Burada sizlere bir süredir tatil resimleri ve bilgileri aktarıyorum. Özellikle tatil köyleri ve ucuz tatil konularında eski makale seviyemize yetişmeye çalışıyorum. Bu konuda nitekim 1 ay gibi bir sürede 100 ‘e yakın içerik ekledim. Aslında aklımda ki içerik seviyesi Alanyatatil.net olarak en az 400 makale bunun çeyregini 1 ay gibi bir sürede anca tasarlayabildim. Fakat 2010 yılında hedeflerimize daha fazla yaklaşıp sizlere daha fazla yardımcı olmaya çalışacağım.

Esasen bir süredir 2 grup tatil siteleri arasından birinci ve ikinci grup tatil sitelerine çalışmayı bıraktım. Bunun başlıca nedenlerinide maddeler halinde sıralayıp sizlere aktaracağım.

Ülkeye ne gibi yararı var sorusu soruyorum

Bir Türkiye vatandaşını alıp bir yerden başka bir yere götürüp orada tatil yaptırmanın ülkemize ne gibi yararı var sorusunu Turizme ilk girdigim bu yandan beri sorup deneyim kazandıktan sonra diğer dillere geçmeyi düşünüyordum. Nitekim bunu bir kaç turizme çalışmalarım sırasında tamamladım. 3 yıl gibi kısa bir sürede ciddi çalışmalar altına imza atıp binlerce eşsiz makaleyi sizlerin beğinisine sundum.

Fakat zamanı geldi. İlk bu işlere girdigim zamanda ki düşüncelerimi 3 yıl aradan sonra hortlattım ve çalışmalarıma başladım. Bu çalışmalarım ile ülke turizmini geliştirmeye çalışacağım.

Kendi idolime aykırı davranamazdım

Kendi idolim demek yanlış olur aslında her turizmci için doğru idol diyebiliriz. Ülke değerlerini savunmak geliştirmek ve ülke içerisine döviz girdisi sağlamak turizmi meslek edinmiş her ferdin en önemli görevidir. Az değil milyarlarca dolar ülkeye döviz girdisi sağlanıyor her yıl ve bu döviz girdiler sayesinde ekonomide gezen dövizler artıyor.

Bu sayede dolar ve euro gibi paralar yüksek artışlar gerçekleştiremiyorlar. Nitekim her gelen yabancı turist yanında euro ve dolar getiriyor. Paranın yönettiği bu dünyada ülkemizin gelişmesi ve yatırım yapabilmesi de ancak maddiyatı bağlıdır.

İngilizce tatil siteleri sonraki etapta

İlk başlarda ülkemizin ismiyle tanıtım sitesi yapacağım. “Turkey Vacations” merkezli bu çalışmada gelecek yıla kadar ülkemizi görmek isteyen kişilere en güzel cümleler ile mutlaka gelmeleri gerektiğini ve nerede kalmaları gerektiğini nereleri gezmeleri gerektigini aktarmaya çalışacağım.

Sonuç ne olacak 1 yıl sonra arzuladıgım noktaya gelebilecem mi bilemiyorum. Uzun yıllar sonra ilk İngilizce çalışmam olacak ve benim İngilizcem gerçekten çok zayıf. Bu bağlamda İngilizce tercüme edebilecek kişilere gerçekten ihtiyacım olacak eğer sizin bir ilginizce bilginiz tercüme edebilme yeteneğiniz varsa admin@yivs.net msn adresini listenize lütfen ekleyiniz. Sizinle belki beraber başka projelerde de çalışabiliriz.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments