Bir çoğuna göre Türkiye’nin en çok müşterisini seven acentalarından birisi ETS Tur’dur. Ersoy Turizm acentası ETS Tur ile ilgili övgü ve şikayet bazlı acenta yorumlarınızı burada bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu kısımda paylaşacağınız yorumlar kesinlikle çözüm mercisi olmayıp sadece diğer tatilcilere kendi düşüncelerinizi paylaşma yeridir.

Ünlü turizm acentası hakkında kendi düşüncelerinizi paylaşmadan önce aşağıdaki bağlantıda bulunan yönergeleri takip etmenizi tavsiye ederim. Kurumsal Yorumlar Kısmıyla İlgili Yönergeleri Okuyunuz. Sizde kendi düşüncelerinizi aşağıdaki “Yorum” kısımından bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu kısımda otellerle ilgili şikayetleri lütfen paylaşmayınız.

25 YORUMLAR

 1. ETS Tur ile 3 gecelik Amsterdam turu na katildim. Her şey mükemmeldi. Kaldigimiz Corendon Vestality oteli superdi
  Gerek sabah kahvsltisi gerekse turk hamami yuzme havuzu
  Saunasi mukemmel.Otel personeli cok icten ve yardimsever.Otel calisanlarin cogu Turk ayrica otelin lokantasi da Turkler tarafindan isletiliyor.Gozunuz kapali gidebilirsiniz.

 2. ETS TUR REZALETİ

  5-9.10.2015 tarihinde yeni evli bir çift olarak balayı tatilimizi ETS TUR dan almak istedik. firmayı seçme sebebimiz kurumsal bir firma olmasi ve sorunsuz hizmet alacagimizi dusunmemizdi.

  5 ekim de İstanbul dan kıbrıs acapulco otele gidecektik. Sabah 09.30 da atlasjet ten ucusumuz olacaktı. sorun olmaması için Atatürk Havalimanına eşim ile birlikte sabah 07.20 da vardık. check-in işlemleri için atlasjet kontuarina gittik. sıra bize gelince bize verilen bilgi sizin bu uçakta yeriniz yok. Yani ets tur biletinizi kesmemis dediler. işin kötü tarafı ets turun kendi web sitesinde 7/24 hizmet verdiği yazıyor ve saat 9 a kadar aradığımız herhangi bir numaradan karşımıza bir muhattap çıkmadı.  sebebi mesai saatleri dışında oldukları. saat sabah 9 da basliyormus Mesai. 7/24 anlayışı Nerede??? saat 9 dan bir kaç dakika sonra musteri hizmetleri cevap verdi. bizi turu aldığımız acenteye yonlendirdiler. acente de bir avm de olduğundan, avm de 10.00 da açıldığından onlara da ulaşamadık. saat 0 9.30  da uçuşu olan bir çifti 10.00 da açılan bir acenteye yonlediriyorlar???? neymiş acente işlemlerini goremezlermis

  yogun israrlarimiz karşısında Atatürk havalimanında bir yetkili geldi. kendisi iç hatlar da ets tur havaalanı yetkilisi olduğunu söyledi.  Bu arada acenteye 10 da ulaştık. görevli bayan kontrol etseydiniz ucuslarinizi dedi. Halbuki ki bize o gün turu alırken sadece havaalanina gidin check-in yaptırın iyi tatiller dedi. musteriyi ne kadar onemsedikleri belli oldu. netice de paralarını o gün aldılar ve biz de eşimle paramizla rezil olduk. Koordinasyon eksikligine bakın, Kıbrıs tan bizi transfer için arıyorlar nerdesiniz servis sizi bekliyor diye!!!  biz de hala istanbulda oldugumuzu, parasini odedigimiz bileti almadiklarini dedik. bize uzun uğraşlar sonucu 13.45 te THY uçağında yer buldu. ama nasıl yer? yedek yolculara yazıldı isimlerimiz. şansa 2 kisi gelmezse eşimle kıbrıs a ucacagiz.??? 6 saat kurumsal firma dedigimiz ets tur tarafindan havaalanina bekletildik.allahtan ucusumuz tamamlandı ve Kıbrıs’a geldik.  ets yetkilisi bize hatalarını telafi edeceklerini otelde balayı çifti olduğumuz için ikram olacağını ayarladiklarini söyledi.  Bu da tam bir fiyasko. 4 gün otelde kaldık ne bir jest ne bir ikram. hiç birşey olmadı

  sizlere önerim bizim yaşadığımız duruma düşmeyin kendi işinizi kendiniz halledin. balayimiz berbat başladı sayelerinde!!!!

