Bir çok tatilci her yıl farklı oteller hatta bölgelerde tatillerini gerçekleştiriyor. İşin aslında yeni yerler, yeni oteller tatillerinizi daha renkli kıldığını hep beraber yaşadık ve biliyoruz. Bu konuda rehber siteler yardımıyla artık tatil yapacağımız tesislerin artı ve eksi yönlerini de tamamen analiz etme şansımız da bulunuyor. Tatil yapmak kadar tatil yeri araştırmanın da zevkine varmış ve bir süre bu sene nerede tatil yapsak diye İnternet’te araştırma yaptığınızı biliyoruz. Bu konu da bizlerde Alanyatatil.net ile sizlere her türlü ihtiyaçlarınızı karşılayacak çeşitli yönlendirmeleri zevkle ve keyifle sunuyoruz.

Yardımcı sitelerden yararlanırken, her yorumun doğru olmayacağını da hesaba katmalısınız.

Tatil dendiği zaman 2 bölge Akdeniz ve Ege karşımızda duruyor. Bu iki bölge içerisinde yaklaşık 20 yerleşim yerinde tatillerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu destinasyonlar içerisinde sizde tatil yapmadığınız bir bölgeyi seçerek otel araştırmalarınıza başlayabilirsiniz. Otel araştırma safhasında en önemli adım otelin “Konsepti” olduğunu bilmeniz gerekmektedir.

otelsecmeOtel konseptinde eğer alkol kullanmıyorsanız Ultra Herşey Dahil ve Herşey Dahil konseptlerinin sizin için tam ideal olduğunu belirtmek zor olacaktır. Bu durumda size biraz daha “Kaşif Ruhlu” tatilciler için tavsiye ettiğimiz Datça ve Kaş‘ı dikkate almak isteyebilirsiniz.

Ailenizle tatile gidiyor ve parayla pulla uğraşmak istemiyorsanız elbette herşey dahil konseptinden şaşmamalısınız. Hemde uygun fiyatta tatil yapmak isteyenler için erken rezervasyon kampanyasından mutlaka ve mutlaka yararlanmanız gerektiğinden her zaman bahsettik. Otel seçimi için başta “Otel Puan” çalışması olmak üzere onlarca tarafsız otel değerlendirme ve puanlandırma sitesi bulunmaktadır. Otel Puan, Ets Tur tarafından tatilcilere hediye edilerek bir çok otel hakkında bilgilere yer verildi. Yakın zamanda Otel Puan ile ilgilide geniş bir bilgilendirme metniyle size en elverişli nasıl kullanacağınızı anlatacağız.

Otellerin fiyatlarını karşılaştıran “Trivago” tarzı fiyat karşılaştırma siteleride bulunuyor. Bu siteler üzerinden beğendiğiniz bir otelin acentalarda ki fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Elbette sadece fiyatın bir kıstas olmadığını, ilgili acentanın kalitesini derinlemesine araştırmanızı tavsiye ederim. Yine bu noktada bizler sizler için bir çok acenta hakkında “Kullanıcı Yorum” kısımıyla hizmetlerimize devam ediyoruz.

Sizin İçin Önemli Olan Özellik

Elbette herkese aynı otel iyi gelmediği gibi, başkalarına güzel gelmeyen bir otel size eşsiz gelebilir. Bu sizin doğanız otelle aynı paralelde kesişmesiyle alakalı olduğunu belirtebiliriz. Bu sebepten dolayı oteli farklı özelliklerine göre çeşitli derecelerden puan veren sitelere dikkat etmeniz gerekmektedir. Birde özellik kısımında araştırmalarınızda sizin için önemli olan örnek veriyorum Tenis kortu yoksa otel sizin için anlam kaybedecektir.

Aynı şekilde otele sıfır olup olmamasına da mutlaka ilgili otelin özellikler kısımından bakmanızı tavsiye ederim. Şunu asla unutmayın oteller fotoğraflarını genellikle bilgisayar ortamında değiştirebilmekte ve otellerin görünümlerini daha güzel lanse etmektedir. Bu sebepten ötürü sadece bir kaynaktan veya sadece otelin kendi web sayfasından ilgili otelin fotoğraflarına bakmayınız.

Subscribe
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments