Dünyaca ünlü yıldızlarla Avrupa’nın en lüks oteli diye açılan Mardan Palace gerçekten de Avrupa’nın en lüks oteli oldu. Milyarlarca dolar harcanan otel dünya turizm sektöründe ayrı bir defterin yeni bir çağın açılmasınada neden oldu.

Telman İsmailov açtıgı otelden sonra Rusya gündeminde Rusya‘dan kazandığı paraları Türkiye‘ye yatırıyor diyerek eleştirildi. Henüz eleştiriler susmadı ki bir diğer Rus iş adamının Çeşme‘ye yapacagı yatırım Rus kamu oyuna düştü.

Mihail Prohorov tarafından yapılacak otel Akdeniz kıyısında değil İzmir yakınlarında Çeşme’de yapılacak. Yapılacak otelin oda sayısı 650 civarında olacağı ve yıldız sayısında ise 7 yıldız hedeflendiği söyleniyor.

Belediye’den izin alınmaya çalışılan projeye yakın bir zamanda çeşme belediyesinden izin çıktı. Yani yakın bir zamanda başlanacak inşaat çalışmalarından sonra yakında Avrupa’nın en lüks 2. otelinide duymuş olacagız.

Türkiye’de turizm yeni hükümetin mükemmel açılımıyla son 8 yılda 3 milyonluk bir rakamdan 25 milyonluk bir rakama ulaştı. Bu mükemmel artışın ülke ekonomisine ne kadar döviz bıraktıgını siz düşünün.

Yeterli midir?

Elbette hayır araştırmalarıma göre sadece Paris’e her yıl 45 milyon turist gidiyor. Türkiye toplamda bir yılda 25 milyon turist geliyor. Kısaca henüz şehir turizminde çok zayıf bir konumdayız. Ne yapmamız gerekiyor? İstanbul’u turizm sektöründe biraz daha önlere alıp şehir turizminde ön sıralara gelmemiz gerekiyor. Nitekim doğu açılımı ile doğu da ki turizm akışını ülkemize yönlendirebiliriz.

Aynı şekilde İzmir’de şehir turizminde ön sıralara Roma İmparatorlugu’nu kullanarak gelebilir. Osmanlı ve Roma bildiginiz gibi dünyanın en büyük 2 İmparatorluğu idi. Bu iki imparatorluk kullanılarak dünyada ilk sırada olmamız çok zor değil. Konu uzadıkça uzar ve eminim her turizmcinin ülke turizm değerlerini artırmak için hedefleri projeleri vardır. Kısaca biz alanyatatil.net olarak şehir turizminin ön planda olmasını istiyoruz. Aynı şekilde tatil köyleri ve doğu açılımınıda destekliyoruz.

Subscribe
Bildir
guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] konuya ikinci otel geliyor yazısında […]

trackback

[…] konuya ikinci otel geliyor yazısında […]