim edeceğini düşündük işte oteliniz dediler ve arkalarına bakmadan çekip gittiler (ben hersene mutlaka turlar vasıtasıyla tatile gidiyorum ilk defa böyle birşey yaşadı)
  neyse onada sesimizi çıkarmadık
  OTELE DİYECEK EN UFAK BİR SÖZÜM YOK ve beklenen gün yani dönüş günü
  otelde iki aile gelmiştik aracın gelmesini bekliyordukki aracımız geldi saat 14,45 bu otobüsün geliş saati biz geldiğimiz gibi otelde kalan iki aile olarak gidicez diye beklerken onların aracının 17,30 da gideceğini öğrendik ve büyük bir şok yaşadık
  ÇÜNKÜ
  AYNI OTELDE KALIYORSUN OTELDEKİ BÜTÜN ŞARTLARIN EŞİT AMA ANITURA GELİNCE ŞARTLAR BİRANDA DEĞİŞİYOR SEN 10TL FAZLA VERDİN DİYE ONLAR HEM OTELDEN GEÇ ÇIKIYORLAR VE LÜKS ARAÇLARLA EVLERİNE YOL ALIYORLAR BİZ İSE ANTALYADA NE KADAR OTEL VARSA KAPI KAPI DOLAŞTIRILIYORUZ VE BU 14,45 YANİ OTOBÜSÜN KALKIŞ SAATİNDEN 19,15 MEŞHUR KEMER YOLCULARININ GELMESİYLE ANTALYADAN DÖNÜŞÜMÜZ BAŞLIYOR
  ben şimdi size soruyorum
  aynı şartlar altında yaşadığımız oteldeki insanlarla aradaki farkı kim ve neden belirliyor aradaki fark otobüs fiyatıysa ben otele okadar para döküp otobüse 10tl veremeyecek kadar aciz değilim bana otobüslerin standart olduğu söylendi antalyada 4 saat otobüsün içinde dolaştırılırken bu ayrımcılığın sebebi neydi
  otobüste 36 kişiydik herkezin şikayetide aynıydı
  size soruyorum MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ nerde kaldı

 172. sayın anı tur yetkilileri eminim bu yazdıklarımda boştur pazartesi gününden bu yana 5 defa 4440264 numaralı telefonu arıyor bize uygun kıriterde otel bulunmasını rica ediyorum fakat her tele çıkan personel biz size döneceğiz deyip kapatıyor memur ailesi olmamızsa hatamız mümkünse sitenize yazın bizi aramak için zengin olmanız gerekmektedir memura yardımcı olmuyoruz müşteri olarakta kabul etmiyoruz ismimden belki kayıt almamışsınızdır 5 defa yazdırdım ama burayada yazarım 05375977329 telefonum zaten aramayacağınız için önemide yok bizde memur ailesine göre acente bakalım

 173. SAYIN ANI TUR YETKİLİLERİ.SİZİNLE DAHA ÖNCE YURT İÇİ OTELLERDE TATİL YAPTIM HERŞEY ÇOK TA GÜZELDİ.BU SENE TİTANİC OTELDE ERKEN REZERVASYONLA TATİL SATIN ALDIM ANCAK SAĞLIK SORUNLARI NEDENİYLE TATİLİMİZİ İPTAL ETTİK.PARAMIZIN İADESİ KONUSUNDA BİZE YAPMADIKLARINI BIRAKMADILAR.MUSTAFA BEY VAR ANI TUR MUHASEBEDE BİZE PARANIZI YOLLADIK DİYOR PARA GELMİYOR ERTEİS GÜN TEKRAR ARIYORUM BU SEFER DE PARANIZI BUGÜN YOLLUYCAZ DİYORLAR.BAKALIM BU YALANLAR NEREYE KADAR