  acente: pasaport turizm buyaka avm de

 3. yanımda eşim,7 yaşında kızımda vardı..çok çok mağdur kaldık..hakarete uğradık..yemeklerin çok kötü olduğunu şeflerine söyleyince ne kadar para verdinizde ne bekliyorsunuz diye çirkin sözle karşılaştık..çocuğum hastalık kapacak diye vallahide billahide korktum..

 4. ets yi şiddetle kınıyorum..Marmaris selen hotelde bir hafta resmen işkence çektik..yemekler çok kötü..bardaklar kirli dibindeki artıkların üzerine ekleme yapıp müşteriye sunuluyor..ben ağzıma hayatı boyunca içki koymamış biri olarak selende cin karışımı soda içtim.. tabağımda 2 kere kıl çıktı.. ets yetkilisine söylememe rağmen banyoda şampuan yok..sonunda kendimiz aldık..mini bar dendi bar dolabı sözleşmemizde yazmasına rağmen yok dendi..hergün aynı salata tatlılar ..hangisini anlatayım..tüketici haklarına baş vurup paramın iadesini isteyeceğim..

 5. Uçaklı Karadeniz Turu rehberimiz Bülent Uluçay ve yardımcısı Şenol Güler idi. Kendisi ve yardımcı rehberi Şenol Güler’den aşağıda anlatacağım şekilde şikayetçiyiz. Bu arada ilk tur deneyimimiz değil, yine ETS Tur ile geziye gittik ve rehber ve yardımcısı işlerini çok iyi yapan ve görevlerini benimsemiş kişiler olduğundan ETS’den çok memnun kalmıştık.
  – Rize’de programda yazan değil, Bülent Bey’in seçtiği otelde konakladık. Otelin yemekleri kötüydü ve duş alırken sular kesildi, duşta kaldık. Konularla ilgili katılımcılardan şikayet gelince Bülent Bey tahammülsüzlük gösterip dinlemek bile istemeyerek, terslemeye kalkıştı. Hizmet sektöründe çalışan biri olarak davranışını çok yakışıksız ve küstahça bulduk.
  – Batum’daki programda Botanik Park, Orta Camii, Etnograyfa Müzesi ve Gürcü Gecesi programlarından sadece Botanik Park ziyaretini gerçekleştirdik. Bir KÜLTÜR GEZİSİ’nde Pazartesi günleri tatil olduğu için müze/leri göremememiz büyük bir dikkatsizlikti; Batum Etnografya Müzesini göremedik sonuç olarak! Sonraki günlerde Karester Yaylası’na çıktığımızda, bize sıcak süt ikram edildi. Bülent Bey burada sıcak sütün yapılamayan müze ziyaretinin bir telafisi olduğunu söyledi; çok gülünç… Ardından Orta Camii’nin dış cehpesinin restore edilmekte olduğunu, içini görebileceğimizi söyledi; “Yine de isteyenleri taksiyle götürebilirim” deyip, gezi programını yolcu tercihine bırakılabilir bir şeye dönüştürdü. Çoğunluktan ses çıkmayınca Orta Camii programı da yattı. Ertesi sabah bir katılımcı “Yabancı bir memleketi gezer gibi gezdik Batum’u, oysa Cumhuriyete kadar bizim toprağımızdı. Orta Camii’yi göremememiz büyük talihsizlik oldu” dedi. Bülent Bey “Neden bu kadar insanın içinde söylüyorsunuz bana bunu, bana söyleseniz anlatırdım; benim bu konudaki eğitimim de deneyimim de gayet yeterli” diyerek katılımcıyı azarladı.
  – Bülent Bey’in yöre insanı olması nedeniyle (kendisi Ordulu imiş), yöreye dair bilgisi genişti ancak tarihsel temelleri ortaya koymak adına yaptığı kulaktan dolma bilgilerle donatılmış anlatımları anlamsız özgüveni ile birleşince son derece rahatsız edici bir hal alıyordu. ODTÜ-Tarih Bölümü mezunuyum. Turda 2 doktor, 2 öğretim üyesi/görevlisi, bir savcı, 4-5 kadar mühendis, bir öğretmen ve yine üniversite mezunu özel sektör çalışanları vardı. Eğitim seviyesi son derece yüksek bir grup olduğumuz aşikar; dolayısıyla diğer katılımcılar da benimle aynı fikirdeydiler. Mesleği rehberlik olan birinin bu eksiği bile hoş görülebilirdi ancak ilgisiz ve bıkkın tavrı; hemen üste çıkma, bir tehditle karşı karşıya kalmış gibi saldırıya geçme eğilimi çok kötüydü. Bu arada ilgisizliği yardımcısına da yansımıştı…
  – Yardımıcısı Şenol Güler henüz 4.sınıf üniversite öğrencisi bir çocuktu(Üniversite öğrencileri ne zamandan beri çalışabiliyor SGK’lı olarak?. Şenol’a “Neden yemekten sonra su dağıtmıyorsunuz?” diye sordum, cevabı “İstediniz mi ki?” oldu. Bunun üzerine kendisine, neden masalarımızdaki kullanılmış bardakları, peçeteleri, ıslak mendilleri, çöpleri toplamadığını, otobüsün orta kapısında sallanıp duran çöp torbasını düzenli olarak atmadığını sormadık tabii. Cevap gayet açıktı, biz istememiştik! Yegane görevi rehberin işini kolaylaştırmak ve bizlere hizmet etmek olan birinin bu tutumu akıl alır gibi değil. Buna rehberin müdahale etmesi, ortamı, bizleri, programı ve hatta şoförü çekip çevirmesi gerekmez mi?
  Baştan savma bir şeye para, zaman, emek harcamış ve kendimizi kazıklanmış hissediyorum! Bu hissiyatı uyandıran program değil, programı sunan kişilerdir. Hizmetin içeriği ne kadar iyi olursa olsun, sunum kötü olursa hiç bir anlamı kalmaz!

