Flickr dünya’nın en saygın fotoğraf sitelerinden birisidir. Yurtdışında ki popüleritesini yahoo’nun satın alması ile birlikte hayli güçlendirdi. Bizde alanyatatil.net olarak fotoğraf albümüzde Foto Kritik ile Flickr‘a yer verdik. Flickr’da bazı fotoğrafcılarımız yaptıkları ciddi işleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Görki is nice model ... by Nejdet Düzen

Bu gönüllü turizm elçileri

 • Nejdet Düzen
 • Volkan HVC
 • Mine Beyaz
 • Erroba
 • Tulay Emekli
 • Joanat
 • Canmom

Olarak Flickr üye isimleri ile gözüme çarpanları yazdım(elbette daha fazlası var). Bu arkadaşlar ülke turizminde hani arka planda gönüllü olarak çalışan elçiler var diyoruz ya işte bu arkadaşlar onlardır. Çektikleri bir çok fotoğraf gerçek bir güzelliğe sahip olup defalarca bakma gereksinimi hissettigim karelerdir. Özellikle Nejdet Düzen‘e ait fotoğraf kareleri övgüyü hakeden tarzda.

Google: http://images.google.com.tr (En iyi fotoğraf derleyicisi)

Aynı şekilde kendi yaşadıkları yerlere aşık olan Volkan HVC gibi fotoğraf zevki gelişmiş fotoğrafcılara ait fotoğraf kareleri Flickr üzerinde Türkiye’yi tanıtan kareler olarak duruyor.

Özellikle flick merkezli resimleri derlemeye özen gösteriyoruz. İnanıyorum ki Flickr üzerinde Türkiye fotoğraflarını gören bir çok kişi ülkemizi merak edip araştırma gereksiniminde bulunmuştur. İleri dönemlerde diğer usta fotoğrafcılarımızında Flickr’da kendilerine özel bir üyelik alıp ülkemizde çektikleri fotoğrafları paylaşırlar.

Tekrar bu gönüllü elçilerimize alanyatatil.net adına teşekkür ediyorum.

4 YORUMLAR

 1. Yazılan güzel övgülerden dolayı size teşekkür ediyorum.
  “Marifet iltifata tabii” derle.Eski ama güzl bir söz.
  Memleketimiz hakikaten çok güzel.
  Sizlerinde katkılarını takdir etmemek mümkün değil.
  Teşekkür ederim.
  İyi çalışmalr dilerim.
  Saygılarımla..

 2. Merhaba Nejdet Bey,

  Flickr ve Flickr merkezli bir çok web sayfasında sizin çalışmalarınız ön sıralarda yer alıyor. Fotoğraf bakış açınız tartışılmasız gerçek çok hoş. İleri dönemlerde sizde Türkiye’nin her yerine ait kareleri Flickr gibi merkezlerde paylaşmanızı diliyoruz. Keşke Foto Kritik gibi sitelerde bulunan diğer değerleri fotoğraf sanatçılarıda evrensel olan bu tarz web sayfalarında paylaşım yapsalardı.

 3. Turizm elçisi sıfatı doğrusu hoşuma gitti. Ama gerçek buç .. özellikle tarihi yerleri tanıtmak için çaba sarfediyoruz. bunda başarılı olduğumuzada inanıyorum.
  Umarım bir gün turizm bakanlığıda bizim farkımıza varır.
  Her şey Türkiye için… Bizi onere ettiğiniz için çok teşekkür ederim..

  Nejdet Düzen

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here