 174. Teşekkür

  6-16 Mayıs 2011 Klasik Gap Turunda bizlere rehberlik eden Sn.Erdan Şahin ve Sn.Okan Sarıdiken’e sonsuz teşekkürler. Tavırları, guruba hakimiyeti, dürüst davranışları,bilinçli ve esprili anlatımı, bilgisi ve bilgi paylaşımıyla;tüm insanlara, misafirlerine ve işine saygısıyla sn Erdan Şahin, yıllardır özlemle gezmeyi arzuladığım Güney Doğu Anadolu Bölgesini beklentimden de fazlasını vererek bize tanıttı. Kapodokya civarını gezerken, yardımcı rehber olarak bizlerle tura çıkan Okan Sarıdikenin de verdiği bilgiler ve güzel anlatımından da çok memnun kaldık. Tura birlikte çıktığımız dört arkadaşım ve kendi adıma, gezimizi anlamlı kılan rehberlerimize çok teşekkür ediyorum.
  ŞAHİKA EGE

 175. kültür turu, okul gezisi oldu!!!
  20-22 mayıs 2011 batıkaradeniz 3 kültür turuna eşimle katıldım. maalesef tur organizasyonu tam bir rezaletti. turda 7’den 70’e her yaştan insan vardı.aynı sınıftan( 6.sınıf) anneleri ve kardeşleriyle rezervasyon yaptıran öğrencilerle çocuksuz genç çiftlerin ve ayrıca 80 yaşlarındaki yaşlı çiftin aynı “kültür turuna” dahil edilmesi nasıl bir işgüzarlık, nasıl bir para kazanma hırsıdır??? 3gün 2 gece boyunca çocuk gürültüsünden, bağrışmalardan başka doğru düzgün bişey yaşayamadık. istanbul’un gürültüsü-stresi-kalabalığından uzaklaşalım,huzur dolu 3 gün gecirelim derken tam tersi şeyler yaşadık…heran birbirine patlayacak insanlarla dolu bir otobüs düşünün..her gidilen müzede “dokunulmaz” denilen objelere saldıran, ahşap olan otel merdivenlerinde gecenin bir saati koşturup duran çocukları düşünün.sonra da anıtırun “dörtdörtlük tatil keyfi” sloganını anımsamaya çalışın bakalım.bu arada çocuksuz aile olduğumuz için biz anlayışsız olarak suçlandık, o da ayrı.2 gece için 3 oda değiştirdik.ilk odanın banyo tavanından pis sular geliyordu, başka oda olmadığından bizi sıkış-tepiş bir odaya aldılar, geceyi orada geçirdik.wc’si o kadar küçüktü ki sığamadığımızdan otelin genel wc’sine gittik her seferinde.2.gece daha geniş bir odaya aldılar, oranın da doğal yaşamı korumak adına örümcek ağlarına dokunulmamıştı!!istanbul’a dönüş yolunda fenerbahçe şampiyonluğuna denk geldiğimizden anıtur sedat bey’e tüm ısrarlarımıza rağmen bizi kadıköy eski salı pazarında bırakmaya karar verdiler; şampiyonluk gibi özel bir durum sözkonusuyken, saatlerce o gürültülü otobüste yolculuk etmişken, bir sonraki gün mesai varken,bir de trafiğin içine girip gecenin bir yarılarına kadar çıkamayacağımız anıtur sedat bey tarafından bize son armağan olarak sunulmuştu..biz de eşimle daha fazla dayanamayıp e-5 kenarında verilen son wc molasını fırsat bilip, çantaları kaparak kendimizi dışarıya zor attık. taksiye binip evimize dönebildik.eve geldiğimizde başımız kazan gibiydi, kulaklarımın uğultusu sabaha dek geçmedi.anıtur’a bize yaşattığı bu dörtdörtlük tatil için çok teşekkürler!!!!

 176. Biz eşimle birlikte 2 sefer ANITUR ile seyahat ettik,biri uzun karadeniz rehberimiz ELİF hoca ve yardımcısı TALİP, ikinci gezimiz 5 mayısta kapadokya kültür turu bu sefer ki rehberimiz ise HAKAN ÖKSEL ve yardımcısı HÜSNİYE. Her iki seyahatimizde rehberlerimizde mükemmel ötesiydi. Dünya tatlısı bir o kadarda donanımlı kişiler.Eğer seçme şansınız oluyorsa bu rehberlerden şaşmayın derim ben….