 6. Bodrum park resort 5yıldızlı otel geceliğine 600 tl ve kameraları çalışmıyor.ets tur aracılığı ile gittik fakat 5 yıldızlı bir otel için verdiğimiz paranın karşılığı nerde anlayamadık.Kameraları kaydetmeyen 5 yıldızlı otel ılk defa görüyorum bunun karşılıgındada hiç bi şekilde mağdurıyetım gıderılmedı.Telefonum ve gözlüğüm çalındı.böle bir firmanın kamerası çalışmadığı için benim malımı çalan hırsızı gösteremedıklerınden dolayı hırsızı bulamadık mağdurıyetımı gıdermelerı gerekırdı nasıl 5 yıldız almış anlamıyorum kameraları kayıt etmıyor yada hırsızı saklıyolar.Birde kameralarımız kayıt etmek zorunda değil dediler.Bu nasıl 5 yıldızlı bir işletmedir anlamadım.ets tur böle fırmalarla çalışmamalı.ya böle firmalarla çalışmayaın ya mağdurıyetımızı karsılayın yada otele karşılattırın yada aracı olmayın.insanları mağdur edip mağdur ettırıyosunuz.kameraları kaydetmeyen otel kaldımı bu dunyada.

 7. 25 agustos 2014 tarıhınde ETS den Singapur, Bangkok, Hong Kong turu satın aldık.Rüya gibi cok guzel 7 gun gecirdik.tur programı,ara ucusların kalıtesi,konaklama yapılan otelirin lokasyonu ve temizligi kusursuzdu.özellikle rehberimiz özgur beye cok tesekkur ederim.cok pazık ,yapıcı,bilgli ve kusursuz bir rehber:)
  ets ve nezdindeki tüm calısanlara cok tesekkur ederim.