 177. 19 mayısta arkadaslarla beraber özkaymak ıncekum otelıne subat ayında rezervasyon yaptırdık ozellıkle anı tur aracıgıyla ılk taksıdımız bıle kesılmıstı ne yazıkkı nıasanı sonu mayısın ılk gunlerı bıze gelen telefonda burada yer sorunu oldugunu bızlerı baska otelde mısafır ettceklerını soyledıler bız bunu ıstemedıgımızı yer ayıttıgımız otele gıtmek ıstegımızı bıldırdık fakat kesınlıkle olmayacagını yer sorunu oldugunu soyledıler demek yerlı turıste bu kadar deger verıldıgı anı turım ın nasıl calıstıgı ozkaymak otelınınde bızlere ne kadar deger verdıgını boylelıkle ogrenmıs olduk tesekkurlerrrrrrr

 178. biz marmrise tatile gitmiştik giderken bam
  tur la gittik tam bizi marmarisin içinde birakmadı küçük 1 minibüs bizi otelin ksapısına kadar bıraktı ve otelden
  artık dönerken 1 az havuzda yuzdüm o son gün annem odada bawulu hazırlıyordu biz de abimle beraber havuzda yüzüyorduk ve abim saate baktı saat gelmişti odaya idip yindik resepsiyonun onunde bekliyorduk o küçük minibüs bozulmustu iyiki yoksa maramarisin meşhur dağlarını gene gezecektik …iyiki tekne ile gittik taksiye bindik taksi bizi pineta otelin orada bıraktı hawa çok sıcaktı yine havuzda yuzdum hawuz gewur kaynıyordu aslında bam tur da çok güzeldi we anı tura bindık anı tur sıcacık sesş sakin 1 otobüstü we ben mayiştim 1 gözlerimii açtım ewlendirme dağiresinin oraya gelmişik saat 5 annem anı turun soforune çok teşekkur etti bam tur ve anı tur 1 harikaaaa …..

 179. ancak servis hostestimiz ve şoforlerimiz mükemmel insanlardı kendilerine (CELALETTİN EREN) TEŞEKKÜRÜ BİR BORÇ BİLİYORUM.ANI TUR YETKİLİLERİNE DE BAZI ŞİKAYETLERİM VAR. bütün yetkiler firmada toplanmış biz yeyyahat edenlerin hiçbir söz hakkı örnegin erken rezervasyon yaptırmama ragmen 42. ci koltukta yer almışım tabii bu şekilde turu tamamladım halbuki 9.10.11.12. vb.yerlerde 20_ 25 yaşlarında insanlar oturmaktaydı hangi sistemi uyguladıgınızı bilmek benim en dogal hakkım tur operatörünüde dedigi gibi istemeyen gelmez amaç sadece ticari olmamalı asgaride ortak noktada buluşmaktır.

 180. sayın anı tur yetkililerine 16 hareketli şeb-İ ARUZ KONYA GEZİSİNE KATILDIM turunuzla ilk seyyahatimdi çok pişman oldum.özellikle rehberimiz İBRAHİM ARİ hakkında bir şey söyleyecegim (butün otobüs bir gece uykusuz ertesi sabah ful gezi derken otele gidip tekrar törene katılmak içinuyarılıyorkenİSMAİL beyinsanların bu görüntüsünden rahatsız olmuş bize dediki: sizleri buraya zorla getirtmedik istemeyen gelmese idi diyerek bizler, azarlayan bir ses tonuyla susturdu ancak kimse ona zaten soru bile sormamıştı vb.daha neler neler rehberler,n,z otobüs içerisinde kedi krallıklarını kuruyorlar bu gruba hakim olmak anlamında degil

 181. PEK DEĞERLİ ANI TURUN ŞİRKETİN PERSONELİNE YETKİLİLERİNE YUKARDAKİ YAZININ DEVAMI OLARAK HAYATİ PARNAZ YAZIYOR BUNU UNUTMAMAK LAZIM SEVİ OTELİN (FETHİYE )ŞİRKETİN YÖNETİCİSİNE VE PERSONELİNE BİZE KARŞI YAPMIŞ OLDUĞU REFERANS KOMPLIMAN VE HOŞ GÖRÜLÜK NEZAKET SERVİS İYİ KARŞILAMA İÇİN DE AYRICANA ARON BÜYÜK MİZRAHİ VE BEN HAYATİ PARNAZ(HAİM PARNAZ)OLARAK ONLARA ÇOK ÇOK MÜTEŞEKKİRİZ .HEPİNİZİ SAYGIYLA SELAMLAR HÜRMETLERİMİZİ SUNARIZ

 182. TEŞEKKÜR MEKTUBU.PEK DEĞERLİ ANI TUR ŞİRKETİNE HİTABEN YORUMUMU SİZLERE YAZMIŞ BULUNUYORUM.LİKYA FETHİYE TURU 4 GECE 5GÜN 3 GECE OTEL KONAKLAMASI16.11.2010 DÖNÜŞÜ 21.11.2010 DA YAPMIŞ OLDUĞUMUZ GEZİDE REHBERİMİZ SERCAN DALGARAYA VE REHBER YARDIMCISI CİCİ KIZIMIZ BERNA YUVARLAK’A BİZLERE KARŞI YAPMIŞ OLDUĞU REFERANS HOŞ GÖRÜ ANLATIŞ İZAHAT EFENDİLİK ARKADAŞLIK KİBARLILIK NEZAKET HEM BERNA YUVARLAK’A HEM SERCAN DALKARAYA ÇOK ÇOK MÜTEŞEKKİRİZ.İNŞALLAH BAŞKA GEZİLERDE HER İKİSİNİDE AYNI BERABER OLMAK ŞARTIYLA GÖRMEMİZİ İSTERİZ.ARON BÜYÜK MİZRAHİ VE BEN HAİM PARNAZ OLARAK GEZİDE ÇOK KEYİF ALARAK SİZLERE İLETMİŞ OLUYORUM AYRICANA AYNI GEZİDE BİZİ SAĞ SELAMETLE GÖTÜREN VE GETİREN İKİ KAPTAN ARKADAŞIMIZA ÇOK ÇOK MÜTEŞEKKİRİZ BENDE ANI TURUN PERSONELİNE HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLMASINI DİLER SİHHAT SAĞLIK ,MUTLULUK ÜLKEDE HUZUR .İŞHAYATLARINDA ÜSTÜN BAŞARILAR DİLERİZ.HEPİNİZİ SEVGİ VE SAYGIYLA HÜRMETLERİMİZİ SUNARIZ.HAİM PARNAZ(HAYATİ PARNAZ) VE ARON BÜYÜK MİZRAHİ

 183. bayram tatilımızı fasta geçirdık anı tur ve rehberimiz mehmet bey ıle .tatil keyfimiz iki katına cıktı . gezımızde her andan cok keyif aldık.carklar bu kadar iyimi işler be kardesim helal olsun.verdigimiz paralarda helal olsun.çok teşekkür ederiz başarılarınızın devamını diler başta rehberimiz mehmet bey olmak üzere tüm Anı tur ailesine sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.Bundan sonra kesinlikle ANI TUR.

 184. sayın anıtur yetkılılerı.kurban bayramı tatılınde anı turla guney afrıka gezısıne gıttıkk..tur rehberı olarak arzu ortac verılmıstı..daha havaalından puruzlukler basladı ortda rehber dıye bır sey goremedık ne havvalınında bır toprlama ne ucakta…hanım kendısı gezıye gelmıstı sankı.ılgı alaka sıfır katara ındık hanım yıne yokk dahası vıze alınacak 1 gece kalmak ıcın hanımn gruptan haberı yokk…gorduklerıne vıze alıoo…derken guney afrıkaya ındık ne bır cevırı ne bır alaka …guney afrıka rehberı geldıde bız kendımız cevırı yapa yapa gezdık…ben kokartlı rehberım..bana bır sey lıtesızlık bu ne sevıyesızlık…..rehberlık anlayısı oturmmamıs ve bu ısı beceremıyen bır kısıyle bu tur nasıl gıder…ben rehberlık hızmetı alamıyacaksam nıye turla gıdeyım..bu hanım bırde utanmadan yazılan yorumları okuyup ınsanları ellestırılerı ıcın fırcalayarak ayrıldı…ben kokaklıyım bana bır sey olmaz bu ne saygısılık bu ne terbıyesızlık…lutfen bu konuda gereklı uyarıları yapınız..tesekkurler..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here