 8. 18 nisan-27 Nisan arası Saray dan gurup olarak gap turuna kaptanlarımız Haluk bey Özkan bey rehberlerimiz Erhan bey yardımcı rehberimiz Celalettin bey ile 9 günlük çok eğlenceli bir gezi oldu ets tura ve diğer çalışanlarına bize sağladıkları bu rahatlıktan dolayı çok teşekkür ediyorum bizimle birlikte yolculuk yapan personele yakın ilgi alaka ve verdikleri güvenden dolayı tekrar tekrar teşekkürler.Tekrar bir başka yere gitmeyi düşünürsem kesinlikle ETS turu tercih ederim.

 9. 2.Aralık 2013 Küba tatilini 6 kişi olarak satın aldık.Bir arkadaşımızın babasının kalp krizi geçirmesi üzerine bir kişilik iptalini elimizde raporlar olmasına rağmen yeşilköy etsnin çıkarmadığı güçlük kalmadı. Böyle bir durumda yardımcı olunması gerekirken nereden ve nasıl para keseceklerinin derdine düştükleri gibi saygısızlıkları da dikkat çekici idi. Aramızdan 2 kişi de Bahçeşehir ETS’den turu satın aldık.Tur hakkında 48 saat önce bilgi verileceğini vaad etmelerine rağmen son gün aradığımızda baştan savma cevapları ile büyük bir pişmanlık yaşatarak endişe içinde gergin bir tatile başladık. Ancak rehberimiz Taylan Atay tüm naifliği ,nezaketi, sabrı ve ilgisi ile ets’nin yarattığı olumsuz durumu kurtardı. ETS firmasına değil ama rehberimiz Sayın Taylan Atay’a bu güzel tatil için çok teşekkür ediyorum.Kendisinin ETS için büyük şans olduğunu düşünüyorum.

 10. yıllardır yurt içi yurt dışı tatillerimi ets tur ile yaparım….yurt içi özelliklede yurt dışı turlarda rehberlerimiz inanılmaz ilgisizlerdi…hatta bir viyana dönüşü rehber bizi otelde bıraktı…üstelikte geldim geliyorum diye oyalayarak…uçağı kaçırmama adına havalimanına kendi imkanlarımızla ulaştık ve ben bir daha ets ile hiç bir yere gitmeme kararı aldım…31 ekim 3 kasım tarihleri arasında ki paris turunu arkadaşlar ayarladı ben ets ile gideceğimizi duyunca tepki verdim başka tur yokmuydu ne yaptınız siz diye ama her şey ayarlandığı için huzursuz bir şekilde yola çıktım…sabiha gökçen havalimanına girdik ve rehberimiz sevgili NUR OĞUZ bizi karşıladı…o dakikadan itibaren 4 gün boyunca tüm misafirlerle inanılmaz bir şekilde ilgilendi…ve benim huzursuzluğum yerini güven ve rahatlığa bıraktı…bir rehberin görevi olmayan konularda bile bizim yanımızdaydı ta ki sabiha gökçen havalimanından çıkışa kadar…kapıdan uğurladı bizi …bilgisi nezaketi samimiyetiyle hepimizi kendisine hayran bıraktı…mağdur duruma düştüğüm zaman bile yazmayan ben kendisine kocaman bir teşekkürü borç bildiğim için yazdım….ets tur sizin gibi bir rehbere sahip olduğu için çok şanslı NUR hanım ve bundan sonraki Fransa seyahatlerimde özellikle sizin rehber olduğunuz turları tercih edeceğim…size binlerce kez teşekkürler 🙂

 11. 16-23 tarihleri arasında Grand Likya turuna katıldım katıldığım sürede rehberimiz serpil hanımın bilgisine ve anlatımına hayran kalmamak elde değil yardımcı rehber abdulkarinrin servisine kaptanımızın dikkatinden dolayı hepsine çok çok teşekkür ederim herkese tavsiye edrim mutlaka katılacak bir turdur

 12. 16-23 ağustos tarihinde grad likya turuna katıldın bu katıldığım surede rehberimiz serpil hanımın anlatımına ve bilgisine hayarn kalım yardımcı rehber abdulkadirrin servisine ve kaptanımızın dikkatine velhasıl hepsine teşekkürü bir borç bilip hepsine çokmu çok teşekkür ederim

 13. Ets tur çok iyi yolculuk yaptık.rehberimiz çok iyiydi.bodrumda agean garden otelde kaldık oteldeki elemanlardan daha çok ilgilendi bizimle resul kardeşimiz eşim ve ben çocuğumuz çok eğlendik tekne turuna çıktık ordaki rehberlerde çok iyiydi seneneye yine aynı turla tatile gideceğiz.Resul kardeşimize çok teşekkür ederiz. Sönmez ailesi olarak

 14. 12/18 Temmuz 2013 Yeşil Karadeniz Turu’nun tarafınız rehberi Bülent beyle kabusa dönüşmesi içten bir şekilde üzdü beni.Arkadaşlarımın ETS yurtdışında iyidir Kültür turlarında bir felakettir demelerini kulak ardı ettiğim için derinden üzgünüm.Bülent Beyin Karadeniz hakkında üstünkörü verdiği bilgiler, kişisel of ve poflamaları, serbest zaman vermemesi ve otobüsten indikten sonra ilgisiz hareketleri çok irite ediciydi. Bir basın yayın kuruluşunda çalıştığım için fotoğraf çekmek en yasal özgürlüğümdür bu turlarda.Fotoğraf çeken bizlere “ÇİNLİLER GİBİ HERŞEYİN FOTOĞRAFINI ÇEKİP DURMAYIN” diyen tur rehberimiz alternatif yemek yemek isteyenlere ben buraları bilmiyorum nasıl gidersiniz bilmem deyip bizi ısrarla anlaşmalı olduğu yerlerde yemek yemeye zorladı.Yaylalara sis yüzünden hiçbir tur çıkmamasına rağmen biz inatla meraklanmayın 1 saate hava açacak vaadiyle çıkartıldık.Zilkaleden sonra çıkacağımız şelaleye yol çalışması yüzünden çıkartılmadık ki bir tur rebberi olarak bunu zaten biliyordu.1,5 saat sürecek vaadiyle yaptığımız rafting 18 dakika sürdü yine kandırıldık.Rafting fotolarımız cd olmadığı için çoğaltılmadı.Bütün bir gece tüm oteli gezip otel görevlilerinden ricayla bir tane çoğaltabildim.Rehberimiz ortalıkta yine yoktu. Yine Batum’da tezgah ardına geçip bize şişelerce içki satışı yapan rehberimiz Türkiyeye giriş yaparken aldığınız içkilerin 1lt sini içeri sokabilirsiniz diğerleri beni ilgilendirmez deyip işin içinden çıktı kabaca.Bize bilgi vermeyi değil satıştan alacağı komüsyonu düşünüyordu sanırım.Batum girişinde bir başka grubu oteline göndermek için hepimizi 20 dakikadan fazla her zamanki gibi hiçbirşey açıklamadan bekletti.Kendisine soru sormamıza rağmen yanıtsız kaldık.Tüm bu olumsuzlukların farkındalığını yaşayan bir tek ben değildim.Anı turdan çıkışlı otosbüs şöförlerinizle sıcak sohbetlerimizden sonra şaşkınlığım dahada arttı.Yolculuk dönüşünde Hakkınızı helal edin diyen tur rehberinize hak helal etmeyen ve bunu sesli bağıran bir grup ve el uzattığında el sıkışmayan insanlar vardı bu grupta. Kabus TURUMUZ için ETS’ye teşekkürler.Size hakkımı helal etmiyorum.

 15. ets tur ile otel alinda beach hotele gittik. sözleşmede yazan maddeler yerine gelmedi dart var dediniz yoktu otelde tamirat vardı aqua parkı,interneti,internet cafesi ve ala carte restran yoktu. İçecekler bile hemen kapanıyordu biz orada okey oynadık adam ise burayı kapatıyorum dedi biz de nasıl kapatırsın dedik bunun çözülmesi için çare bulun ??????????????????????

 16. ETS ile yapmış olduğumuz ege&akdeniz turunda(28 haziran 7 temuz)mükemmel ötesi rehberimiz VOLKAN bey’e güler yüzü saygı ve ilgisiyle gözbebeğimiz olan DENİZimiz(deniz aykutalp’e)kaptan şöförlerimize bizlere göstermiş oldukları ilgi ve alakadan,güzel vakit geçirmemiz için harcadıkları çabadan dolayı çok teşekkür ediyoruz.(ets 57 gurubu sizleride unutmadık göstermiş olduğunuz dostluk ve samimiyetinizden dolayı sizlerede çok teşekkür ediyoruz.

 17. ETS tur ile yapmış olduğumuz ege&akdeniz turunda(22 haziran 7 temmuz)mükemmel ötesi rehberimiz VOLKAN bey’e ,güler yüzü saygı ve ilgisiyle göz bebeğimiz olan deniz imiz(deniz aykutalp)e,ulaşımımızı sağlıyan kaptan şöförlerimize bizlere göstermiş oldukları güler yüz,ilgi ve alakalarından güzel vakit geçirmemiz için göstermiş oldukları çabadan dolayı çok teşekkür ederiz.(ets 57 gurubu sizleride unutmadık dostluğunuz güler yüzünüz ve samimiyetiniz için sizlerede çok teşekkür ediyoruz:)

 18. 15/22haziran2013 te ets ile benelüks Paris turuna katıldık çok güzel geçti özellikle rehberimiz Ersin Seyhan harika bir insan tam bir beyefendi sakin sabırlı herkesle her sorunla yakından ilgilendi geniş bilgisi ile bizleri bilgilendirdi.ets ile pek çok tura katıldık hepsinden çok mutlu ayrıldık.tur da ets yi tercih etmek sorunsuz güzel bir tatil demek.teşekkürler Ersin Seyhan.keşke her turda rehberimiz siz olsanız.hatta yurtiçi turlarda bile.tüm ets ekibine teşekkürler

 19. Haziran 2013 Tarihinde ikiz kızlarımızla Marmaristeki IRMAK hotele gittik. üç yıldızlı bir hotel olduğu için çök tedirgindik ama bütün persolel çok güleryüzlü ve işin profesyoneliydi, hotel ve odalar çok temiz, yemekler süperdi aşçıya tekrar teşekkürler. Bizler harika bir tatil geçirdik tüm çalışanlara teşekkür ederim. Herkeze tavsiye ederim.

 20. Eylül ayında ets Tur ile Grand Yazıcı Marmaris Palace ‘a eşim ve oğlumla gittim hem otelden çok memnun kaldım, şimdiye kadar ki en güzel tatilimizdi. Hem de Ets Tur görevlimiz Nihan hanım’a çok teşekkür ediyorum ilgisi ve alakası için seneye inşallah yeniden görüşmek üzere.

 21. ETS tur ile Alanya Water Planet otele balayı için gittik.O otel için söylenen herşey yalan ve saçma. O kadar memnun kaldık ki seneye nasipse tekrar gideceğiz.ETS tur un otelde her konuda bilgi veren ve yardımcı olan YAHYA CENGİZ ve MERT BEY e çok teşekkür ediyoruz ilgilerinden dolayı.Yiyecek ve içecek sınırsız ve bol kalmıyo kötü diyenler yalan söyler.Odaları havuzları tertemiz ve hergün temizlik düğmesine basıldığında gelip mis gibi çarşaflar seriliyo şampuanlar yenilenip oda tertemiz yapılıyo.ETS tur a çok teşekkür ederiz.

 22. sn.yetkili firmanızın Karadeniz gezisi için eşlerimizi(3 bayan)yolladık.İstanbul 29 Haziran çıkışlı bir turdu bu.Ancak gezi dönüşü eşlerimizden duyduklarımız bizi hayrete düşürdü.Özellikle şoförlerinizin itici ve kaba tavırları incitici boyutlara ulaşmış?..Bayanlara “ne biçim kadınsınız” diye hitap edebilen HÖDÜK insanları nasıl çalıştırıyorsunuz hayret?Demek ki bizlerde gezide olup ta bu tavırları görseydik Firmanızla birlikte haberlere konuk olurduk!..3 yıl önce de MSC gemisi ile benimde içinde bulunduğum yurtdışı gezisinde birçok dilde anons yapılırken TÜRKÇE anons neden yapılmadığı konusunda sert tepki göstermiş orada figüran olmadığımızı ispat etmiştim.asıl duyarlılık göstermesi gereken REHBERiniz ise her akşam Gazinoda sabaha kadar oyun oynuyoddu…Bu son olay,ister istemez çağrışım yaptırdı.TÜM DERDİMİZ İNSANA YAKIŞIR KALİTE VE STANDARTTA HİZMET ALABİLMEK.

 23. GIDILEN OTEL: PALOMA PASHA OZDERE ( 5 YILDIZLI TATIL KOYU)
  SIKEYET KONULARI: 1) 3yildizin asla onunde olmsyan restoran kalitesi ve kotu yemekler
  2) HERYERDE VE YEDIGINIZ LOKMALARIN BILE UZERINDE OYNASAN KARASINEKLER!!!! Oyle ki sabahlari peynirlerin uzeri sivama karasinek kapli
  3) Koy kiraathanesi gorunumlu ogle yemegi restorani. Her yeri les gibi. Aksamdan ne kaldi ise onu yiyorsunuz.
  4) Gelelim en facia konuya! Tabak bardak catal hepsi pis!!!!! Bir dakika oyle lekeli falan sanmayin bildiginiz uzerlerinde kurumus yemek artiklari var.
  5) Bitmis, tukenmis ne yapacagini bilemez caresiz ama iyi niyetli otel personeli. Pislige ve karasineklere yenilmisler.
  6) Kumsali adim hesabi 4 adim genisliginde falan.
  7) 1 tane iskelesi var o da “silence deck” yani cocugunuz varsa gidemiyorsunuz.
  8) Avrupanin en dusuk profilli turistleri olduklarindan belki, otelin kalitesini de kendi seviyelerine cekmisler. Yani tabak canak pis, karasinek var falan umurlarinda degil. Yas ortalamalari 80 ve uzeri oldugundan fark edemiyor da olabilirler. Ama biz yerli turistler kelimenin tam anlami ile cildiridik.
  8)Animasyon adi altinda sergilenen bir dizi amator girisimleri saymiyorum bile. 5 metrekarelik amfi tiyatro sahnesinde o kadar oluyor belki de. Zaten 1 kez gittim. Cunku oranin asil sahipleri sivrisinekler ve oraya gidenlere de cok kiziyorlar.
  9)Bu Yaklasik 10 yildir bu tip hizmetleri aldigimiz ETS turda yasadigimiz ilk hezimettir. Hic mi burayi gelip bir gormediniz? Hic mi yemek yemediniz? Burasi Izmir, sebzeye salataya hasret kaldim. Soguk bufesinde her gun ama hergun ayni seyler. Kotu bir iki konserve sebze, gorunce almaktan hemen vazgectiginiz salata denemeleri ve karasinekler ve karasinekler
  10) Olmasi gereken restoran personelinin 1/3 u oldugundan, masalar sandalyeler de pis. Sabah kahvaltiniz bitince ancak cay geliyor. Kahvaltiliklar gorup goreceginiz en kotu kalte her sey tek cesit, markasini sordum hayatta duymadigim bir marka
  11)1 haftadir hic ekmek almadim, cunku karasinekler artik ekmeklerin uzerine
  12)Barlarda kuruyemis yok, herhalde az icki icilsin diye.
  13) 3 yildizli otelin bile sabah kahvaltisinda bir iki ceviz findik bir seyler olur burada yok

 24. !!!!!!!!!!!!aman ets tura dikkat edin hiçbir misafirimizi madur etmeyiz diyip. önce sorun oluşturup sonrada hiç ilgilenmiyorlar. 2 gün kala tura katılamayacağınızı, para iadeside firma kurallarınca yapılamayacaklarını söyleyip, paranıza el koyup, hemde tatilinizi mahvediyorlar..

 25. 9-16 temmuz tarihleri arasında ets tur ile benelüks artı paris turu yaptık otellerin merkezden uzak olmasının dışında hiç bir sıkıntımız olmadı buna rağmen merkezlere ulaşmakta kolaydı çok memnun kaldık rehberimiz eren beyede teşekkür ediyor herkese tavsiye ediyoruz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here